КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Храм української родини

IMG_0046П’ятий за ліком Міжнародний фольклорний фестиваль етнографічних регіонів України «Родослав» згуртував навколо себе шанувальників народного аматорського мистецтва. Свої пісні, танці, вироби декоративно-прикладного мистецтва упродовж двох днів презентували в Івано-Франківську народні умільці з усієї України. На свято до нашого краю завітали представники із 15 областей, а також гості із сусідньої Польщі та Латвії.

Колоритні костюми, притаманні лише для певного регіону співанки, рідкісні музичні інструменти – такими запам’ятаються відвідувачам фестивалю ці два неповторні дні української автентики. Виступи фольклорних колективів на сцені розпалювали родинне багаття, і вже після виступу їхні мотиви підхоплювали інші колективи. А для ще більшої згуртованості колективи подалися в мандри усіма куточками Прикарпаття. Там «Родослав» продовжився на вулицях та майданах наших міст і сіл, у сільських будинках культури.

Що ж до учасників фестивалю, то справжнього автентичного колориту святу надали колективи з-за кордону. Латвійські дівчата якнайкраще демонстрували свої національні та надзвичайно колоритні пісні. Вони завзято гуляли вулицями обласного центру та всюди співали і веселилися. Навіть не знаючи мови, вони змогли порозумітися завдяки пісні і веселому настрою.
Це фольк-група «Кокле» з Риги. Дівчата виконують латвійські пісні під супровід народних інструментів, а їхній колектив названий на честь інструменту кокле. Як зізнався менеджер колективу Яніс, цей гурт вдалося «підбити» для участі у «Родославі» всього за три дні. Проте дівчата анітрохи не розчаровані. Разом із ними до України також приїхав ансамбль «Джерело» із міста Єлгава.
В колі української родини на багатьох концертних майданчиках впродовж двох днів лунали пісні, танці, відроджувалися давні народні звичаї та обряди.
І все це проходило під гаслом «Українському роду нема переводу».
«У жовні 2001 року, коли відбувався перший фестиваль «Родослав», сюди з’їхалося більше тисячі учасників з усіх куточків України. Цього разу їх трохи менше, але географія України представлена дуже чітко. Ми будемо надалі розширювати кордони. На жаль, не змогли сьогодні приїхати наші друзі з Румунії, але є надія, що наступного разу фестиваль пройде у ширшому форматі. Мова йде не тільки про масовість, а в першу чергу про якість. Нам важливо дотримуватись фестивальної традиції – збереження української автентики, національної культурної спадщини від діалекту, танців, пісні, обрядів до сучасних тенденцій культури», – наголосив Володимир Федорак.
Традиційно після відкриття фестивалю його учасники роз’їжджаються містами та районами нашого краю, де продовжується культурний обмін національними традиціями.
Особливою увагою та популярністю впродовж фестивалю користувався колектив «Молодушки» із Луганської області. Ці щирі жіночки привертали до себе увагу щирістю та яскравими народними одностроями. А коли вони заспівали «нас б’ють – ми не падаєм», та «ми – українці, доля в нас така», то овації та сльози на щоках гостей фестивалю годі було стримати.
Художній керівник колективу, заслужений працівник культури України Ольга Дерев’янко не могла натішитися тим, як їх зустріли на Прикарпатті. «Коли ми переступили землю Івано-Франківщини, нас тут зустріли дуже тепло. Коли ми підняли трафарет із написом Луганська область, то нам усюди співчували, люди нам вслід бажали миру і добра, – ділиться враженнями Ольга Юхимівна. – Ми представляємо Новочервонівський сільський будинок культури Троїцького району. Колись президент сказав, що коли село співає, тоді воно живе. Ми кинули все і поїхали, бо пісня нас єднає. Хоча ми не можемо порівнятися з вами, але ми також їмо хліб з маслом. А ще ми раді тому, що у нас не стріляють. Тут ми зустріли багатьох земляків із Лисичанська, Попасної».
Керівниця «Молодушок» зізналася, що на «Родослав» вони їхали із одним – побажанням миру і добра, натомість розчулилися гостинним прийомом та рівнем культури.
«Нас війна не торкнулася, але наші родичі, чоловіки, сини пішли захищати Україну. Ми отримуємо допомогу із усіх куточків Західної України. Тут ми раді зустрітися із тими людьми, котрим не байдужа наша доля. Сюди ми не боялися їхати, бо добре знали, що нас єднає пісня», – зізнається пані Ольга.
Колектив «Молодушки» – часті учасники фестивалів. У їхньому селі є два народні колективи. Ці жінки представляли творчість свого краю і на фестивалі у Сорочинцях Полтавської області.
А вже ввечері жінки були просто вражені від зустрічі із народними колективами Рогатинщини. Спільний концерт із аматорами народного мистецтва у селі Пуків став для колективу «Молодушки» справжньою віддушиною. Жінки зізналися, що усі наші проблеми в державі лише від того, що раніше не було такого культурного обміну між різними регіонами України. «Ми тут побачили, наскільки нам раді, наскільки ми можемо називатися однією родиною. Можливо, і війни б не було, якби ми швидше ділилися тим, що для нас близьке і рідне», – розповіли луганські панянки.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники

Цитата тижня

ЦИТАТА ТИЖНЯ

ЦИТАТА ТИЖНЯ

07:35:33, 10 Жовтень 2018

Юлія МОСТОВА, головний редактор тижневика «Дзеркало тижня» (Кум Путіна) – Це чесний ворог... Чес[...]

Трибуна депутата

Поклик серця чи мода на націоналізм?

Поклик серця чи мода на націоналізм?

07:19:15, 10 Жовтень 2018

Оксана САВЧУК, секретар Івано-Франківської міської ради Масштабний марш до 76-ї річниці УПА, Дн[...]

Vox Populi

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

VOX POPULI: Що б ви порадили молодому поколінню, з огляду на ваш досвід?

06:35:28, 7 Липень 2017

Валерій Петрович, інженер-пенсіонер: – Навчитися культури поведінки, зрозуміти, що круто і модно бу[...]

КУРСИ ВАЛЮТ