КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Бути священиком

imageПокликання бути священиком…    Для когось із нас не завжди є зрозумілим, чому молоді люди           у 21-му столітті, де повно цікавих забаганок на ринку професій і спокус, стають на шлях служіння Богу?! Наш кореспондент розмовляла із семінаристом Іваном Виницьким. Родинне дерево юнака походить з міста Бельци, що у Молдові, але сам хлопець навчається у духовній семінарії міста Одеси.

– Іване, що підштовхнуло тебе на навчання у духовній семінарії в Україні, незважаючи на те, що Молдова у вигіднішому становищі, ніж Україна, адже має більш тісні стосунки з ЄС?
– Одеська духовна семінарія – один з найстаріших навчальних закладів Української  православної церкви з усією її історією і традиціями. Я виріс у православній родині, саме тому я мав бажання присвятити своє життя Богові. Звісно, що я переглянув різні духовні школи православної церкви. Проте вибір я зупинив саме на Одеській духовній семінарії. Адже її випускники стали згодом настоятелями не лише української,  але й молдавської церкви. Статус Молдови у співпраці з ЄС не стосується церкви як системи. Церковна освіта не має відношення до світської.

– А чи мають заборону на звичайні життєві потреби хлопці, які обирають професію священика?
– Перш за все, хочеться наголосити на тому, що священицтво – це не професія. А служіння Богу! Ті, хто обрав саме цей шлях у своєму житті, обмежують себе усім, що має відношення до гріха. Але це не означає, що учень духовної семінарії не може робити якихось повсякденних речей, які є звичними для оточуючих людей. Майбутні священики також, як і інші, займаються спортом, збираються компаніями, ходять до кінотеатру, але це є другорядним. Звісно, що на першому місці завжди відвідини церковного богослужіння, участь у таїнах церкви, що допомагає у подальшому становленні майбутніх святих отців.
– Після закінчення семінарії ти плануєш одразу стати священиком чи продовжиш своє навчання за межами семінарії?
– Після завершення семінарії не всі одразу стають священиками. У сучасному технологічному столітті, коли зростає загальнонаціональний рівень освіти, перед церквою сучасне суспільство ставить багато питань, на які потрібно дати аргументовані відповіді. А тому багато випускників підвищують свій рівень богословської освіти у духовних академіях. Хочу продовжити власну освіту і вступити до академії.
– Супутниця твого життя повинна сповідувати ту саму віру, що і ти?
– Згідно з канонічним правилом церкви, супутниця майбутнього священика повинна обов'язково бути православною християнкою, повинна регулярно відвідувати церковні богослужіння і не повинна бути осторонь церкви, адже вона мусить бути помічницею і опорою для свого чоловіка, має виховувати дітей у православній вірі.
– Священик має право бути публічною людиною?
– Наразі багато священиків завдяки ЗМІ, соціальним мережам стали публічними та впізнаваними, але їх діяльність є просвітницькою, що допомагає вірним пройти дорогу живого спілкування з Богом.
– Як саме проходить день семінариста?
– Він чимось нагадує армійський розпорядок. Починається з духовної зарядки – ранкового молитовного правила, після чого студенти снідають у приміщенні трапезної семінарії і йдуть на лекційні заняття. Пари, звісно, відрізняються від пар в звичайному університеті. Після занять студенти мають вільний час. Зазвичай молоді люди його проводять за читанням книг, відвідують спортивну залу, яка розташована на територіі семінарії. О 18.00 розпочинається підготовка до наступного навчального дня. Завершує семінарист свій день молитвою.
– А які навчальні дисципліни, що викладають у семінарії, полюбляєш більше за інші?
– Всі навчальні дисципліни дуже важливі для панотця, їх можна порівняти з ланцюжком і, мабуть, у зв'язку із цим, я не можу виділити улюблений предмет. Кожен подобається. Адже кожен з них сприяє пізнанню Бога.
– А ти модою цікавишся?
– Людина була створена Богом досконалою. Проте після гріхопадіння людина втратила першостворену красу. В останнє тисячоліття людство прагне до першостворенної краси, до відтворення усього красивого: музики, живопису, архітектури, мистецтва. Всі ці спроби є важливими.
– А майбутнім священикам можна відвідувати дискотеки у нічних клубах?
– Відвідування дискотек і схожих подій для священика не бажане. А ось відвідати театр, музей, картинну галерею дуже варто. Це розвиває відчуття прекрасного.
– А чому ж варто стати священиком? Що можеш побажати майбутнім священнослужителям?
– Першочергово, бажання стати священиком – це не вибір самої людини, а покликання її служити Богові (сам Господь говорив, звертаючись до апостолів, що їм варто розуміти, що вони були обрані Ним). Тобто панотці є приємниками святих апостолів. Завдання панотця допомагати людям пізнавати Боговідверті істини, приводити людей до Бога. Абітурієнтам хотів би побажати більше відвідувати церкву та богослужіння, читати Святе Письмо і, звісно, молитися Господу.
Розмовляла Марися ТОМАШЕВСЬКА

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники