КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Більше асфальту – менше ям

asfalt-1В Івано-Франківську виконали рекордний обсяг робіт з ремонту доріг та міжбудинкових проїздів
Цього року на капітальні ремонти доріг в Івано-Франківську передбачили рекордну суму – 72 мільйони гривень, що становить майже 10% міського бюджету. Однак через складну ситуацію в державі влітку фінансування робіт відбувалося з затримками і налагодилося лише з серпня. Завдяки хорошій погоді шляховикам вдалося восени надолужити згаяний час. Більшість робіт уже завершені. Решта – у стадії виконання. До кінця року на всіх вулицях, які розпочали, але ще не завершили ремонтувати, мають влаштувати нижній шар покриття. Фактично, зі всіх попередньо запланованих на цей рік робіт шляховики не розпочинали лише вибірковий капремонт частини вулиці Галицької (де ще минулого року замінили бордюри) і мосту через Бистрицю Солотвинську.

Як і в попередні роки, замовниками ремонтів доріг були департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку та управління капітального будівництва. Окрім вибіркових капремонтів, УКБ цьогоріч розпочало й повноцінні капітальні ремонти вулиць. Зокрема, вул. Деповської та Кардинала Сліпого, які перебували у вкрай незадовільному стані. Перед ремонтами проїжджих частин почали ремонтували й мережі під ними, а також вимощувати плиткою тротуари. Такий комплексний підхід під час капремонтів доріг обіцяють застосовувати й надалі.
Як повідомив директор департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак, поточним ремонтом цього року  охопили 46 вулиць. Капітально відремонтовані частини вулиць Автоливмашівської, Хоткевича, Стуса, Блавацького, Української дивізії, Федьковича, вул. Залізнична, провулок біля хлібокомбінату. Завершена реконструкція частини вулиці Шевченка. Тривають роботи на вул. Дудаєва, Манюха та Мазепи, ремонт яких завершать наступного року. Із 15-ти міжбудинкових проїздів відремонтовані 13, залишилось відремонтувати ще два – поблизу будинків №№ 13, 13 «а», 13 «б» на вул. Короля Данила та будинку № 242 на вул. Незалежності.
На замовлення управління капітального будівництва відремонтовані вулиці Василіянок, Лепкого, Дністровська, частини вул. Гаркуші, Незалежності та  Північного бульвару. Влаштовано нижній шар покриття на частинах вулиць Сагайдачного, Деповської, Кисілевської, Кардинала Сліпого, Промислової та Хіміків, де роботи ще тривають і повністю будуть завершені наступного року. Тоді ж візьмуться за ремонт відфрезованих ділянок вулиць Гарбарської та Ковальської. А незабаром має розпочатися капітальний ремонт вулиці Целевича, де спершу необхідно влаштувати дощову каналізацію.
«Такий великий обсяг ремонту доріг ми виконали вперше. І хто би що не казав, люди це бачать, люди це підтримують. Наступного року фінансування на ремонти доріг ми не зменшимо», – запевнив перший заступник міського голови Зіновій Фітель. А секретар міської ради Микола Вітенко додав: якби не перебої з фінансуванням, то цього року вдалося б не лише завершити всі розпочаті роботи, а й зробити набагато більше.
Принагідно З.Фітель зазначив, що певні обсяги ремонтів доріг у Івано-Франківську за рахунок субвенції з обласного бюджету цього року мав виконувати і «Облавтодор». Але міським комунальникам про це нічого не відомо. «Я не володію інформацією, що вони виконували. Швидше за все, нічого не виконували», – відповів М.Смушак. Тому перший віце-мер доручив керівникові міського комунального департаменту звернутися з відповідним запитом до облдержадміністрації і поінформувати про відповідь, яку він отримає.

Стах МІРЧУК

До теми
Однією з ключових у цьогорічній кампанії реконструкції дорожнього покриття є вулиця Хоткевича.
Цей об'єкт, зважаючи на проблеми з бюджетним фінансуванням, почали освоювати лише в серпні. Дорожники згадують – завдання не було складним, якщо не враховувати потребу виключно нічної роботи. Адже Хоткевича – важлива транспортна артерія міста, з великим трафіком. Зупиняти рух вулицею вдень – означало зумовити корки на сусідніх вулицях. За час проведення робіт на майже кілометрову вулицю пішло більш ніж 8000 метрів квадратних  асфальтування і понад 3500 метрів квадратних брукування. Аби читачу було зрозуміліше, мова йде про приблизно 20 залізничних вагонів сипучих матеріалів (щебень, відсів з гранітних кар'єрів) та майже 100 тонн бітуму. За словами народного депутата України VII скликання Руслана Марцінківа, згідно з договором, фірма-підрядник – «Івано-Франківськавтодор» – дає три роки гарантії на виконані роботи. Однак завдяки використанню якісних асфальтобетонів на основі гранітних матеріалів та імпортного бітуму шлях простоїть значно довше. Адже якість компонентів перевіряли в сертифікованій лабораторії, а їхня міцність перевищує норму в 1,5-2 рази. До речі, покриття, яке використовують дорожники на Хоткевича, характеризується більш високим коефіцієнтом зчеплення, ніж звичайний асфальтобетон, а це підвищує безпеку руху. Наразі на вулиці починають встановлювати і нові дорожні знаки, які передбачені проектом. Вони значно якісніші від ще радянських аналогів – не вигорають на сонці і не псуються через погодні умови.
Також активно триває брукування тротуарів. Якщо не підведе погода — в цьому році благоустрій на Хоткевича буде завершено в повній мірі. Загалом у 2014 році на ремонт доріг фракція ВО «Свобода» у міській раді ініціювала виділення коштів, що більш ніж в два рази перевищує минулорічні показники. На думку Руслана Марцінківа, підтримуючи такий же темп робіт, вже за п'ять років іванофранківці забудуть про розбиті в місті дороги.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники