КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

39 градусів і вище

Важкі форми грипу починаються одразу з високої температури
Через епідемію грипу та ГРВІ школи в Україні почали закривати на карантин. За словами імунолога Федора Лапія, від грипу з початку сезону померло дві людини. Наразі йдеться про домінування вірусу Н3N2, який значно «легший» при перебігу хвороби, ніж вірус H1N1, який домінував минулого року. Та говорити про те, який саме штам переважатиме цього сезону, зарано, кажуть фахівці. Головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська розповіла, за якими ознаками можна відрізнити грип від ГРВІ, чи варто робити щеплення щороку та чому краще купувати в аптеках недорогі українські препарати, ніж дорогі імпортні.

– В Україні зареєстровано переважну циркуляцію вірусів грипу А/Гонконг/4801/2014 (Н3N2). Що це за штам, чим він відрізняється від інших і яку становить небезпеку?
– Традиційно щорічно у всьому світі циркулюють три або інколи чотири штами вірусу грипу. Частіше за все три. Два з них є грипом типу «А» і один грип типу «В». Щодо вірусу «С», то він ніколи не викликає епідемій, спалахів хвороб, дуже рідко викликає спорадичні форми захворювань (поодинокі захворювання). Грип типу «А» буває двох різновидів, які циркулюють і мають клінічне значення, це грип Н1N1 і грип Н3N2. Грип типу Н3N2 має різні назви – залежно від регіону, де його було виявлено. Це не новий штам вірусу, він уже циркулював у світі багато років. Цей вірус небезпечний для дітей і осіб похилого віку. Він може викликати й тяжкі форми хвороб, котрі, як правило, обумовлені приєднанням вторинної флори, різних бактеріальних пневмоній, синуситів тощо. Найнебезпечнішим для дорослих є грип Н1N1. Він радикально відрізняється від грипу H3N2. Це так званий пандемічний штам, або «каліфорнійський», який з’явився у світі у 2009 році. Найголовніша його відмінність полягає у тому, що він може викликати дуже тяжкий стан, який у медицині називають гострим респіраторним дистрес-синдромом, а у народі – набряком легенів.
– Від чого залежить, який штам домінуватиме?
– Цього ніхто не знає. Грип розвивається за своїми власними законами. Незважаючи на загальну всесвітню мережу моніторингу, ми хіба що можемо лише констатувати факт, що з’явився новий штам вірусу грипу. Для людей найнебезпечнішою є поява нового пандемічного штаму. Тоді смертність може бути зовсім іншою. Смертність від штаму H3N2 в популяції становить 0,1% і навіть менше. А від грипу H1N1 – до 10% і більше з-поміж зареєстрованих випадків. Різниця дуже велика. Ще однією особливістю цього небезпечного штаму є те, що він вражає вибіркові групи ризику: хворі із зайвою масою тіла, цукровим діабетом, серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, люди, які тривалий час приймають ацетилсаліцилову кислоту.
– Більшість лікарів перед сезоном захворювань радять робити щеплення. Але ж якщо невідомо, який штам циркулюватиме цього сезону, чи захистить таке щеплення?
– Щеплення є трикомпонентним, яке включає всі штами вірусу, що циркулюватимуть. Всесвітня організація охорони здоров’я щорічно змінює склад штамів вірусів у вакцинах залежно від прогнозу того, який штам цього року переважатиме. Дякувати Богу, ми живемо в такому регіоні, де ніколи не було зафіксовано появу нового штаму вірусу пандемічного грипу. Вакцина захищає на рік, на сезон. Єдине, що слід пам’ятати, що навіть якщо людина вакцинована, вона також може захворіти на грип. Вакцина запобігає смертельним випадкам захворювань. Мало того, що смертність від Н1N1 є достатньо високою, так ще й незворотні зміни в легенях відбуваються протягом кількох днів.
– Чи може людина самотужки, без лікаря визначити: в неї звичайна застуда чи грип?
– Перш за все слід розуміти, що легкі і середньоважкі форми грипу можуть не відрізнятися клінічно від низки інших респіраторних захворювань або мало відрізняються. Диференціювати їх може лише досвідчений лікар, звичайні люди це зробити не можуть. З іншого боку, від легких і середньоважких форм грипу не вмирають, умирають від тяжких форм. Останні здебільшого починаються одразу важко – температура тіла у першу добу підвищується до 39 градусів і вище. Але найголовніше – з’являються дуже виражені симптоми інтоксикації, хворі ледь-ледь можуть самостійно підвестися з ліжка. Є багато інших інфекційних захворювань з такою ж температурою, але пацієнт нормально почувається, ходить, ще й сам до лікаря може прийти. А от при такому грипі навряд чи. Це по-перше. По-друге, характерним клінічним симптомом при грипі є біль у грудині. Максимум уражень при грипі припадає на трахею, виникають трахеїти. Ще однією характерною ознакою є те, що першу-другу добу у пацієнта не спостерігатимуться закладення носа і не буде виділень зі слизової оболонки. Цей симптом приєднується на третю добу хвороби.
– Нині в аптеках дуже багато різноманітних препаратів, але ціна дуже відрізняється. Від кількох гривень за кілька таблеток… Які препарати є ефективними?
– Ви знаєте, є чудові дешеві засоби, які випускає наша фармакологічна промисловість. Я, наприклад, ними завжди користуюся, намагаюся купувати саме вітчизняні. Потрібно розуміти, що взагалі респіраторні захворювання, грип та інші ГРЗ – це так звані самолімітуючі хвороби, тобто вони минають і без нашого з вами втручання. Якщо висока температура, потрібно лежати вдома, аби уникнути ускладнень, зокрема на серце. Це допомагає одужати. Можна пити якийсь чай, воду – і цього може бути достатньо. Навіть у народі кажуть, що якщо нежить лікувати, він мине за сім днів, а якщо не лікувати – за тиждень. Це абсолютно правильне твердження, яке має під собою підстави. В усьому світі у такому випадку призначають комплекс препаратів для полегшення симптомів. До речі, збивати потрібно лише дуже високу температуру.
– Епідемію вже зафіксовано у п’яти областях України. Чи слід очікувати її поширення по всій країні, коли саме?
– Так, слід очікувати, скоріше за все, так, як і минулого року, пік припаде на період січня-лютого. Але інколи навіть на березень припадає ріст захворюваності. Я просто дуже сподіваюся, що цього сезону не буде такого домінування і такої агресивності вірусу H1N1. Так, є вже смертельні випадки, але є надія, що цей процес захворюваності буде м’якшим.
Михайло ГЛУХОВСЬКИЙ, «Главком»

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники