КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Аромамаркетинг: чим пахне ваш бізнес?

AromaКожен раз, коли ми проходимо повз хлібну або кондитерську крамницю, нас так і тягне зазирнути всередину, хоч ми й не планували нічого купувати. І нерідко такі заклади чи міні-пекарні ароматизують цілі вулиці. Мабуть, їхні власники навіть не здогадуються, що використовують модний і прогресивний спосіб підвищення продажів – аромамаркетинг. Використовувати аромати в бізнесі можна й цілеспрямовано, тоді вони дадуть значно кращий результат.

«Писк моди» з давньою історією
Ідея застосування запахів у комерційних цілях виникла ще в 1950-х рр. минулого століття, але справжнє визнання цей метод отримав лише на початку двохтисячних років. Мабуть, тому, що саме в цей час вплив аромату на продажі почали інтенсивно досліджувати. Так, американська агенція CapitalResearchGroup (CRG) встановила, що запахи хвої й мандаринів, розпилені у магазинах під час різдвяних розпродажів, підвищували продажі на 22 %. В ароматизованих крамницях люди проводять більше часу, зростає кількість імпульсивних покупок. У 1998 р. в університеті м. Падерборн (Німеччина) досліджували вплив запаху на поведінку покупців. В рамках дослідження підбирався запах, який відповідав асортименту того чи іншого магазину. Протягом певного періоду запах використовувався в магазині, після чого фахівці інституту аналізували поведінку й відчуття покупців до і після ароматизації. В результаті отримали наступні дані: після ароматизації асортимент здався клієнтам на 47% привабливішим, готовність здійснити покупку зросла на 15%, тривалість перебування клієнтів у магазині збільшилася на 14%. Було також відзначено збільшення обороту в середньому на 6%.

Разом з тим спеціалісти не рекомендують сприймати аромамаркетинг як панацею чи «чарівну таблетку», яка миттєво збільшить продажі. До цього питання слід підходити комплексно, адже на позитивне рішення клієнта впливають різні чинники. Досвід застосування аромамаркетингу різними компаніями також доводить, що аромати дозволяють акцентувати увагу покупців на конкретному продуктовому сегменті. Так, було помічено, що запах шоколаду в книжкових крамницях стимулює продажі любовних романів. Для книжкових магазинів пасуватимуть і запахи кави чи печива. Загалом, кожен аромат з чимось асоціюється і відповідно до цього варто підбирати його до тієї чи іншої групи товарів.
З чого почати?
Наповнити офіс, магазин чи інший заклад приємними запахами можна й за допомогою звичайної ароматичної лампи, свічки або ароматичних паличок. Однак варто пам’ятати, що запашні композиції, які ви використовуєте, мусять відповідати всім гігієнічним вимогам і не повинні викликати алергію. Особливо варто застерегти від використання в маркетингових цілях звичайних побутових аерозолів, які при довготривалому використанні якраз і викликають алергічні реакції. Важливо також не перестаратися у використанні ароматів, не робити їх надто нав’язливими і «густими». Не можна використовувати різкі запахи, щоб не спровокувати прояви астматичних нападів, крім того, інтенсивність запаху має залежати від статі та віку клієнтів. Дослідження доводять, що жінки більш чутливі до запахів, ніж чоловіки, а з віком чутливість до відчуття запахів знижується.
Ароматизувати всі приміщення великого непродовольчого магазину або супермаркету недоцільно. Фахівці рекомендують дотримуватись ароматичного зонування. Наприклад, у магазині одяг<4D6963726F736F667420576F7264202D20C0F0EEECE0ECE0F0EAE5F2E8EDE35у виділяють три зони: вхідну, зону примірочних і касову. Головна з цих зон – вхід до магазину, адже запахи у цій зоні мають «примусити» покупця відвідати магазин. В примірочних потрібно нейтралізувати неприємні запахи поту й тютюну, а в прикасовій зоні створити відчуття впевненості (такий ефект мають, наприклад, запахи жимолості, іланг-ілангу). Не рекомендовано використовувати запахи в магазинах продажу дитячих товарів (для дітей віком 0-3 роки), у крамницях для майбутніх мам.
Ароматичний дизайн
Якщо ви вирішили підійти до ароматизації свого закладу серйозно, доведеться звертатися до фахівців. Спеціалізовані компанії використовують для розповсюдження запахів у торговельному залі автоматичні аерозольні пристрої на основі балонів з ароматизаторами, пристрої на основі ароматичного гелю, дифузні апарати з використанням ароматичної рідини, ароматичне обладнання, що вбудовують у систему вентиляції та кондиціювання, ароматні полімери, що кріплять безпосередньо на освітлювальні прилади в торговельному залі.
При підборі аромату враховується навіть кольорова гама торговельного залу: для теплих інтер'єрів жовтого, бежевого або рожевого відтінків – легкі квіткові тони, для активних інтер'єрів холодних кольорів – цитрусові аромати або морського бризу, для червоних кольорів – глибокі квіткові або насичені східні аромати. Але вирішальною буде все ж ваша сфера діяльності. Наприклад, для кафе з фаст-фудом можна обрати професійний аромат піци з салямі, дорогому ресторану пасуватиме запах елітних вин, туристичній агенції запропонують нотки екзотичних фруктів і морського бризу. Є й практично універсальні аромати – свіжості, зеленого чаю, кави, шоколаду. Цікаво, що спеціалісти у Західній Європі навчилися використовувати в ділових цілях навіть неприємні запахи. Так, у Франції просочують квитанції та рахунки сірководнем, щоб їх швидше сплачували.
Олена БУЧИК

Коментар фахівця
Дмитро ПОБЕРЕЖНИЙ, власник компанії «Мідсан»:
Найбільшим ринком для бізнес-ароматів у Східній Європі є Польща, в Україні також усе більше компаній використовують таку послугу. Досить популярний аромамаркетинг в Італії, але значно менше, ніж у Польщі. В Скандинавії, наприклад, до таких методів маркетингу ставляться консервативно, там вони менш поширені.Помітно, що ця послуга стає все популярнішою, тому що коли ми вісім років тому лише починали свій бізнес, обладнання для аромамаркетингу і картриджі з ароматами можна було лише придбати, а вони коштують недешево. Зараз їх можна взяти в оренду на потрібний час, тож ця послуга стала доступнішою.  Але тут треба розуміти, що аромат не здатен на «чудеса». Якщо ви очікуєте вибухового зростання продажів завдяки аромамаркетингу, ваші сподівання, радше за все, не виправдаються. Але аромат допомагає налагодити контакт з клієнтом, викликати в нього певні емоції, що, звичайно, допомагає підвищити його лояльність до вашого закладу і покращити продажі. Аромати, які ми використовуємо, розділяються за емоціями. Тобто, якщо клієнту треба допомогти розслабитися, використовується один запах, якщо збадьорити – інший. В Україні аромамаркетинг найчастіше замовляють магазини і готелі, непогано ця послуга продається й у спа-салонах. Але аромамаркетинг буде доречним практично у будь-якому закладі, якщо в нього є своя концепція, дизайн, атмосфера, яку можна вигідно підкреслити спеціально підібраним ароматом.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники