КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Аби лише не пішки

elekromobil-37Топ-5 видів міського екологічного транспорту
ТО ВГОРУ,  ТО ВНИЗ
Сьогодні гужовий транспорт користується попитом хіба лише у сільській місцевості. Натомість місто прагне рухатися в тандемі із світовими новинками. На зміну фірам, фіакрам, фаетонам та каретам, котрі для міста із славетною історією часів Австро-Угорщини були нормою, з часом приходять нові види екологічного транспорту. Їх місце посідають як види комунального транспорту, так і індивідуальні засоби пересування. Щоправда, декотрі із них не призначені для подорожей на далекі відстані, а можуть застосовуватися тільки в межах міста. Сьогодні ми пропонуємо рейтинг найновіших видів екологічного транспорту, котрими користуються мешканці нашого міста.

Зважаючи на те, що Івано-Франківськ перенасичений автотранспортом, викиди газів турбують городян. Але потреба швидко переміщатися з місця на місце змушує вдаватися до транспорту. Без нього не мислимий жоден крок людини. Світові тенденції рухаються у напрямку екологічних видів транспорту. Ми ж намагаємося не пасти задніх, тому також поступово переходимо на еко.
Першу сходинку нашого топу ми вирішили віддати все-таки тролейбусам. Цей масовий вид транспорту відомий нашим краянам ще з 1983 року. Перший тролейбусний маршрут був запущений напередодні Нового 1984 року. З тих пір цей екологічний вид транспорту у місті постійно розвивається. Тому сьогодні у транспортному депо вже налічується сорок шість «рогатих». Щодня на вулицях міста курсує три десятки машин, котрі перевозять пасажирів дев’ятьма маршрутами. На жаль, тролейбус може бути використаний лише як різновид громадського транспорту. Свого часу в місті прагнули запустити ще один вид машин, прив’язаних  до електропроводів, – трамвай. Але на відміну від багатьох міст України, трамваї вулицями нашого міста не курсують.
На другому місці за популярністю ми вирішили поставити велосипед. Цей транспортний засіб відомий усім ще змалечку. Як тільки малеча зіпнеться на ноги і починає чалапати своїми двома, їй тут же пропонують три- , а згодом і двоколісний велосипед. Тому кермувати таким транспортним засобом можуть майже всі. Останнім часом використання велосипедів у міському просторі значно зросло. Цьому неабияк сприяє і розширення велосипедної інфраструктури. Скажімо, встановлення новітніх велодоріжок на деяких вулицях міста, а також пропаганда здорового способу життя змушують тих, хто ще не в тренді, взяти себе в руки і активно крутити педалі. Щоправда, останнім часом велорух настільки пожвавився, що деякі водії автобусів починають боятися. Кажуть, дії велосипедистів непередбачувані, тому доводиться бути вкрай обережним.
Щодо ціни такого транспортного засобу, то тут на все воля покупця. Можна придбати цілком пристойний «з рук» за дві-три тисячі, а можна і за декілька десятків тисяч гривень.
Звичайно, сьогодні в нашому топі не буде представлено транспорту, котрий споживає паливо. Тому на третє місце ми виносимо електромобілі. В Івано-Франківську ще задовго до того, як появився перший автомагазин із електрокарами, відкрилася електрозаправка. Але це неспроста, адже на той час у місті вже було майже півсотні електрокарів. Мода на такі екологічні машини крокує до нас із Європи, але вона поширюється дуже повільно. Тому, на думку деяких знавців ринку електромобілів, треба ще як мінімум два-три роки, щоби їх стало якомога більше в Україні.
Наявність електрозаправки в Івано-Франківську вже може свідчити про прагнення містян рухатися в ногу із сучасними тенденціями та якомога менше забруднювати навколишнє середовище вихлопними газами автомобілів.
У виставковому салоні зараз представлено два електромобілі. Вартість такого задоволення – від 16 тисяч доларів. І це при тому, що авто 2013 року випуску. Але люди не поспішають. Консультант каже, що заходять, цікавляться, придивляються.
Скільки кілометрів проїжджає, де можна зарядити такий автомобіль, скільки служить батарея, чи розвинена інфраструктура та чи можна доїхати до Києва? Такі найпоширеніші запитання доводиться впродовж двох тижнів чути працівникам першого в місті магазину електромобілів.
Теоретично поки що немає можливості доїхати з Івано-Франківська до Києва. Треба мати із собою відповідні кабелі із перехідниками. Вимушені заправки через кожні 150 кілометрів не дають можливості на далекі подорожі.
«Якщо порівнювати це авто із звичайним, то це аналогічно порівнянню радіостанції і сучасного телефона. Після електромобіля хочеться тільки потужного електромобіля, – каже консультант магазину, котрий вже користується таким авто. – Хотілось би потужної зарядки, якої би вистачило на 700-800 кілометрів».
Нові види транспорту вимагають і знання їхніх назв. Отож, знайомтеся – гіроскутер, гіроборд та сеґвей. Ставимо ці двоколісні засоби поряд тому, що їх дуже важко розрізнити. Насправді уся справа у виді керування.
Ці новинки можна придбати чи не в єдиній крамниці міста, і користуються вони попитом переважно у молоді. Консультант-продавець Анна люб’язно погоджується розрекламувати технічні новинки. Перед покупкою навіть можна протестувати чудо-апарат вулицями середмістя. Вибираючи такі засоби, треба орієнтуватися і на вагу того, хто ним буде користуватися. Часто користуються популярністю невеликі сегвеї, котрі витримують вагу до 60 кілограм. Це переважно дитячі. А є й такі апарати, котрі бурхливо реагують на малу вагу і починають «сіпатися».
У сегвеї керування більше припадає на ручку, а гіроскутер більше залежить від нахилу людини і положення ніг. Сегвеї мають систему самостабілізації та можливість підключення смартфона. Дуже чутливі до перепадів висот, а тому із нашими дорогами керувати таким видом транспорту дуже непросто.
Замикає наш рейтинг електросамокат. Це окреме щастя, жартують у магазині. Звичайного заряду такого самоката вистачає на 60 кілометрів руху. Його сміливо можна зарядити в домашніх умовах. Цей засіб пересування може розвинути швидкість до 20 кілометрів за годину. Для франківських вулиць це вже не диковинка. Щасливий власник такого самоката переконався, що втричі економить час, добираючись на роботу. Єдиний недолік – він не терпить нерівних поверхонь через низьку посадку. Вартість такого задоволення – понад 19 тисяч гривень.
Більш масово такі засоби пересування представлені в Інтернеті. Ціна на гіроборди стартує від 5 тисяч гривень. Гіроскутери коштують від 12 тисяч гривень. Так само потягне  моноколесо.
Володимир БОДАК

ТОП-5
1. Тролейбус.
2. Велосипед.
3. Електромобіль.
4. Сеґвей та гіроскутер.
5. Електросамокат.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники