КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Іра Маланюк повертається в рідне місто

Ira Malanyk12 травня завершується громадське обговорення щодо присвоєння Івано-Франківській обласній філармонії імені всесвітньовідомої оперної та камерної співачки Іри Маланюк.
Така ініціатива 15 жовтня 2016 року була запропонована 15-м зібранням родини Соломії Крушельницької, до якої по батьковій лінії належить Іра Маланюк. Івано-Франківська ОДА, підтримавши звернення, делегувала філармонії повноваження організатора громадського обговорення.

Пропозиції в усній чи письмовій формі або на електронну адресу приймаються філармонією до 12 травня. Підсумки обговорення будуть підбиті 29 травня, а результати з’являться на сайті філармонії наступного дня. Рішення затвердить сесія обласної ради.

Ініціативу підтримала українська громадськість – композитори Мирослав Скорик, Олександр Козаренко, музикознавці Стефанія Павлишин, Олександра Турянська, скрипаль Ігор Пилатюк, професор Ганна Карась, голова Івано-Франківського товариства Ріхарда Вагнера Тетяна Казарцева, перекладач Олександр Содомора та багато інших.
Іра Маланюк, а саме так називала себе видатна співачка, є нашою землячкою, народилася у Станиславові 29 січня 1919 року. Тут пройшли дитячі та юнацькі роки співачки – навчання в українській школі ім. Маркіяна Шашкевича, українській жіночій гімназії, консерваторії при Польському музичному товаристві ім. Станіслава Монюшка. Продовжувала навчання у Львові, саме тут вийшла на велику сцену.
У 1944 році Іра Маланюк емігрувала до Австрії, стала громадянкою Швейцарії, але рідна земля завжди залишалася у серці співачки, усі свої виступи вона завершувала українськими солоспівами. Ірі Маланюк аплодували у кращих концертних залах світу – Відні, Берліні, Парижі, Лондоні, Нью-Йорку, Буенос-Айресі. Вона була солісткою оперних театрів Італії, Франції, Великої Британії, Іспанії, Аргентини та інших країн… А в рідній країні у радянські часи про талант Іри Маланюк мовчали. А талант був дивовижний. За словами голови Івано-Франківського товариства Ріхарда Вагнера Тетяни Казарцевої, такого тембру голосу як у Іри Маланюк, з тим різноманіттям партій, які вона виконувала в різних операх, починаючи від Моцарта і закінчуючи Вагнером, немає у світі.
Тільки 1994-го року славетна співачка змогла приїхати у рідне місто. У батьківській кам’яниці жили інші, не дуже привітні люди, і тільки бабусина шафа, побачена в одній із квартир, нагадувала про минуле…
Івано-Франківськ Іра Маланюк відвідувала декілька разів. Під час одного з приїздів навіть виступила із концертом, який справив на глядачів справді феєричне враження.    Померла Іра Маланюк  25 лютого 2009 року в містечку Цірлі у Швейцарії.
У місті пам’ятають про славетну землячку. Починаючи з 2007 року, в Івано-Франківську проводиться Всеукраїнський конкурс молодих вокалістів імені Іри Маланюк, а 29 червня 2014 року на будинку, який був збудований її батьком, лікарем, на вул. Грушевського, 17 встановлена анотаційна дошка.
«Ми, насправді, хочемо «охрестити» філармонію, щоб філармонія отримала ім’я тої людини, яка внесла значний вклад у культуру, яка показала, що є така держава – Україна, підняла Україну на міжнародний рівень. Саме ця людина, Іра Маланюк, ходила цією сценою, носила Україну у серці до кінця життя», – зазначив Василь Тимків, директор обласної філармонії.
Тож поспішайте взяти участь у громадському обговоренні щодо присвоєння Івано-Франківській обласній філармонії імені всесвітньовідомої оперної та камерної співачки Іри Маланюк, нашої славної землячки.
Наталя ХРАБАТИН

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники