КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Іра Маланюк повертається в рідне місто

Ira Malanyk12 травня завершується громадське обговорення щодо присвоєння Івано-Франківській обласній філармонії імені всесвітньовідомої оперної та камерної співачки Іри Маланюк.
Така ініціатива 15 жовтня 2016 року була запропонована 15-м зібранням родини Соломії Крушельницької, до якої по батьковій лінії належить Іра Маланюк. Івано-Франківська ОДА, підтримавши звернення, делегувала філармонії повноваження організатора громадського обговорення.

Пропозиції в усній чи письмовій формі або на електронну адресу приймаються філармонією до 12 травня. Підсумки обговорення будуть підбиті 29 травня, а результати з’являться на сайті філармонії наступного дня. Рішення затвердить сесія обласної ради.

Ініціативу підтримала українська громадськість – композитори Мирослав Скорик, Олександр Козаренко, музикознавці Стефанія Павлишин, Олександра Турянська, скрипаль Ігор Пилатюк, професор Ганна Карась, голова Івано-Франківського товариства Ріхарда Вагнера Тетяна Казарцева, перекладач Олександр Содомора та багато інших.
Іра Маланюк, а саме так називала себе видатна співачка, є нашою землячкою, народилася у Станиславові 29 січня 1919 року. Тут пройшли дитячі та юнацькі роки співачки – навчання в українській школі ім. Маркіяна Шашкевича, українській жіночій гімназії, консерваторії при Польському музичному товаристві ім. Станіслава Монюшка. Продовжувала навчання у Львові, саме тут вийшла на велику сцену.
У 1944 році Іра Маланюк емігрувала до Австрії, стала громадянкою Швейцарії, але рідна земля завжди залишалася у серці співачки, усі свої виступи вона завершувала українськими солоспівами. Ірі Маланюк аплодували у кращих концертних залах світу – Відні, Берліні, Парижі, Лондоні, Нью-Йорку, Буенос-Айресі. Вона була солісткою оперних театрів Італії, Франції, Великої Британії, Іспанії, Аргентини та інших країн… А в рідній країні у радянські часи про талант Іри Маланюк мовчали. А талант був дивовижний. За словами голови Івано-Франківського товариства Ріхарда Вагнера Тетяни Казарцевої, такого тембру голосу як у Іри Маланюк, з тим різноманіттям партій, які вона виконувала в різних операх, починаючи від Моцарта і закінчуючи Вагнером, немає у світі.
Тільки 1994-го року славетна співачка змогла приїхати у рідне місто. У батьківській кам’яниці жили інші, не дуже привітні люди, і тільки бабусина шафа, побачена в одній із квартир, нагадувала про минуле…
Івано-Франківськ Іра Маланюк відвідувала декілька разів. Під час одного з приїздів навіть виступила із концертом, який справив на глядачів справді феєричне враження.    Померла Іра Маланюк  25 лютого 2009 року в містечку Цірлі у Швейцарії.
У місті пам’ятають про славетну землячку. Починаючи з 2007 року, в Івано-Франківську проводиться Всеукраїнський конкурс молодих вокалістів імені Іри Маланюк, а 29 червня 2014 року на будинку, який був збудований її батьком, лікарем, на вул. Грушевського, 17 встановлена анотаційна дошка.
«Ми, насправді, хочемо «охрестити» філармонію, щоб філармонія отримала ім’я тої людини, яка внесла значний вклад у культуру, яка показала, що є така держава – Україна, підняла Україну на міжнародний рівень. Саме ця людина, Іра Маланюк, ходила цією сценою, носила Україну у серці до кінця життя», – зазначив Василь Тимків, директор обласної філармонії.
Тож поспішайте взяти участь у громадському обговоренні щодо присвоєння Івано-Франківській обласній філармонії імені всесвітньовідомої оперної та камерної співачки Іри Маланюк, нашої славної землячки.
Наталя ХРАБАТИН

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники