КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Бути священиком

imageПокликання бути священиком…    Для когось із нас не завжди є зрозумілим, чому молоді люди           у 21-му столітті, де повно цікавих забаганок на ринку професій і спокус, стають на шлях служіння Богу?! Наш кореспондент розмовляла із семінаристом Іваном Виницьким. Родинне дерево юнака походить з міста Бельци, що у Молдові, але сам хлопець навчається у духовній семінарії міста Одеси.

– Іване, що підштовхнуло тебе на навчання у духовній семінарії в Україні, незважаючи на те, що Молдова у вигіднішому становищі, ніж Україна, адже має більш тісні стосунки з ЄС?
– Одеська духовна семінарія – один з найстаріших навчальних закладів Української  православної церкви з усією її історією і традиціями. Я виріс у православній родині, саме тому я мав бажання присвятити своє життя Богові. Звісно, що я переглянув різні духовні школи православної церкви. Проте вибір я зупинив саме на Одеській духовній семінарії. Адже її випускники стали згодом настоятелями не лише української,  але й молдавської церкви. Статус Молдови у співпраці з ЄС не стосується церкви як системи. Церковна освіта не має відношення до світської.

– А чи мають заборону на звичайні життєві потреби хлопці, які обирають професію священика?
– Перш за все, хочеться наголосити на тому, що священицтво – це не професія. А служіння Богу! Ті, хто обрав саме цей шлях у своєму житті, обмежують себе усім, що має відношення до гріха. Але це не означає, що учень духовної семінарії не може робити якихось повсякденних речей, які є звичними для оточуючих людей. Майбутні священики також, як і інші, займаються спортом, збираються компаніями, ходять до кінотеатру, але це є другорядним. Звісно, що на першому місці завжди відвідини церковного богослужіння, участь у таїнах церкви, що допомагає у подальшому становленні майбутніх святих отців.
– Після закінчення семінарії ти плануєш одразу стати священиком чи продовжиш своє навчання за межами семінарії?
– Після завершення семінарії не всі одразу стають священиками. У сучасному технологічному столітті, коли зростає загальнонаціональний рівень освіти, перед церквою сучасне суспільство ставить багато питань, на які потрібно дати аргументовані відповіді. А тому багато випускників підвищують свій рівень богословської освіти у духовних академіях. Хочу продовжити власну освіту і вступити до академії.
– Супутниця твого життя повинна сповідувати ту саму віру, що і ти?
– Згідно з канонічним правилом церкви, супутниця майбутнього священика повинна обов'язково бути православною християнкою, повинна регулярно відвідувати церковні богослужіння і не повинна бути осторонь церкви, адже вона мусить бути помічницею і опорою для свого чоловіка, має виховувати дітей у православній вірі.
– Священик має право бути публічною людиною?
– Наразі багато священиків завдяки ЗМІ, соціальним мережам стали публічними та впізнаваними, але їх діяльність є просвітницькою, що допомагає вірним пройти дорогу живого спілкування з Богом.
– Як саме проходить день семінариста?
– Він чимось нагадує армійський розпорядок. Починається з духовної зарядки – ранкового молитовного правила, після чого студенти снідають у приміщенні трапезної семінарії і йдуть на лекційні заняття. Пари, звісно, відрізняються від пар в звичайному університеті. Після занять студенти мають вільний час. Зазвичай молоді люди його проводять за читанням книг, відвідують спортивну залу, яка розташована на територіі семінарії. О 18.00 розпочинається підготовка до наступного навчального дня. Завершує семінарист свій день молитвою.
– А які навчальні дисципліни, що викладають у семінарії, полюбляєш більше за інші?
– Всі навчальні дисципліни дуже важливі для панотця, їх можна порівняти з ланцюжком і, мабуть, у зв'язку із цим, я не можу виділити улюблений предмет. Кожен подобається. Адже кожен з них сприяє пізнанню Бога.
– А ти модою цікавишся?
– Людина була створена Богом досконалою. Проте після гріхопадіння людина втратила першостворену красу. В останнє тисячоліття людство прагне до першостворенної краси, до відтворення усього красивого: музики, живопису, архітектури, мистецтва. Всі ці спроби є важливими.
– А майбутнім священикам можна відвідувати дискотеки у нічних клубах?
– Відвідування дискотек і схожих подій для священика не бажане. А ось відвідати театр, музей, картинну галерею дуже варто. Це розвиває відчуття прекрасного.
– А чому ж варто стати священиком? Що можеш побажати майбутнім священнослужителям?
– Першочергово, бажання стати священиком – це не вибір самої людини, а покликання її служити Богові (сам Господь говорив, звертаючись до апостолів, що їм варто розуміти, що вони були обрані Ним). Тобто панотці є приємниками святих апостолів. Завдання панотця допомагати людям пізнавати Боговідверті істини, приводити людей до Бога. Абітурієнтам хотів би побажати більше відвідувати церкву та богослужіння, читати Святе Письмо і, звісно, молитися Господу.
Розмовляла Марися ТОМАШЕВСЬКА

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники