КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Їздити по-новому

znaku-13До літа в місті планують змінити організацію дорожнього руху на кількох десятках вулиць
Цього року в Івано-Франківську мають намір запровадити ряд попередньо анонсованих новацій у транспортній сфері. Вони стосуватимуться закриття транзитного руху центральною частиною міста, зміни системи паркування та оптимізації маршрутної мережі громадського транспорту, що викличе необхідність загалом змінити організацію дорожнього руху.  
За словами директора департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайла Смушака, проекти нових схем організації дорожнього руху уже виготовлені для двох десятків вулиць. Роботи у цьому напрямі не припиняються, і до літа їхня кількість збільшиться. Після відповідних погоджень комунальники уже незабаром візьмуться втілювати нові схеми організації дорожнього руху в життя і, у відповідності до них, наносити на дороги нові розмітки та встановлювати нові дорожні знаки.

Загалом, за словами М.Смушака, йдеться про повне переформатування  дорожнього руху у центральній частині міста та на більшості магістральних вулиць. «Нові схеми організації дорожнього руху нам розробляє громадський активіст Андрій Коман. Він родом звідси, а зараз працює у Німецькому Штутгарті і є дуже хорошим спеціалістом у цій сфері, – каже М.Смушак. –  Для івано-франківських вулиць він проектує сучасні речі за європейськими стандартами, адаптуючи їх до нашого законодавства». Зокрема, за його проектом планують повністю змінити організацію дорожнього руху на вулиці Галицькій. Тут запроектована перша у місті окрема велодоріжка, передбачені розмежування і регулювання транспортних потоків, влаштування так званих антикишень для паркування, але водночас визначені і нові паркомісця там, де це не перешкоджатиме руху транспорту.
Загалом у місті мають намір відмовитися від паркування під кутом до проїжджої частини, яке звужує їхню ширину і утруднює проїзд транспорту, запровадивши натомість паралельне послідовне паркування. Можливо, навіть обабіч доріг, якщо це дозволятиме ширина проїжджої частини і залишатиметься необхідне місце для руху транспорту по середині вулиці. Такий принцип в організації дорожнього руху планують застосувати на вулицях центральної частини міста у другій паркувальній зоні та на інших вулицях.
«Це все нюанси, які, як запевняють проектанти, суттєво змінять на краще обстановку на дорогах. Враження, що чим ширша дорога, тим краще по ній їздити, – оманливе. Насправді це не так. Дорога – це як річка. Немає річок з прямим руслом. Воно має повороти, звуження, розширення. Таким чином регулюється потік. Так само і на дорозі, – пояснює М.Смушак. – Повністю буде змінено систему паркування. Чітко визначимо, де не можна зупинятися і паркуватися, а де можна і яким способом. Будуть відповідні дорожні знаки і розмітка. Це вже можна побачити на відремонтованих торік вулицях Василіянок і Лепкого. Оскільки деякі елементи розмітки досить складні у виконанні, то дороги будемо розмічати пластиком, який має протриматися три-чотири роки».
Директор комунального департаменту також зазначив, що плануються і більш кардинальні зміни в організації дорожнього руху, як-от зміни напрямків руху чи відновлення двостороннього руху на частині внутрішнього транспортного кільця. Зокрема, двосторонній рух планують відновити на частині вулиці Дністровської, де також фізично відділять смугу для руху громадського транспорту, та на вулиці Січових стрільців. Щодо останньої, то дискусії ще тривають і погодження ще нема. Але необхідність у відновлені двостороннього руху вулицею Січових стрільців М.Смушак пояснив так: «Якщо ми закриваємо транзитний рух центральною частиною міста через вулицю Сотника Мартинця і організовуємо там другу паркувальну зону, то пропонуємо дозволити правий поворот з вул. Мазепи на вул. Січових стрільців, щоб машини могли їхати у напрямку вулиці Вагилевича і по ній потрапляти на вул. Грушевського. Якщо на вузькій частині вул. Січових стрільців заборонити паркування, це цілком можливо», – запевнив М.Смушак.
Хвалимир ВЛАДІВ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники