КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Баскетбол – це філософія, це спосіб мислення

При БК «Говерла» створили баскетбольну академію

IMG_20171101_19541115 років тому, у серпні 2002 року, на баскетбольній карті України з’явилася нова команда – БК «Говерла», яка пройшла шлях від молодого колективу першої ліги України до суперліги.  А минулого тижня урочисто відкрили баскетбольну академію. Про цю громадську організацію наша розмова з директором баскетбольної академії Інною ДРОЗДОВОЮ.

– Не школа, а академія – звучить амбітно. Йшли на це свідомо?
– Чому академія? Ми взяли за аналог Платонівську академію. 380 років до нашої ери Платон створив таку школу філософів. І цим хочемо продемонструвати наше ставлення до баскетболу як до способу життя, до способу мислення. Дійсно, цей проект амбітний. І ми ставимо високу планку. Сама ідея виношувалася ще з 2008 року – створити центр професійної підготовки юних баскетболістів. Нам однієї дитячо-юнацької баскетбольної школи «Говерли» вже замало.

– Як технічно це виглядає: ви набиратимете дітей, починатимете займатися «з нуля», чи і ті, хто вже займається баскетболом, будуть задіяні у цьому проекті?
– Ми не починаємо з нуля. У нас вже є три секції: це діти 2001—2002-2003 року народження, діти 2004—2005-го, які сьогодні є учасниками чемпіонату України Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги, і група молодших діток 2006—2007-2008 р.н., яких посвячували у вихованці академії. А тепер ми оголосили набір дітей 2010 року народження.
– Багато хто з батьків вважає, що визначальним повинен бути ріст. Можливо, декого це стримує, адже хлопчики підростають повільніше за дівчаток. Як ви вважаєте, що основне для майбутніх баскетболістів?
– Основне – це бажання. Я як мама двох баскетболістів і дружина керівника баскетбольного клубу в цьому переконана. А до бажання плюс величезна кропітка праця. Ріст не основне. У нас є перший номер на майданчику – він якраз пропонує певну комбінацію, яку повинна розіграти п’ятірка: це велика відповідальність, це розум, логіка, це швидкість мислення, швидкість реакції. Тому баскетбол – це не тільки вид спорту, це філософія, це спосіб мислення, це інтелектуальний розвиток.
– Частково ви вже випередили має запитання: що баскетбол дає дітям? Хочете продовжити?
– Баскетбол дає дуже багато. По-перше, це продуктивність, тобто спрямованість на позитивний результат. По-друге, це сильні духом, а не тільки фізично, мужні люди, здатні чогось досягти. Звичайно, не всі стануть професійними баскетболістами. І ми до цього не прагнемо. Але ми даємо шанс: якщо є талант, можливості, бажання, то це в комплексі дасть результат. А для нас головна мета – сформувати творчу, креативну особистість. Наші діти вчаться бути командними гравцями, вирішувати проблеми не лише на ігровому майданчику. І повірте, любов до баскетболу їх супроводжуватиме завжди, чим би вони не займалися у житті.
– А ще один плюс, що ці діти «при ділі», вони не будуть під впливом вулиці, поганих звичок, так?
– Звичайно. Наші діти не мають часу, чесно кажучи, іноді навіть просто на відпочинок. Тому що у нас постійні тренування, участь у змаганнях, у турнірах, влітку – навчально-тренувальні збори. Цьогоріч менші діти відпочивали на Херсонщині, старші – в Болгарії.
– Знаю, що в баскетбольній академії ви плануєте проводити не лише тренування.
– Ми хочемо охопити всі види підготовки. Це має бути системна підготовка: і психологія спорту, і особиста безпека, і гігієна. Тактична підготовка, історія баскетболу. Медичні аспекти: як надати першу допомогу, як навчитися падати, щоб найменше травмуватися. Навіть мистецтво і англійська професійного спрямування.
– Хто зараз дізнався про вашу баскетбольну академію – час не втрачено? Можна звертатися до вас і куди?
– Набір ми оголошуємо у серпні. Зараз проходить, можна сказати, донабір. Всі контактні телефони є на нашому сайті, є група у Фейсбуці. Знайти нескладно.
– Як виглядатиме відбір дітей у баскетбольну академію? Можливо, одного бажання замало, необхідні і певні якості, чи не так?
– Протягом місяця ми даємо дітям можливість адаптуватися, бо це праця в колективі. І дитині має бути комфортно. Тож перш за все вона повинна вирішити, чи підходить їй такий вид спорту. Є відповідні критерії відбору, а рішення про зарахування в баскетбольну академію приймає тренер. Він зважує всі чинники: і психологічні, і рівень фізичної підготовки, і бажання, і певні професійні критерії.
– Очевидно, важлива і підтримка батьків?
– Звичайно, не усі батьки мають можливість організувати свій час, щоб кожен день забезпечувати тренування дитини. У нас залишаються діти, у яких є внутрішня глибока мотивація «це моє, я хочу, я можу, я прагну». І це примушує батьків перебудовувати свій час і можливості, щоб забезпечити дитині таке тренування. Це дуже важка праця. І залишаються ті, хто готовий до такої праці.
– Чи можемо сказати, що ідея такої академії виникла і з наміру готувати гравців для основного складу «Говерли»?
– Наші вихованці вже є гравцями вищої ліги – це Володимир Дроздов, Сергій Аврахов, Андрій Лонюк. Вони пройшли шлях у дев’ять років до сьогоднішніх результатів, є членами збірної України. В дублі «Жальгіріса» грає Володимир Марковецький. Тож нашим вихованцям-новачкам є з кого брати приклад. А для нас це реалізація того, про що ми мріяли всі ці роки.
Символічно, що офіційне відкриття баскетбольної академії, церемонія вручення першої баскетбольної форми і посвідчень наймолодшим її вихованцям проходили в манежі коледжу фізичного виховання в перерві гри франківської «Говерли» і львівської «Політехніки» за Кубок України. Відомі гравці підтримували зовсім юних, які можуть стати їхньою гідною зміною. Набір у баскетбольну академію продовжується.
Галина Добош

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники