КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Бракує грошей на митрополита

Sheptickii-12У питанні відзначення ювілейної дати владики Андрея Шептицького Церква заручилася підтримкою місцевої влади. З нагоди 150-ліття від дня народження митрополита в Івано-Франківську постане пам’ятник видатному діячеві Церкви. Попередньо планується, що відкриття скульптури відбудеться 29 липня, в день народження владики Андрея. Саме тоді в нашому місті буде проходити Патріарший собор УГКЦ.
Цьому передує підготовка як Церкви, так і влади. Зокрема, з міського бюджету на спорудження пам’ятника виділили 1 мільйон гривень. Щоправда, як стверджують у міськвиконкомі, цих коштів не вистачає. Під час однієї із нарад щодо відзначення ювілею наголосили на тому, що фінансів бракує, а тому звернулися до мешканців міста із проханням долучитися до фінансування.

Протягом майже трьох років навколо питання спорудження пам’ятника Шептицькому точилося чимало дискусій, обговорень. Втім, логічної кульмінації досягло саме цьогоріч – оказія сприяє. Зрештою, із місцем для пам’ятника довго не затягували, оскільки його вирішили поставити на однойменній площі Шептицького. Щоправда, для цього потрібно перенести «Великоднє сонечко» і, як згодом виявилося, трохи реконструювати клумбу, на котрій він і буде встановлений.
Кована скульптура, котра дотепер прикрашає центральну площу міста, вже невдовзі переїде на Вали. Принаймні так говорять чиновники, опираючись на відповідне розпорядження міського голови. Виконати перенесення кованого пам’ятника доручили департаменту комунального господарства, а благоустроєм площі Шептицького та встановленням постаменту під саму скульптуру займатиметься управління капітального будівництва міськвиконкому.
На будівництво постаменту під пам’ятник з благоустроєм прилеглої території на площі А. Шептицького у міському бюджеті на цей рік передбачено 300 тисяч гривень.
«Виділених 300 тисяч гривень не вистачить однозначно, – переконує начальник міського управління капітального будівництва Володимир Ковальчук. – Причина банальна: здорожчання матеріалів. Тільки 260 тисяч коштує сам граніт для постаменту. Крім того, нам ще треба виконати невелику реконструкцію із заміною бруківки. Розуміємо, що пам’ятник має бути вчасно, і ми зробимо все, що від нас залежить. Очевидно, будемо звертатися із проханням до бюджетної комісії міськради по додаткові кошти. Чи це буде перерозподіл коштів, чи дотація із резервного фонду, не знаю, але мусимо це зробити. Станом на сьогодні реальна вартість самого постаменту вартує понад 400 тисяч гривень».
Приступити до виконання робіт зможуть тільки після надходження необхідних коштів. Наразі, за даними начальника УКБ, на спеціальному рахунку є лише майже половина необхідної суми.
На спорудження бронзової скульптури митрополита міська рада виділила 700 тисяч гривень. Зауважимо, що у конкурсі проектів пам’ятника переміг Степан Федорин. До речі, цей молодий скульптор вже не вперше представить свої роботи на вулицях нашого міста. Пам’ятник дерев’яній церкві у Станиславові біля міської ратуші – також витвір рук цього скульптора. Ще у місті є меморіальна дошка Пилипу Орлику та пам’ятник «Дівчина українка». Крім того, його роботи прикрашають територію відпочинкового комплексу «Лейбова гора».
Згідно із проектом пам’ятника, скульптура митрополита Шептицького буде обернена лицем до Катедрального собору, де свого часу служив владика. Сама композиція постане у бронзі, а основа має базуватися на поєднанні чорного та сірого гранітів із підсвічуванням.

Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники