КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Першокласникам пощастило.
А вчителям?
Сучасна початкова школа уже багато років живе в час перемін – трохи не щорічно вводиться нова програма.

vchiteli-35Жити в час перемін стародавні китайці бажали ворогам, але ніяк не своїм дітям. Сучасна початкова школа уже багато років живе в час перемін – трохи не щорічно вводиться нова програма. Не став винятком і 2016/2017 навчальний рік. 4 серпня Міністерством освіти України затверджені нові навчальні програми для розвантаження навчання школярів 1-4 класів. Такі нововведення викликали дискусію серед педагогів і батьків. Що ж нового запропонувало

міністерство?

Зміни в оцінюванні знань учнів. У першому класі зовсім відмінено оцінювання знань учнів. Вчитель може тільки вербально, тобто на словах, відмічати успіхи першокласників. Можуть бути відмінені оцінки і у другому класі, якщо так вирішить педрада школи. Ряд предметів, таких як інформатика, музика, фізкультура, малювання, праця і основи здоров’я не оцінюватимуться до четвертого класу. Відмінені оцінки за каліграфію і ведення зошитів.
Вчитель уже не зможе робити виправлення червоною ручкою, тільки зеленою. Так нібито менше травмуватиметься психіка першокласника. Але чи не стане зелений колір для теперішніх першокласників таким же травматичним, як червоний для старшокласників? Може, справа не в кольорі, а в тому, що буде написано вчителем і як це буде вербально озвучено?
Оцінки будуть відомі тільки самим учням та їхнім батькам. Підуть в минуле батьківські збори, коли прилюдно «встидали» батьків учнів, які погано вчилися.
Зміни у програмі. Нарешті відмінено читання на швидкість – показник, який ні про що не говорить. Згадую своє шкільне дитинство. Старалася читати цілі слова, тому й втрачала у швидкості. А ті учні, які, як з кулемета видавали окремі склади, мали хороші показники, отримували кращі оцінки. Висока швидкість читання не гарантує розуміння дитиною прочитаного, не сприяє виробленню інтонації читання.
Кількість годин на вивчення кожної теми тепер визначає сам вчитель. Знято теми, які дублювалися в навчальних предметах «Основи здоров’я», «Я у світі», «Природознавство».
Першокласники перестануть обов’язково вчити напам’ять таблицю множення. Та й віршів напам’ять вивчатимуть зовсім мало – 2-3 на рік. Хіба цього досить для розвитку пам’яті школяра?
Діти перестануть складати схему речення. Вводиться твір-есе, замість твору-роздуму чи опису. Чи велика різниця?
Діти писатимуть олівцем стільки, скільки вчитель вважатиме за потрібне саме для конкретного учня (раніше олівцем писали обмежений термін). Вважається, що написану олівцем помилку учневі легше виправити. Але ручку і олівець тримають по-різному. Навчившись тримати олівець, учню треба буде довго переучуватися правильно тримати ручку…
Зміни у домашній роботі. Домашнє завдання першокласникам не задаватимуть. Для учнів інших початкових класів не буде домашнього завдання на вихідні і канікули. Передбачається, що на виконання домашньої роботи учні мають витрачати не більше 1,5 год. у четвертому класі, молодші учні – ще менше часу.
Отже, першокласникам, безумовно, пощастило – вчитимуться менше, уваги до кожного з учнів буде більше. Батьки задоволені. Психологи – теж.
Як же сприйняли нововведення педагоги? А вчителям цікаво, як вчити дітей за оновленою програмою, маючи старі підручники? Чому спочатку не апробували запропоновані зміни в окремих школах, перш ніж запроваджувати їх у загальноукраїнському масштабі? Мабуть, спочатку необхідно створити базу для змін, розробити чіткі механізми, а потім уже ці зміни втілювати в життя. Та й обговорення змін до програми проходило на сайті Ed-Era.com. в час канікул, тому не всі педагоги змогли взяти у ньому участь.
А побажань у вчителів молодших класів чимало. Схвалюючи прагнення міністерства освіти до змін, потрібно змінювати умови навчання. Щоб проводити уроки в русі, в ігровій формі, треба, окрім класу, мати ще й ігрову кімнату.
Має пропозиції до нової програми вчитель-методист вищої категорії Спеціалізованої ЗОШ № 5 Віра Ярославівна Роп’як. Вона вважає, що у другому класі доцільно ще не вводити оцінок, принаймі, у першому півріччі. Добре б було ввести п’ять уроків математики на тиждень, тому що математика – це розвиток мислення. Діти повинні навчитися самостійно мислити – це уміння вчитись, самоосвіта та інтелект дитини. Та й школярі математику люблять. А два уроки природознавства на тиждень, на думку педагога, забагато, враховуючи, що підручник з природознавства не зовсім вдалий. А одного уроку музики на два тижні замало.
Варто відмінити Державну підсумкову атестацію по закінченні четвертого класу – фактично державний екзамен. Діти переживають, переймаються результатами. Але у п’ятий клас ідуть всі, незалежно від оцінки ДПА. Такий екзамен був би доцільний, якби після четвертого класу формувалися класи за напрямками навчання: гуманітарні, математичні чи інші. І, відповідно до напрямків навчання, потрібно створювати програми.
Слід звернути увагу на контрольні роботи з української мови, особливо на завдання, які є дуже важкими. Наприклад, у другому класі краще проводити тільки диктант. Важко дітям також визначати тему запропонованого твору.
У першому класі доцільно залишити оцінку за ведення зошита з математики та української мови. Потрібно виробляти у школярів охайність в оформленні письма.
Можливо, варто залишити в навчальному процесі друковані зошити (тепер відмінені). Використовуючи їх, можна змінювати форму діяльності на уроці. Крім того, розмальовуючи зображення у зошиті, дитина розвиває дрібну моторику.
Вчителі початкових класів загалом підтримують необхідність змін до програми. Але, не підготувавши базу для нововведень, міністерство проводитиме їх знову за рахунок ентузіазму вчителів. Тому держава повинна дбати за вчителів, підвищувати їх авторитет у суспільстві, зрештою, дати вчителям гідну зарплату. Міністерство може приймати щонайкращі програми, але агентом змін був і залишається вчитель.
А з 2018 року планують знову змінювати навчальну програму…
Наталя ХРАБАТИН

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники


Цитата тижня

ЦИТАТА ТИЖНЯ

ЦИТАТА ТИЖНЯ

09:51:00, 2 Лютий 2018

Семен ГЛУЗМАН, голова Асоціації психіатрів України, лікар, колишній політв’язень (Медреформа [...]

Трибуна депутата

Наше завдання – забезпечити реалізацію ініціатив, спрямованих на розвиток міста

Наше завдання – забезпечити реалізацію ініціатив, спрямованих на розвиток міста

07:50:47, 2 Лютий 2018

Володимир КУШНІР, депутат Івано-Франківської міської ради, фракція БПП Щоб виправдати отриманий [...]

Vox Populi

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

06:35:28, 7 Липень 2017

Валерій Петрович, інженер-пенсіонер: – Навчитися культури поведінки, зрозуміти, що круто і модно бу[...]

КУРСИ ВАЛЮТ