КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Богдан КУЧЕР: «Нам треба показати думку зсередини суспільства вивернутим кожухом»

Karpatu-2В останні дні минулого року Івано-Франківське обласне телебачення «Карпати» відзначило першу річницю з часу створення. На його базі, за планами, має працювати новий тип мовлення – суспільне телебачення. Сьогодні ми розмовляємо із директором телебачення Богданом Кучером про невеликі здобутки за рік роботи та життя у ритмі телепростору.
– На теренах Прикарпаття наприкінці 2014 року запрацювала нова телевізійна компанія. Це було очікувано і водночас несподівано. Сьогодні ОДТРК «Карпати» стоїть на порозі самоствердження. Яким він був для телевізійників?

– Вважаю, що саме 2014 року у грудні на теренах нашої радіо і телекомпанії сталося невеличке диво – створення телебачення  «Карпати». Парадокси часу. Ми звалися телерадіокомпанією, але телебачення не мали. Так комусь було зручно і вигідно, а хтось з «наших колег» телекерівників тішився. Мовляв, а навіщо стільки телевізійних складових на Прикарпатті? Давайте об'єднаємося, давайте зорганізуємо один великий телехолдинг… Розумієте до чого йшлося? Створити один «колгосп», у якому головна голова матиме 20 тисяч гривень оплати, всі решти по 2-3 тисячі і менше. Цікаво? Зрештою, нас і на карті інформаційного простору не було. Київ на Івано-Франківську ОДТРК махнув рукою. Обласне радіо і радію FМ «Карпати» (72,02) – це надто мало аби конкурувати на цьому полі. І йшлося: або про корпункт в Івано-Франківську, або – приєднання до іншої телевізійної компанії. Сталося інакше, слава Богу. Дякуючи професіоналам своєї справи, у грудні 2014 року ми вийшли у телевізійний простір. ТБ «Карпати» постукало у серця прикарпатського телеглядача.

І юридично, і технічно, і організаційно телебачення доволі складна структура. Колективно-індивідуальна праця, яка вимагає особливої потуги, сили, волі, якщо хочете, впертості, наполегливості, витримки, терпіння і, звикле, щонайважливіше – професіоналізму. А де їх взяти – телевізійників-професіоналів в абсолюті?  І кореспондентів, і технічний персонал, і керівників відділів – все об'єднати в єдине ціле. І спільно, разом з радійниками, за що їм щира вдячність, ми зробили цей важливий крок у відстань одного року.
– Пане Богдане, ОДТРК «Карпати» створила телевізійну складову лише рік тому. Причому одразу говорилося про спрямування цієї структури як суспільне мовлення. Що робиться на цьому шляху?
– Ми вже перейшли із ОДТРК у суспільний мовник і підпорядковані поки що не знаємо кому. Очевидно, Національній телерадіокомпанії. Мав би це все прибрати під себе Алассанія. Але як на диво, з Кабінету Міністрів усі акції передані Держкомтелерадіо, тому тепер ми неофіційно називаємося філією ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Я вважаю, що закони суспільного мовлення недостатньо якісно прописані для того, щоби можна було керувати.
– З чим йдете у новий рік? Що пропонуєте глядачам?
– Ми маємо чотири години власного продукту, які матимуть повтор. Зараз вивчається глядацький добрий час, коли би було найбільш доречно виходити в ефір з програмами. Ще дві години ефіру займатиме наша реклама, тобто те, з чого живемо. Бо в нас просто біда. Треба вчитися працювати рекламними агентами. У Львові такі є. Вони приходять до підприємців і пропонують себе як майданчик для реклами. Скажу на власному прикладі. Я би не записав своїх пісень, якби я не ходив із простягнутим капелюхом.
Особисто для мене важливу роль зіграла добра практика на львівському телебаченні. Мені доводилося працювати у нон-стопі. Тепер це називають прямим ефіром. Плануємо робити історичні, науково-пізнавальні, просвітницькі програми. Для початку ми поставили собі за мету пошук людини цього часу.
– За цей доволі короткий період, ви, очевидно, стикнулися із низкою проблем. Чого не вистачає для повноцінної роботи?
– Нам було важко протягом року сформувати навіть не те, що редакційну політику, а на перших порах навіть формат тих кадрів, котрі могли би працювати у тележурналістиці. Радійна журналістика має свої особливості, а телевізійна – дуже складна. Бо це кадр, зображення, відчуття і побудова кадру, робота принаймні трьох-чотирьох людей. Якщо для монтажу трихвилинного сюжету на радіо вистачає п’ятнадцяти хвилин, то на телебаченні треба ще раз так.
Я не вважаю, що рік – це щось особливе. Хоча вважають, що рік можна рахувати за два чи три. Це у тому випадку, якщо є досконала матеріальна база. Уявіть собі, що на сьогодні ми маємо тільки дві відеокамери, котрі мають працювати у студії, на прямих ефірах, на записах. Особливу увагу ми звертаємо на інформаційну програму. Думаю, що за той рік роботи ми сформували якийсь формат. Ми вийшли на той показник, що фактично у кожного журналіста є напрацювання для своєї авторської програми. Ці продукти вже виходять в ефір. Це і «Робимо так», «Вершки», «Говорить Івано-Франківськ», «АртиФакти», «Карта Прикарпаття», «Ростемо з Україною». Це ті програми, котрі формують наше лице. За рік ми спромоглися їх зробити. І це непросто, нелегко. Треба зводити в єдине ціле і формат, і погляд журналістів. Також це колективна праця, котра вимагає затратного часу. Для монтування програм маємо тільки один монтажний стіл.
У прямому ефірі в нас виходить телевізійна програма «По суті» з Оленою Нечвідовою. Вважаю, що ця програма матиме добре майбутнє. Вона сформована не так, як усі інші на інших каналах. Зрештою, я знаю мало таких прямих ефірів, де триває дискусія. Студія ще не дозволяє провести у себе ток-шоу. Хоча саме зараз обладнуємо дві невеличкі студії і шукаємо тих людей, котрі би нам допомогли фінансово. У просторі, де є багато телевізійних каналів, я так розумію, що всі ходять просити, як і ми.
Чим грішить наш телевізійний продукт на Прикарпатті? Ми не маємо життєствердних моральних, духовних пізнавальних програм. На початку ми пішли тим же способом, що і всі канали: балакаючі голови в ефірі. Тепер ми пішли вже трохи далі і питаємо голос вулиці, що думають люди з того чи іншого приводу.
– Це і є саме той формат, якого сьогодні вимагає суспільне мовлення?
– Абсолютно правильно. Дуже часто на телебаченні дають слово тільки чиновникам, а люди якось збоку. Але на вулиці я чую, що кажуть пересічні громадяни. Думаю, що саме у такому суспільному мовленні нам треба показати думку зсередини суспільства вивернутим кожухом. Ми маємо виробити дорожню карту мислення молодого покоління, ми зобов’язані підштовхнути людей думати. Барометром життя для мене постійно було моє рідне село Діброва Рогатинського району, те, чим живуть прості люди. Думаю, що суспільне мовлення наблизить нас до людини, до її серця.
Якщо технічна база залишиться на тому рівні, який ми маємо сьогодні, то немає потреби у такому мовленні. Є питання і щодо фінансування. Важливим фактором у будь-якій роботі є людська складова. За мізерну зарплату ніхто не схоче працювати.
– Чи є сьогодні достатня конкуренція між телевізійними студіями в Івано-Франківську, адже маємо як мінімум п’ять телеканалів?
– Якщо говорити про конкуренцію, то слід говорити про здорову, змагальну конкуренцію, коли прагнеш зробити щось краще від інших. Так, найменше телебачення має починатися, коли воно має хоча би п’ять телекамер. Але я не бачу серйозних програм на інших каналах, з котрими можна конкурувати. Є окремі, на які можна подивитися і сказати: «О, вони це зробили».
Звичайно, що шлях ТБ «Карпати» – це дорога проб і помилок, пошук свого шляху. Ми, направду, ростемо з Україною. Звісно, якщо «Карпати», то треба йти вгору, долаючи вершину за вершиною. Планів багато. А річниця – це лише перехід з одного стану в інший, сподіваємося – кращий.
Розмовляв Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники