КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Винесли сміття із хати
csm_smittievoz_8eed2fe60926 серпня мали відбутися збори акціонерів ПрАТ АТП-0928 – колишнього комунального підприємства, яке надає послуги з вивезення сміття і 51% акцій якого належить територіальній громаді міста. Однак працівники підприємства проведення зборів фактично зірвали. Власники акцій, які їх не перереєстрували, не мали права голосу. Трудовий колектив також протестував проти зміни керівництва, звинувачуючи міську владу у спробі рейдерства. Натомість представники влади запевняють, що діяли у рамках законодавства. Вони наголошують, що останні збори акціонерів відбулися ще у 2011 році, хоча мали б відбуватися щороку.

Аргументи колективу
Як заявила заступник директора ПрАТ АТП-0928 Ірина Ружицька, колектив не проти проведення зборів і заслуховування звітів керівництва ПрАТ, але проти зміни керівника. До того ж не всі акціонери знали, що мали перереєструвати акції, бо їх про це не попередили, а отже, вони не мали права голосу на цих зборах. Також не до всіх був доведений порядок денний зборів, хоча він мав бути затверджений за 10 днів. Тож, за її словами, процедуру скликання і порядок проведення зборів було порушено.
І. Ружицька також зазначила, що проблеми в АТП-0928 почалися зі зміною керівництва міста. За її словами, спершу нова влада намагалася розірвати чинні угоди на вивезення сміття до березня 2017 року буцімто через те, що на сміттєвих контейнерах відсутні кришки. Лист підприємства з інформацією про те, що воно закупить такі контейнери, міська влада проігнорувала. Відстоюючи свої права, підприємство подало до суду. Судові справи АТП-0928 виграло. Після цього, як вважає І. Ружицька, міська влада й вирішила піти іншим шляхом та скликати збори акціонерів, щоб змінити керівництво ПрАТ. Хоча, на її думку, підстав для цього нема. Підприємство виконує умови всіх договорів і справно звітує про свою роботу.
Заступниця директора АТП-0928 звернула увагу і на те, що десь з півтора місяця тому невідомі почали підпалювати сміттєві контейнери для збору пластику, тож підприємству довелося закуповувати нові. Зазнавали пошкоджень і сміттєвози АТП, яким били вікна.
Водночас І. Ружицька запевнила, що, незважаючи на всі перепони в діяльності підприємства, воно виконує перед містом свої зобов’язання і навіть робить більше, ніж передбачено угодами. А вони, за її словами, дуже недосконалі. Зокрема, ними не передбачене укладання угод з АТП підрядниками, які прибирають вулиці, прибудинкові та дворові території і викидають у контейнери для ТПВ так звані змети та інше сміття. Натомість в умовах нового конкурсу на вивезення ТПВ, який підготувала міська влада, це уже передбачено. І. Ружицька також наголосила, що за умовами нового конкурсу ціна послуги з вивезення ТПВ мала б становити 15 грн., тоді як тариф АТП-0928 становить 9,5 грн. Тож кому вигідне усунення з ринку надання послуг з вивезення ТПВ ПрАТ АТП-0928 чи бодай зміна його керівництва на більш лояльніше, на її думку, здогадатися неважко.

Аргументи влади
Натомість директор департаменту комунальних ресурсів Ігор Гриненько всі звинувачення у порушенні процедури скликання і проведенні зборів акціонерів ПрАТ АТП-0928 відкидає і запевняє, що все відбувалось у рамках чинного законодавства.
За його словами, останні збори акціонерів товариства, у якому місто володіє 51% акцій, відбулися ще у 2011 році, хоча мали б відбуватися щороку. На них мали заслуховувати звіт керівника, який обирається на п’ять років, і наглядової ради та ревізора, які обираються на три роки. Тож ні про яке дострокове припинення повноважень керівника ПрАТ АПТ-0928, якого обрали у 2011 році, не може бути й мови, а йшлося про заслуховування звітів і обрання нових керівних органів товариства, бо навіть у період дії попереднього контракту керівника, за словами І. Гриненька, таких звітів не було. До того ж через зміни у законодавстві назріла необхідність внесення змін до статуту товариства, щоб привести його у відповідність.
З цією метою, за словами керівника департаменту комунальних ресурсів, місто свого часу й ініціювало скликання загальних щорічних зборів акціонерів, які мали б відбутися у 45-денний термін. Оскільки підприємство їх не провело, місто ініціювало позачергові загальні збори. Адже коли на вимогу одного з акціонерів щорічні збори не відбулися у 45-денний термін, то цей акціонер має право скликати позачергові збори. А депозитарна установа, яка обслуговує акції інших акціонерів, має повідомити їх про це за 30 днів.
І. Гриненько також наголосив, що закон про необхідність перереєструвати акції діє з 2014 року і був відповідним чином опублікований та доведений до громадськості. Акціонери мали перереєструвати акції у депозитарній установі та укласти відповідні угоди на обслуговування акцій, але зобов’язати це зробити ніхто не може. Керівництво товариства володіло цим питанням, бо частину акцій було перереєстровано, і воно мало б довести цю вимогу закону до решти акціонерів. Депозитарна установа отримала реєстр акціонерів. У тих, які перереєстрували акції і уклали відповідні угоди з депозитарною установою, була зазначена кількість акцій. Ті, хто цього не зробив, могли брати участь у зборах, але без права голосу.
Натомість збори були зірвані, і зараз, за словами І. Гриненька, вважаються такими, що не відбулися. Він каже, що правову оцінку тому, що відбулося, мають дати правоохоронні органи. Адже реєстр акціонерів був, але його порвали. Хто це робив – відомо, бо є відповідні фото- і відеоматеріали. Правоохоронці мають з ними ознайомитися і встановити осіб, які перешкоджали у проведенні зборів. Місто має право на скликання позачергових зборів, але коли ним скористається, І. Гриненько не сказав. Водночас він дав зрозуміти, що питання залишається актуальним, адже місто передало ПрАТ АТП-0928 багато майна і, як він висловився, «не має жодного дивідента» та фактично не володіє інформацією про діяльність товариства і не має впливу на його фінансово-господарську діяльність. Хоча зазначив, що директор теж не може на свій розсуд розпоряджатися його майном, бо потрібне рішення акціонерів.
Іван ГІРАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники

Цитата тижня

ЦИТАТА ТИЖНЯ

ЦИТАТА ТИЖНЯ

07:27:51, 7 Липень 2018

Олександр ТУРЧИНОВ, секретар РНБО (Людина-епоха) – Пішов із життя Левко Лук'яненко – справ[...]

Трибуна депутата

Працюємо задля того, щоб кожен мешканець Вовчинця завжди відчував гордість за своє село

Працюємо задля того, щоб кожен мешканець Вовчинця завжди відчував гордість за своє село

07:15:40, 7 Липень 2018

Володимир Фецич, депутат міської ради, фракція ОП «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Мину[...]

Vox Populi

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

06:35:28, 7 Липень 2017

Валерій Петрович, інженер-пенсіонер: – Навчитися культури поведінки, зрозуміти, що круто і модно бу[...]

КУРСИ ВАЛЮТ