КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Їздити по-новому

znaku-13До літа в місті планують змінити організацію дорожнього руху на кількох десятках вулиць
Цього року в Івано-Франківську мають намір запровадити ряд попередньо анонсованих новацій у транспортній сфері. Вони стосуватимуться закриття транзитного руху центральною частиною міста, зміни системи паркування та оптимізації маршрутної мережі громадського транспорту, що викличе необхідність загалом змінити організацію дорожнього руху.  
За словами директора департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайла Смушака, проекти нових схем організації дорожнього руху уже виготовлені для двох десятків вулиць. Роботи у цьому напрямі не припиняються, і до літа їхня кількість збільшиться. Після відповідних погоджень комунальники уже незабаром візьмуться втілювати нові схеми організації дорожнього руху в життя і, у відповідності до них, наносити на дороги нові розмітки та встановлювати нові дорожні знаки.

Загалом, за словами М.Смушака, йдеться про повне переформатування  дорожнього руху у центральній частині міста та на більшості магістральних вулиць. «Нові схеми організації дорожнього руху нам розробляє громадський активіст Андрій Коман. Він родом звідси, а зараз працює у Німецькому Штутгарті і є дуже хорошим спеціалістом у цій сфері, – каже М.Смушак. –  Для івано-франківських вулиць він проектує сучасні речі за європейськими стандартами, адаптуючи їх до нашого законодавства». Зокрема, за його проектом планують повністю змінити організацію дорожнього руху на вулиці Галицькій. Тут запроектована перша у місті окрема велодоріжка, передбачені розмежування і регулювання транспортних потоків, влаштування так званих антикишень для паркування, але водночас визначені і нові паркомісця там, де це не перешкоджатиме руху транспорту.
Загалом у місті мають намір відмовитися від паркування під кутом до проїжджої частини, яке звужує їхню ширину і утруднює проїзд транспорту, запровадивши натомість паралельне послідовне паркування. Можливо, навіть обабіч доріг, якщо це дозволятиме ширина проїжджої частини і залишатиметься необхідне місце для руху транспорту по середині вулиці. Такий принцип в організації дорожнього руху планують застосувати на вулицях центральної частини міста у другій паркувальній зоні та на інших вулицях.
«Це все нюанси, які, як запевняють проектанти, суттєво змінять на краще обстановку на дорогах. Враження, що чим ширша дорога, тим краще по ній їздити, – оманливе. Насправді це не так. Дорога – це як річка. Немає річок з прямим руслом. Воно має повороти, звуження, розширення. Таким чином регулюється потік. Так само і на дорозі, – пояснює М.Смушак. – Повністю буде змінено систему паркування. Чітко визначимо, де не можна зупинятися і паркуватися, а де можна і яким способом. Будуть відповідні дорожні знаки і розмітка. Це вже можна побачити на відремонтованих торік вулицях Василіянок і Лепкого. Оскільки деякі елементи розмітки досить складні у виконанні, то дороги будемо розмічати пластиком, який має протриматися три-чотири роки».
Директор комунального департаменту також зазначив, що плануються і більш кардинальні зміни в організації дорожнього руху, як-от зміни напрямків руху чи відновлення двостороннього руху на частині внутрішнього транспортного кільця. Зокрема, двосторонній рух планують відновити на частині вулиці Дністровської, де також фізично відділять смугу для руху громадського транспорту, та на вулиці Січових стрільців. Щодо останньої, то дискусії ще тривають і погодження ще нема. Але необхідність у відновлені двостороннього руху вулицею Січових стрільців М.Смушак пояснив так: «Якщо ми закриваємо транзитний рух центральною частиною міста через вулицю Сотника Мартинця і організовуємо там другу паркувальну зону, то пропонуємо дозволити правий поворот з вул. Мазепи на вул. Січових стрільців, щоб машини могли їхати у напрямку вулиці Вагилевича і по ній потрапляти на вул. Грушевського. Якщо на вузькій частині вул. Січових стрільців заборонити паркування, це цілком можливо», – запевнив М.Смушак.
Хвалимир ВЛАДІВ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники