КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Вони мають величезну перевагу над ворогом,
попри нерідко застарілі зброю та техніку

_MG_6676Нещодавно з Івано-Франківська на український Схід вирушив десант прикарпатських волонтерів, метою якого було доставити продукти харчування та речі першої необхідності українським воякам, що боронять нашу незалежність та цілісність країни. Ініціатори поїздки – громадське об'єднання воїнів та волонтерів «Галицькі леви». Це вже сьома поїздка небайдужих галичан на буремний Донбас. Виправі на Схід передувала акція «Допомога твоя – найсильніша зброя!» на майдані Андрея Шептицького біля Архикатедрального собору святого Воскресіння, в ході якої наші земляки мали змогу долучитись до збору допомоги українським воїнам.

Після повернення волонтерської місії зі Сходу ми запросили до розмови голову ГО «Об'єднання воїнів та волонтерів «Галицькі леви» Романа Дорожівського.
– Романе, як взагалі з’явилася ідея «Галицьких левів»?
– «Галицькі леви» – це об’єднання самодостатніх людей: підприємців, журналістів, фахівців, учасників російсько-української війни, які відчувають внутрішню потребу долучитись до захисту своєї країни. Коли в Україну прийшла війна, я і мої однодумці відчули, що не можемо бути осторонь, з тих пір ми використовуємо усі доступні нам практичні можливості для допомоги українським воякам.
Під час Революції гідності я відповідав за роботу кухні на початку вулиці Городецького на київському Майдані і тоді збагнув одну річ: кожна копійка, річ або буханець хліба обов’язково має потрапити до конкретної людини, якій вони призначені. Саме тому ми ніколи не залишаємо допомогу на розподільчих пунктах чи деінде, а доставляємо її конкретним військовим підрозділам, що стоять на передовій, конкретним бійцям, які щохвилини ризикують власним життям.
Також ми організували фотовиставку «Лінія «нуль». Межа байдужості», що складається зі світлин, відзнятих під час наших рейдів на Донбас та передають правдиву атмосферу війни. Фотовиставка викликала значний резонанс на Прикарпатті та вже експонувалась у польському місті Бидгощ.
– Це вже сьома ваша експедиція на Донбас. У чому особливість цієї поїздки?
– Ми стартували на Спаса від франківської катедри безпосередньо після святкового Богослужіння, тож впродовж поїздки ми без перебільшення відчували Боже благословення. Особливо заступництво згори відчуваєш на передовій (а ми відвідали одну з найгарячіших ділянок східного фронту – Авдіївську промзону), знаходячись пліч-о-пліч з воїнами, які щоденно перебувають під ворожим вогнем. Наша нечисельна група – шість чоловік – не лише доставила хлопцям харчі та необхідні у побуті речі, а отримала справжнє бойове хрещення. Зокрема, власноруч облаштували вогняну позицію – бліндаж для бійців.
У попередні рази ми не наближались настільки впритул до війни. Так, тоді також було неспокійно, також стріляли. Проте зараз ми опинились буквально в епіцентрі бойових дій. Обстріли українських позицій не припинялися ні вдень, ні вночі. В окремі періоди інтенсивність вогню була просто шаленою – не минало ані хвилини без пострілу чи вибуху.
– Як у таких надскладних умовах нашим воїнам?
– Хлопці, які стоять на промзоні в Авдіївці – це нові кіборги, адже за інтенсивністю обстрілів та важкістю ведення бою промзону доречно порівняти з донецьким аеропортом. Але наші воїни з честю витримують цей іспит. Коли знаходишся поруч із ними, не відчуваєш страху (він, звісно, присутній, але це не той буденний страх, звичний для нас, це радше надія на Бога). Відтак усвідомлюєш нікчемність проблем та негараздів, з якими стикаєшся у мирному житті, починаєш мислити іншими категоріями, цінувати і навіть смакувати кожну хвилину – і це не просто слова, це стан…
Окремі слова поваги та захоплення хочу сказати про командира роти з позивним «Веселий». У його підрозділі – суворий порядок та дисципліна. Командир чітко усвідомлює відповідальність за ввірену йому ділянку та життя бійців. Він встигає усюди і, здається, взагалі не відпочиває.
– Наскільки потребують українські бійці допомоги волонтерів?
– Така допомога є критично важливою, і цього разу я підтвердив свою думку про те, що волонтерської допомоги багато не буває – вона обов’язково стане у пригоді, але треба знати, що везти на фронт. Враховуючи досвід наших попередніх поїздок, ми привезли хлопцям мастило для чищення зброї, активні навушники, чимало домашніх продуктів, зокрема багато м’ясних виробів. Але чи не найбільше солдати потребують холодної питної води, адже через спеку та задуху нереально хочеться пити. При цьому ціна води в Авдіївці захмарна – за блок питної газованої правлять 100 грн.
Особливо бійці зраділи доставленим нами фруктам та городині, освяченим на Спаса і пожертвуваним парафіянами нашої катедри. Це було для них прямим доказом того, що вони не наодинці з ворогом, що про них пам’ятають, піклуються, чекають в українських селах і містах. До речі, коли ми залишили уже порожній кошик з-під фруктів в ангарі на ніч, то вранці виявили його без ручки – її просто зрізало випадковою кулею. А на цьому місці ж міг бути хтось із нас... Так що, доля там ходить поруч.
Отже, шановні краяни, кожне пожертвуване вами яблуко, кожна гривня – дають відчуття родинного захисту нашим воякам, роблять їх сильнішими, додають енергії та тепла, хоч, може, і не кожен, хто жертвує, це усвідомлює. Тому кожна ваша пожертва – не марна. У цьому – суть гасла всіх наших благочинних акцій «Допомога твоя – найсильніша зброя!»
– Ви плануєте поїздки на Схід у майбутньому?
– Неодмінно. Для себе ми вирішили, що будемо допомагати війську до кінця – до нашої спільної перемоги. А у тому, що переможемо – сумніву не маю і в цьому мене щоразу переконують наші бійці на передовій. Попри складні побутові умови, попри нерідко застарілі зброю та техніку, вони мають величезну перевагу над ворогом – могутній бойовий дух, усвідомлення того, що вони захищають рідну землю – і б’ються як справжні леви.
Ігор КОСТЮК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники


Цитата тижня

ЦИТАТА ТИЖНЯ

ЦИТАТА ТИЖНЯ

09:51:00, 2 Лютий 2018

Семен ГЛУЗМАН, голова Асоціації психіатрів України, лікар, колишній політв’язень (Медреформа [...]

Трибуна депутата

Наше завдання – забезпечити реалізацію ініціатив, спрямованих на розвиток міста

Наше завдання – забезпечити реалізацію ініціатив, спрямованих на розвиток міста

07:50:47, 2 Лютий 2018

Володимир КУШНІР, депутат Івано-Франківської міської ради, фракція БПП Щоб виправдати отриманий [...]

Vox Populi

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

06:35:28, 7 Липень 2017

Валерій Петрович, інженер-пенсіонер: – Навчитися культури поведінки, зрозуміти, що круто і модно бу[...]

КУРСИ ВАЛЮТ