КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Без щеплень не пустять до школи?

ShcheplenniaЗ таким розпорядженням до обласних адміністрацій звернулися Міністерство охорони здоров'я України та Міністерство освіти і науки. Втім в Івано-Франківську не вдаватимуться до кардинальних кроків щодо заборони дітям відвідувати школи та дитячі садочки без відповідних щеплень. На цьому сходяться як у міському департаменті освіти та науки, так і в міському департаменті охорони здоров’я.

Освітяни запевняють, що такі кроки робляться на випередження. Тут пригадують минулорічну ситуацію, коли Івано-Франківська, Тернопільська та Одеська області були лідерами із захворювання на кір. Щоб не повторилася торішня ситуація, Міністерство освіти разом із Міністерством охорони здоров’я розіслало рекомендаційний лист. А тому освітяни Івано-Франківська закликають не панікувати.

«Це рекомендаційний лист. Два міністри рекомендують. Це не є наказ чи постанова Кабінету Міністрів, обов’язкова до виконання», – каже  перший заступник директора департаменту освіти і науки Наталія Микула і показує копію листа,  яку спеціально носить із собою.
Директор департаменту охорони здоров’я Марія Бойко поки що вирішила почекати, оскільки невдовзі має відбутися спільна нарада двох департаментів, під час якої і вирішуватимуть, як вчинять у таких випадках. Тим часом у департаменті освіти і науки переконують, що діти не залишаться без права на освіту, а всю відповідальність за здоров’я школярів та дошкільнят, котрі відвідують навчальні заклади, несуть батьки. Тому під час освітнього форуму, котрий відбудеться на початку жовтня, будуть обговорювати і це питання. Проте головний медик наголосила, що вона не є прихильником кардинальної заборони дітям ходити на навчання.
«Відповідно до Закону «Про освіту» ми не маємо права не допустити дитину до отримання освіти. Це протизаконно. Дитина повинна отримувати освіту, незважаючи на релігійні переконання, національність, колір шкіри, віросповідання тощо. Коли дитина не має вакцинації, це може бути перепоною для здобуття загальної середньої освіти, дошкільної чи навіть позашкільної, — наголошує Наталія Микула. – Але ми сказали, що департамент освіти та педагоги міста зобов’язуються також брати на себе обов’язки щодо роз’яснювальної роботи батьківській громаді. Тому ми на батьківських зборах будемо говорити про те, що діти мають доступ до освіти. А щоби попередити чи убезпечити інших дітей, котрі мають щеплення, просимо стояти на сторожі, якщо ваша дитинка прийде до школи чи садочка без щеплення, аби не було передачі інфекції».
Якби був спалах якоїсь хвороби, то на той час в Івано-Франківську практикують призупиняти навчальний процес. «Навіть минулого року, коли був кір, то ми призупиняли зарахування дітей у дошкільні навчальні заклади, котрі не мали вакцинації. І також рекомендували батькам не відвідувати заклади, в яких може бути зараження», — каже пані Микула.
Батьки ж у цьому питанні традиційно діляться на два табори. Є ті, котрі не вакцинують своїх дітей, але при цьому запевняють, що у них є протипокази для таких процедур. Інші ж батьки не переймаються такими питаннями, бо їхні діти щеплені.
«Щеплення не ізолює від захворювань, а тільки полегшує їх перебіг, – ділиться багатодітна мама і медик Світлана Федоришин. – Кожна мама сама відповідає за життя і безпеку своєї дитини, і тільки їй вирішувати, щепити її чи ні. Але якщо я роблю вакцинацію своїй дитині, то хотіла б, щоби вона була в тому колективі, де всі щеплені».
«Щеплення – це особиста справа батьків. Тому я нічого не маю проти тих, хто не робить вакцинації своїм дітям, – каже мешканка Івано-Франківська Богдана Савчук. – Особисто я своїй дитині щеплення робила, а тому не переймаюся тим, що зараз говорять про якісь заборони відвідувати школу чи садок».
У медичних колах говорять про потребу якомога більшої кількості вакцинації, бо колективний імунітет є найнадійнішим способом запобігти поширенню хвороб.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники