КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Оксана СЛИВКА:
«У кожній пісні має бути зміст і глибина»
Оксана СливкаНещодавно в Івано-Франківську під час звичайного благодійного концерту була зібрана безпрецедентна сума як для нашого міста – понад 25 тисяч гривень для допомоги онкохворим дітям у Обласній клінічній лікарні. Співачка Оксана Сливка не вважає це якимось особливим досягненням, вона переконана, що кожен може стати благодійником і внести свою лепту у добрі справи. Популярною в області вона стала завдяки перемозі у телепрограмі «Караоке на Майдані» у 2008 році. Дівчина вже неодноразово відправлялася на Схід, де допомагала у важких хвилинах бійцям АТО. Про свою благодійну діяльність та творчість співачка люб’язно погодилася поділитися із читачами «Західного кур’єра».

– Оксано, що спонукало вас провести такий благодійний концерт? Чому раптом онкохворі діти привернули вашу увагу?
– Це був мій другий сольний концерт. Перший відбувся у місті Городенка минулого року. Він також був благодійним. Ми збирали кошти для поранених бійців АТО Городенківського району. Тоді я звернулася у райдержадміністрацію. Там повідомили, що в нас було п’ятеро поранених, троє з них мали важкі поранення. На тому концерті було зібрано понад вісім тисяч гривень, які адресно отримали два важкопоранені бійці.
Я не хочу у житті робити речі просто так. Хочу, аби те, що роблю, приносило користь іншим. Вважаю, що ті люди, котрі чогось змогли досягнути у житті, повинні ділитися. Відповідно, коли я почала готуватися до цього концерту, то наперед знала, що він буде благодійним. Цьому передували мої відвідини онкогематологічного відділення Обласної дитячої клінічної лікарні. Коли я побачила тих маленьких пацієнтів, то відразу виникла думка, що я можу зробити для того, аби допомогти тим діткам. Саме так виникла ідея концерту.
– Була зібрана доволі пристойна сума як для Івано-Франківська – понад 25 тисяч гривень.
– То було 25 тисяч 406 гривень, 5 доларів, 5 євро. Я навіть не могла подумати, що можна зібрати аж таку суму. Ще до концерту я була у відділенні. Пані Алла Іваненко передала мені список вкрай необхідних речей, серед яких були і медикаменти. Насправді дітки отримали частинку любові тих людей, котрі були присутні на концерті.
– Що спонукає людей мистецтва звертатися до благодійності? Чим керуються артисти, коли свідомо йдуть на такі кроки благодійності?
– Я усвідомлюю, скільки мені всього Бог дає. Тому я завжди готова ділитися.
– Знаю, що ви були учасницею туру на Схід, де співали для наших бійців у зоні АТО. Як ті хлопці сприймають таку місію артистів?
– Це насправді така необхідна річ, бо їхня щоденна рутина сильно пригнічує. Коли я їхала на Схід, то багато людей говорили, що це не треба робити, бо ми тільки будемо відволікати хлопців. Насправді наші концерти виявилися для хлопців великою підтримкою. Завдяки нам вони мають можливість розслабитися, відволіктися на певний час від важких бойових завдань. У нас були моменти, коли ми співали суто гуцульські коломийки. Тоді, здавалося, хлопці готові були ворога здолати в будь-який момент. Військові насправді цінують наші поїздки до них. Я досі переписуюся у соціальних мережах із тими, з ким доводилося зустрічатися на Сході. Перша поїздка була в тил. Тоді я насправді боялася. Але побувавши у тій атмосфері, зрозуміла, що страх пропадає. Вже друга моя поїздка була спокійніша. Я тільки переживала, що за мене переживають мої батьки. Були випадки різні: якось ввечері ми заблукали у замінованому полі або їхали лежачи під снайперським обстрілом. Дякувати Богу, все минулося.
– Такі моменти працюють на подолання стресів. А як себе почуваєте у нормальному ритмі? Чи часто ваші фанати підтримують вас у такій соціальній діяльності заради когось?
– Я не належу до пафосних зірок. Вважаю, що ми перед Богом усі однакові. Тому популярний чи крутий – це насправді дурість. У житті я дуже проста людина, зі мною легко і просто спілкуватись, не накладаю собі на голову корону. Я не хворію на зірковість, не маю окремої групи в соціальних мережах для шанувальників творчості чи фан-клубів.
– Долаючи сходинки творчості, доводиться все робити самотужки чи все-таки є якась група, котра допомагає? Маєте продюсера?
– Ні, цього всього немає. Є насправді багато людей, з котрими я співпрацюю. Це стосується як написання текстів, так і музики, аранжування. Є автори, котрі мене добре знають і пишуть пісню саме під мене. Зазвичай це відбувається не таким чином, що я побачила текст і захотіла його заспівати. Буває, що я прозово описую автору, чого хочу у пісні. Що-небудь я співати не буду. У кожній пісні має бути зміст і глибина.
– Хто відгукується на такі пропозиції?
– Я давно співпрацюю із поетесою Оксаною Качур. Також мені пишуть пісні Ірина Батюк, Нестор Мартинець, Любов Зоріна. Є ще такі автори, котрі написали по одному твору. Наприклад, автором пісні про Івано-Франківськ є Параска Кубієвич. У Городенці є також люди, котрі мені допомагали творити, коли я ще співала у районі.
– Чи не виникало бажання попрацювати із продюсером та розкрутити свою творчість для широкого кола слухачів?
– Були такі пропозиції після участі у «Караоке на Майдані». Це важке питання. Можливо, усе пов’язане із тим, що я на своєму шляху не зустріла порядних продюсерів. У мене є свої життєві принципи, котрі я не готова порушувати. Тому як такої співпраці із продюсерами у мене не вийшло. З іншого боку, хіба мене треба розкручувати? За усім встежити самотужки я не можу. Так, якби був продюсер, то у багатьох питаннях було б значно легше. Але мені достатньо того, що в мене є, чогось більшого у житті не прагну. Цілком задовольняюся тим, що мені дає Бог.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники

Цитата тижня

ЦИТАТА ТИЖНЯ

ЦИТАТА ТИЖНЯ

07:35:33, 10 Жовтень 2018

Юлія МОСТОВА, головний редактор тижневика «Дзеркало тижня» (Кум Путіна) – Це чесний ворог... Чес[...]

Трибуна депутата

Поклик серця чи мода на націоналізм?

Поклик серця чи мода на націоналізм?

07:19:15, 10 Жовтень 2018

Оксана САВЧУК, секретар Івано-Франківської міської ради Масштабний марш до 76-ї річниці УПА, Дн[...]

Vox Populi

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

06:35:28, 7 Липень 2017

Валерій Петрович, інженер-пенсіонер: – Навчитися культури поведінки, зрозуміти, що круто і модно бу[...]

КУРСИ ВАЛЮТ