КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Палац – громаді

Палац – громаді

06:21:30, 7 Липень 2017

Міський голова Івано-Франківська переконаний, що палац Потоцьких має бути у власності громади і стат[...]

Іра Маланюк повертається в рідне місто

Ira Malanyk12 травня завершується громадське обговорення щодо присвоєння Івано-Франківській обласній філармонії імені всесвітньовідомої оперної та камерної співачки Іри Маланюк.
Така ініціатива 15 жовтня 2016 року була запропонована 15-м зібранням родини Соломії Крушельницької, до якої по батьковій лінії належить Іра Маланюк. Івано-Франківська ОДА, підтримавши звернення, делегувала філармонії повноваження організатора громадського обговорення.

Пропозиції в усній чи письмовій формі або на електронну адресу приймаються філармонією до 12 травня. Підсумки обговорення будуть підбиті 29 травня, а результати з’являться на сайті філармонії наступного дня. Рішення затвердить сесія обласної ради.

Ініціативу підтримала українська громадськість – композитори Мирослав Скорик, Олександр Козаренко, музикознавці Стефанія Павлишин, Олександра Турянська, скрипаль Ігор Пилатюк, професор Ганна Карась, голова Івано-Франківського товариства Ріхарда Вагнера Тетяна Казарцева, перекладач Олександр Содомора та багато інших.
Іра Маланюк, а саме так називала себе видатна співачка, є нашою землячкою, народилася у Станиславові 29 січня 1919 року. Тут пройшли дитячі та юнацькі роки співачки – навчання в українській школі ім. Маркіяна Шашкевича, українській жіночій гімназії, консерваторії при Польському музичному товаристві ім. Станіслава Монюшка. Продовжувала навчання у Львові, саме тут вийшла на велику сцену.
У 1944 році Іра Маланюк емігрувала до Австрії, стала громадянкою Швейцарії, але рідна земля завжди залишалася у серці співачки, усі свої виступи вона завершувала українськими солоспівами. Ірі Маланюк аплодували у кращих концертних залах світу – Відні, Берліні, Парижі, Лондоні, Нью-Йорку, Буенос-Айресі. Вона була солісткою оперних театрів Італії, Франції, Великої Британії, Іспанії, Аргентини та інших країн… А в рідній країні у радянські часи про талант Іри Маланюк мовчали. А талант був дивовижний. За словами голови Івано-Франківського товариства Ріхарда Вагнера Тетяни Казарцевої, такого тембру голосу як у Іри Маланюк, з тим різноманіттям партій, які вона виконувала в різних операх, починаючи від Моцарта і закінчуючи Вагнером, немає у світі.
Тільки 1994-го року славетна співачка змогла приїхати у рідне місто. У батьківській кам’яниці жили інші, не дуже привітні люди, і тільки бабусина шафа, побачена в одній із квартир, нагадувала про минуле…
Івано-Франківськ Іра Маланюк відвідувала декілька разів. Під час одного з приїздів навіть виступила із концертом, який справив на глядачів справді феєричне враження.    Померла Іра Маланюк  25 лютого 2009 року в містечку Цірлі у Швейцарії.
У місті пам’ятають про славетну землячку. Починаючи з 2007 року, в Івано-Франківську проводиться Всеукраїнський конкурс молодих вокалістів імені Іри Маланюк, а 29 червня 2014 року на будинку, який був збудований її батьком, лікарем, на вул. Грушевського, 17 встановлена анотаційна дошка.
«Ми, насправді, хочемо «охрестити» філармонію, щоб філармонія отримала ім’я тої людини, яка внесла значний вклад у культуру, яка показала, що є така держава – Україна, підняла Україну на міжнародний рівень. Саме ця людина, Іра Маланюк, ходила цією сценою, носила Україну у серці до кінця життя», – зазначив Василь Тимків, директор обласної філармонії.
Тож поспішайте взяти участь у громадському обговоренні щодо присвоєння Івано-Франківській обласній філармонії імені всесвітньовідомої оперної та камерної співачки Іри Маланюк, нашої славної землячки.
Наталя ХРАБАТИН

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники