КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Бракує грошей на митрополита

Sheptickii-12У питанні відзначення ювілейної дати владики Андрея Шептицького Церква заручилася підтримкою місцевої влади. З нагоди 150-ліття від дня народження митрополита в Івано-Франківську постане пам’ятник видатному діячеві Церкви. Попередньо планується, що відкриття скульптури відбудеться 29 липня, в день народження владики Андрея. Саме тоді в нашому місті буде проходити Патріарший собор УГКЦ.
Цьому передує підготовка як Церкви, так і влади. Зокрема, з міського бюджету на спорудження пам’ятника виділили 1 мільйон гривень. Щоправда, як стверджують у міськвиконкомі, цих коштів не вистачає. Під час однієї із нарад щодо відзначення ювілею наголосили на тому, що фінансів бракує, а тому звернулися до мешканців міста із проханням долучитися до фінансування.

Протягом майже трьох років навколо питання спорудження пам’ятника Шептицькому точилося чимало дискусій, обговорень. Втім, логічної кульмінації досягло саме цьогоріч – оказія сприяє. Зрештою, із місцем для пам’ятника довго не затягували, оскільки його вирішили поставити на однойменній площі Шептицького. Щоправда, для цього потрібно перенести «Великоднє сонечко» і, як згодом виявилося, трохи реконструювати клумбу, на котрій він і буде встановлений.
Кована скульптура, котра дотепер прикрашає центральну площу міста, вже невдовзі переїде на Вали. Принаймні так говорять чиновники, опираючись на відповідне розпорядження міського голови. Виконати перенесення кованого пам’ятника доручили департаменту комунального господарства, а благоустроєм площі Шептицького та встановленням постаменту під саму скульптуру займатиметься управління капітального будівництва міськвиконкому.
На будівництво постаменту під пам’ятник з благоустроєм прилеглої території на площі А. Шептицького у міському бюджеті на цей рік передбачено 300 тисяч гривень.
«Виділених 300 тисяч гривень не вистачить однозначно, – переконує начальник міського управління капітального будівництва Володимир Ковальчук. – Причина банальна: здорожчання матеріалів. Тільки 260 тисяч коштує сам граніт для постаменту. Крім того, нам ще треба виконати невелику реконструкцію із заміною бруківки. Розуміємо, що пам’ятник має бути вчасно, і ми зробимо все, що від нас залежить. Очевидно, будемо звертатися із проханням до бюджетної комісії міськради по додаткові кошти. Чи це буде перерозподіл коштів, чи дотація із резервного фонду, не знаю, але мусимо це зробити. Станом на сьогодні реальна вартість самого постаменту вартує понад 400 тисяч гривень».
Приступити до виконання робіт зможуть тільки після надходження необхідних коштів. Наразі, за даними начальника УКБ, на спеціальному рахунку є лише майже половина необхідної суми.
На спорудження бронзової скульптури митрополита міська рада виділила 700 тисяч гривень. Зауважимо, що у конкурсі проектів пам’ятника переміг Степан Федорин. До речі, цей молодий скульптор вже не вперше представить свої роботи на вулицях нашого міста. Пам’ятник дерев’яній церкві у Станиславові біля міської ратуші – також витвір рук цього скульптора. Ще у місті є меморіальна дошка Пилипу Орлику та пам’ятник «Дівчина українка». Крім того, його роботи прикрашають територію відпочинкового комплексу «Лейбова гора».
Згідно із проектом пам’ятника, скульптура митрополита Шептицького буде обернена лицем до Катедрального собору, де свого часу служив владика. Сама композиція постане у бронзі, а основа має базуватися на поєднанні чорного та сірого гранітів із підсвічуванням.

Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники