КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Баскетбол – це філософія, це спосіб мислення

При БК «Говерла» створили баскетбольну академію

IMG_20171101_19541115 років тому, у серпні 2002 року, на баскетбольній карті України з’явилася нова команда – БК «Говерла», яка пройшла шлях від молодого колективу першої ліги України до суперліги.  А минулого тижня урочисто відкрили баскетбольну академію. Про цю громадську організацію наша розмова з директором баскетбольної академії Інною ДРОЗДОВОЮ.

– Не школа, а академія – звучить амбітно. Йшли на це свідомо?
– Чому академія? Ми взяли за аналог Платонівську академію. 380 років до нашої ери Платон створив таку школу філософів. І цим хочемо продемонструвати наше ставлення до баскетболу як до способу життя, до способу мислення. Дійсно, цей проект амбітний. І ми ставимо високу планку. Сама ідея виношувалася ще з 2008 року – створити центр професійної підготовки юних баскетболістів. Нам однієї дитячо-юнацької баскетбольної школи «Говерли» вже замало.

– Як технічно це виглядає: ви набиратимете дітей, починатимете займатися «з нуля», чи і ті, хто вже займається баскетболом, будуть задіяні у цьому проекті?
– Ми не починаємо з нуля. У нас вже є три секції: це діти 2001—2002-2003 року народження, діти 2004—2005-го, які сьогодні є учасниками чемпіонату України Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги, і група молодших діток 2006—2007-2008 р.н., яких посвячували у вихованці академії. А тепер ми оголосили набір дітей 2010 року народження.
– Багато хто з батьків вважає, що визначальним повинен бути ріст. Можливо, декого це стримує, адже хлопчики підростають повільніше за дівчаток. Як ви вважаєте, що основне для майбутніх баскетболістів?
– Основне – це бажання. Я як мама двох баскетболістів і дружина керівника баскетбольного клубу в цьому переконана. А до бажання плюс величезна кропітка праця. Ріст не основне. У нас є перший номер на майданчику – він якраз пропонує певну комбінацію, яку повинна розіграти п’ятірка: це велика відповідальність, це розум, логіка, це швидкість мислення, швидкість реакції. Тому баскетбол – це не тільки вид спорту, це філософія, це спосіб мислення, це інтелектуальний розвиток.
– Частково ви вже випередили має запитання: що баскетбол дає дітям? Хочете продовжити?
– Баскетбол дає дуже багато. По-перше, це продуктивність, тобто спрямованість на позитивний результат. По-друге, це сильні духом, а не тільки фізично, мужні люди, здатні чогось досягти. Звичайно, не всі стануть професійними баскетболістами. І ми до цього не прагнемо. Але ми даємо шанс: якщо є талант, можливості, бажання, то це в комплексі дасть результат. А для нас головна мета – сформувати творчу, креативну особистість. Наші діти вчаться бути командними гравцями, вирішувати проблеми не лише на ігровому майданчику. І повірте, любов до баскетболу їх супроводжуватиме завжди, чим би вони не займалися у житті.
– А ще один плюс, що ці діти «при ділі», вони не будуть під впливом вулиці, поганих звичок, так?
– Звичайно. Наші діти не мають часу, чесно кажучи, іноді навіть просто на відпочинок. Тому що у нас постійні тренування, участь у змаганнях, у турнірах, влітку – навчально-тренувальні збори. Цьогоріч менші діти відпочивали на Херсонщині, старші – в Болгарії.
– Знаю, що в баскетбольній академії ви плануєте проводити не лише тренування.
– Ми хочемо охопити всі види підготовки. Це має бути системна підготовка: і психологія спорту, і особиста безпека, і гігієна. Тактична підготовка, історія баскетболу. Медичні аспекти: як надати першу допомогу, як навчитися падати, щоб найменше травмуватися. Навіть мистецтво і англійська професійного спрямування.
– Хто зараз дізнався про вашу баскетбольну академію – час не втрачено? Можна звертатися до вас і куди?
– Набір ми оголошуємо у серпні. Зараз проходить, можна сказати, донабір. Всі контактні телефони є на нашому сайті, є група у Фейсбуці. Знайти нескладно.
– Як виглядатиме відбір дітей у баскетбольну академію? Можливо, одного бажання замало, необхідні і певні якості, чи не так?
– Протягом місяця ми даємо дітям можливість адаптуватися, бо це праця в колективі. І дитині має бути комфортно. Тож перш за все вона повинна вирішити, чи підходить їй такий вид спорту. Є відповідні критерії відбору, а рішення про зарахування в баскетбольну академію приймає тренер. Він зважує всі чинники: і психологічні, і рівень фізичної підготовки, і бажання, і певні професійні критерії.
– Очевидно, важлива і підтримка батьків?
– Звичайно, не усі батьки мають можливість організувати свій час, щоб кожен день забезпечувати тренування дитини. У нас залишаються діти, у яких є внутрішня глибока мотивація «це моє, я хочу, я можу, я прагну». І це примушує батьків перебудовувати свій час і можливості, щоб забезпечити дитині таке тренування. Це дуже важка праця. І залишаються ті, хто готовий до такої праці.
– Чи можемо сказати, що ідея такої академії виникла і з наміру готувати гравців для основного складу «Говерли»?
– Наші вихованці вже є гравцями вищої ліги – це Володимир Дроздов, Сергій Аврахов, Андрій Лонюк. Вони пройшли шлях у дев’ять років до сьогоднішніх результатів, є членами збірної України. В дублі «Жальгіріса» грає Володимир Марковецький. Тож нашим вихованцям-новачкам є з кого брати приклад. А для нас це реалізація того, про що ми мріяли всі ці роки.
Символічно, що офіційне відкриття баскетбольної академії, церемонія вручення першої баскетбольної форми і посвідчень наймолодшим її вихованцям проходили в манежі коледжу фізичного виховання в перерві гри франківської «Говерли» і львівської «Політехніки» за Кубок України. Відомі гравці підтримували зовсім юних, які можуть стати їхньою гідною зміною. Набір у баскетбольну академію продовжується.
Галина Добош

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники