КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

Балансування на межі

Івано-Франківська міська рада ухвалила бюджет на 2017 рік
Минулого четверга розпочала свою роботу дев’ята сесія міської ради. Попри те, що пластуни внесли у сесійну залу Вифлиємський вогонь миру, останнє в цьому році пленарне засідання проходило у досить напруженій обстановці.
Ще під час формування порядку денного вперше публічно стали очевидними непорозуміння між фракцією ВО «Свобода», яка пропонувала, щоб провести сесію у два пленарні засідання, і міським головою, який вніс пропозицію про зміну персонального складу міськвиконкому. Фракція «Свободи» попросила перерву, після якої міський голова свою пропозицію щодо складу виконкому відкликав.

Але конфлікти на цьому не закінчилися. Депутат фракції БПП «Солідарність» Адріан Волгін пожбурив матеріалами сесії у депутата фракції «Самопоміч» Петра Гречанюка, який не підтримав його пропозицію, щоб усі земельні і майнові питання завжди розглядалися на початку сесійних засідань. А фракція «УКРОПу» висловила претензії до непрозорості і непублічності діяльності бюджетної комісії міськради. Розгляд питання про внесення змін до цьогорічного бюджету з порядку денного сесії депутати вилучили, але за проект міського бюджету на 2017 рік таки проголосували.
На початку сесії представники фракцій «Самопомочі» Олександра Федорук та «Свободи» Роман Марцінків виголосили звернення до уряду і парламенту, в яких гострій критиці піддали формування та ухвалення Державного бюджету на 2017 рік та вимагали його перегляду і захисту інтересів органів місцевого самоврядування та гарантування умов для їх належного функціонування і розвитку громад.
Як зазначила О. Федорук, бюджет розвитку на наступний рік зменшений на 30%. За її словами, з ухваленням держбюджету на 2017 рік, центральна влада знову вирішила забрати кошти громад. «Це відверта спроба перерозподілу бюджетних коштів на державному рівні, що призведе до стагнації місцевого самоврядування», – заявила О. Федорук.
А її колега Р. Марцінків заявив, що ухвалений парламентом 21 грудня о 4 год. 53 хв. держбюджет на 2017 рік це «цинічний дерибан», «бюджет боргу» і спроба встановлення «поліцейської держави». Він наголосив, що у державному бюджеті не передбачено заходів з деофшоризації та деолігархізації бізнесу і закладені нереалістичні показники інфляції та росту ВВП. «Бюджет не реалістичний. Це профанація. Хрест на децентраліцізації і розвитку територіальних громад», – сказав  Р. Марцінків. А зростання бюджету, за його словами, відбулося за рахунок підвищення заробітної плати, при тому, що фактичне фінансування галузей освіти і медицини суттєво зменшене.
Що стосується міського бюджету на 2017 рік, то попри прогнозоване збільшення надходжень до нього на 26,7%, фінансування невластивих видатків і делегованих повноважень теж зросте. Зокрема, на утримання профтехучилищ, відшкодування пільгового проїзду. Крім цього, наступного року додадуться видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв навчальних закладів та закладів охорони здоров’я і утримання їх обслуговуючого персоналу.  Внаслідок бюджетних і податкових змін надходження до спеціального фонду зменшаться на 17,9%, а до бюджету розвитку – на 13,5%. Про це під час презентації проекту головного фінансового документа міста поінформувала начальник міськфінуправління Вікторія Сусаніна. Загалом доходи міського бюджету у 2017 році плануються на рівні 2 238 390,7 тис. грн., а видатки – на рівні 2 266 918,7 тис. грн. Резервний фонд становитиме 1 млн. грн. На ремонт доріг передбачено 24 млн. грн. Пооб’єктні титульні списки головні розпорядники коштів мають представити на розгляд бюджетної комісії до 15 лютого. Міським бюджетом також передбачене збільшення так званого депутатського фонду до 70 тис грн. Детальніше з параметрами міського бюджету можна ознайомитися стор. 14.
Левко КУТИНСЬКИЙ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники