КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Захистити людину від держави,
коли держава порушує права людини
Ось уже майже два роки в обласному центрі працює Громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини в Івано-Франківській області. За цей час правниками організації розглянуто понад 4400 справ, 10-20 справ щодня. Проте для працівників Громадської приймальні кількісні показники не є критерієм роботи, головне – надати ефективну правову допомогу тим, хто не має змоги звернутися до платних адвокатів.
Спочатку у Приймальні УГС працював один юрист, на сьогодні – їх уже троє, справ побільшало. «Сарафанне радіо» працює справно: хороші відгуки про роботу правників УГС швидко передаються із уст в уста, збільшуючи кількість відвідувачів Приймальні.

Метою організації є надання безкоштовної юридичної допомоги франківцям у разі порушення їх законних прав. Допомога різнопланова: від надання консультацій – до підготовки позивних заяв, а в деяких випадках навіть представлення інтересів людини у суді.
«Ми стараємося не брати участі у справах, де судяться двоє фізичних осіб (боргові відносини, спори щодо земельних ділянок тощо). Нас цікавлять випадки, коли права людини порушені державною владою, органами місцевого самоврядування. Наша мета – захистити людину від держави, коли держава порушує права людини», – розповідає один із засновників Громадської приймальні УГС Юрій Вацик.
Але у консультації тут нікому не відмовляють. Спрямовують навіть тих, хто уже самостійно представляв справу у суді і потерпів невдачу. Юристи прагнуть визначити реальні проблеми відвідувачів та пояснити шляхи їх ефективного вирішення.
Правниками Громадської приймальні розглядалися навіть такі справи, які потенційно в подальшому могли бути спрямовані до Європейського суду з прав людини, але їх вдалося вирішити на національному рівні.
Франківці найбільше звертаються до Приймальні з питаннями пенсійного законодавства: призначення, розмір, перерахування пенсій та законодавства про соціальне забезпечення: призначення пільг, державної соціальної допомоги, субсидій. Доволі поширеними є звернення з питаннями житлового, трудового права, питань захисту прав споживачів. Також турбують громадян питання, пов’язані з діяльністю правоохоронних та судових органів. Завжди проблеми з колекторами.
Були випадки, коли після звернення юристів УГС призначали пенсію, яку раніше відмовлялися призначити, здійснювали перерахунок пенсій в бік збільшення, поновлювали виплати пенсій.
Значну увагу юристи УГС приділяють вирішенню питань соціального захисту учасників АТО та переселенців. Наприклад, зараз докладається усіх зусиль, щоб добровольцю із батальйону «Донбас» надати статус учасника бойових дій. Справа ускладнилася тим, що вказаний доброволець не зміг ввійти до складу МВС чи ЗСУ, тому що був поранений і лікувався у госпіталях. Тому ні через МВС, ні через ЗСУ такий статус доброволець отримати не може. Правники УГС зібрали усі необхідні документи і планують звертатися до суду.
Юристи надавали консультації та направляли запити щодо неналежного начислення грошового забезпечення учасників АТО.
Проблемою залишається отримання земельної ділянки учасниками антитерористичної операції.
Переселенці, зазвичай, звертаються з питаннями щодо призначення щомісячної адресної грошової допомоги на відшкодування вартості оренди майна.
– Які справи були найцікавішими, найбільше запам’яталися за два роки роботи? – запитуємо у Юрія Вацика.
– Знаковою була справа щодо недопущення позбавлення батьківських прав особи, яка колись зловживала наркотичними препаратами, але стала на шлях виправлення. Бабуся після смерті матері вирішила позбавити зятя батьківських прав. Єдиним аргументом було те, що він перебуває на програмі замісної терапії, не доводячи чи становить батько небезпеку для дитини.
Закон говорить, що можуть бути позбавлені батьківських прав хронічні алкоголіки чи наркомани, але, за відповідними висновками. Суд має оцінювати в кожному конкретному випадку, що є кращим для дитини. У даному випадку батько був зразковим одержувачем замісної терапії, дози наркотичних препаратів йшли до зменшення і станом на сьогодні він повністю припинив вживання наркотичних препаратів.
Якби суд прийняв рішення про позбавлення вказаної особи батьківських прав тільки на основі того, що вона знаходиться на замісній терапії, то могла би скластися хибна судова практика, коли потрібно позбавляти батьківських прав усіх, хто знаходиться на такій програмі. Суд погодився з нами і вирішив: те, що людина знаходиться на програмі замісної терапії, не є підставою, щоб позбавляти її батьківських прав. Треба розглядати усі обставини: чи становить така особа небезпеку для дитини, чи хоче вона займатися вихованням дитини, чи створені умови, необхідні для проживання та розвитку дитини.
Інша цікава справа. Жінка-заробітчанка перебувала з дітьми на території Польщі. Сталося так, що польські органи соціальної служби забрали дітей у дитячий будинок, вважаючи, що мамою не створені належні умови для їх утримання. Жінці все-таки вдалося перевезти дітей на територію України. Польський дитячий будинок звернувся до українського суду для того, щоб дітей забрати. Нам вдалося довести, що повернення дітей у дитячий будинок створить небезпеку для їхнього психічного здоров’я, так як діти хочуть бути з мамою, жити в Україні, де вони мають житло, належним чином утримуються, що було підтверджено українськими органами соціального захисту. Український суд залишив дітей на території України.
Ще одна справа. Особа, інвалід ІІ групи психічного захворювання з вини працівника міліції рахувалася загиблою. Фактично людина була жива, а за документами – мертва. Відповідно, паспорт поновити не вдавалося, пенсійні виплати припинилися. Ситуація ускладнювалася ще тим, що в силу психічного захворювання особа не усвідомлювала того, що відбувається. Хворого навіть не могли помістити на лікування. Абсурдність ситуації полягала в тому, що періодично цю, за документами мертву особу, штрафували правоохоронці.
Мама-опікун вказаної особи після безрезультатних звернень до правоохоронних органів звернулася в Громадську приймальню УГС. Нам вдалося скасувати актовий запис про смерть особи, відновити документи. Зараз психічнохвора людина перебуває на лікуванні, – підсумовує правник.
Зараз в українському суспільстві панує зневіра у справедливість вирішення питань у суді, у результативність звернення. Такі побоювання, на жаль, не є безпідставними. Але навіть за таких обставин один із засновників Громадської приймальні УГС в Івано-Франківській області, уже досвідчений юрист Юрій Вацик радить громадянам завжди відстоювати свої права.
Наталя ХРАБАТИН

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники


Цитата тижня

ЦИТАТА ТИЖНЯ

ЦИТАТА ТИЖНЯ

09:25:52, 11 Листопад 2017

Оксана ЗАБУЖКО, письменниця (Західного фронту не буде…) – Усі ці розмови про те, чи нам загро[...]

Трибуна депутата

Зараз людей переважно турбує господарка, тож цим і займаюсь

Зараз людей переважно турбує господарка, тож цим і займаюсь

07:42:05, 6 Червень 2017

Іван ГАРАСИМКО, депутат Івано-Франківської міської ради, фракція «Самопоміч» Про потреби округу №[...]

Vox Populi

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

06:35:28, 7 Липень 2017

Валерій Петрович, інженер-пенсіонер: – Навчитися культури поведінки, зрозуміти, що круто і модно бу[...]

КУРСИ ВАЛЮТ