КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Бюджетні контрасти

budget-1Головні фінансові документи держави, області та міста викликали суперечливі думки
У ніч на католицьке Різдво українці отримали подарунок – Верховна Рада ухвалила бюджет на 2016 рік, а також внесла зміни до Податкового кодексу і законів про місцеве самоврядування. Однак проекти місцевих бюджетів, які мали бути ухвалені до 25 грудня, розроблялися на старій законодавчій та податковій базі, а тому уже на початку року потребуватимуть змін та уточнення. Реакція на ухвалений парламентом бюджет суперечлива. Урядовці запевняють, що він збалансований та відповідальний, як цього вимагають міжнародні фінансові донори України.  Народний депутат Микола Томенко заявив, що бюджет антисоціальний і на знак протесту проти його ухвалення вийшов зі складу фракції Блоку Петра Порошенка «Солідарність».  А місцеві ради Прикарпаття на своїх останніх засіданнях, перед розглядами бюджетних питань, з подачі представників ВО «Батьківщина» почали ухвалювати заяви і звернення до центральних органів влади з вимогою відставки прем’єр-міністра. Тим часом люди кажуть, що жити в Україні стає дедалі важче, змін на краще вони не бачать і відбувається лише імітація реформ…

Гарантований мінімум від держави
Відповідно до ухваленого парламентом бюджету України,  цього року його доходи складуть 595,1 млрд. грн., а видатки – 684,5 млрд. грн. Дефіцит бюджету визначено у 3,7% прогнозного ВВП. Видатки на оборону та безпеку передбачені на рівні 113,6 млрд. грн., або 5% ВВП. Граничний обсяг державного боргу на 31 грудня 2016 року визначений в сумі 1.501.479.663,5 тис. грн.
Головним фінансовим документом держави передбачено, що впродовж  2016 року тричі дещо збільшуватимуться соціальні стандарти. Зокрема, прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2016 року складатиме 1330 гривень, з 1 травня – 1399 гривень, а з 1 грудня – 1496 гривень. Мінімальна зарплата з 1 січня  становитиме 1378 гривень, з 1 травня – 1450 гривень, а з 1 грудня – 1550 гривень. (У погодинному розмірі –  8,29, 8,69 та  9,29 гривні відповідно).
Також законом про держбюджет встановлено, що у 2016 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (так званий «гарантований мінімум») для призначення допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становитиме: для працездатних осіб – 21, для дітей – 85, а для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів – 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму. Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2016 році не може бути більшим, ніж 75 відсотків рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї.
Позитиви бюджету Прикарпаття
Як уже зазначалось, проекти місцевих бюджетів, зокрема Івано-Франківської області та обласного центру, які відповідними радами розглядалися 25 грудня минулого року, були розроблені на старій законодавчій та податковій базі. Тому незабаром їх доведеться переглядати, вносити відповідні зміни та уточнювати.
За словами директора департаменту фінансів обласної державної адміністрації, депутата обласної ради Галини Карп, позитивом головного фінансового документа Прикарпаття на 2016 рік є те, що він не буде «бюджетом проїдання».
При розгляді проекту обласного бюджету депутати облради  встигли внести до нього кілька десятків поправок. Під час обговорення колишній голова облради, «свободівець» Василь Скрипничук звернув увагу на те, що проект бюджету, який роздали депутатам, значно відрізняється від того, що був попередньо опублікований на сайті, і сказав, що він за нього голосувати не буде. Керівник  фракції «Об’єднання «Самопоміч» в облраді Тарас Виноградник заявив, що фракція утримається від голосування, оскільки документ не був оприлюднений за 20 днів, як того вимагає закон. Водночас голова обласної ради Олександр Сич зазначив, що порушення термінів оприлюднення проекту обласного бюджету сталося не з вини облради.
«Ми продуктивно попрацювали і запропонували близько півсотні змін, які були враховані у бюджеті. Первинний варіант зазнав великих змін. Збільшені суми на важливі напрямки  – ремонт доріг, молодіжне кредитування, сільське господарство та інше. Заклали кошти на електронну систему голосування», – підсумував О. Сич, зазначивши, що всі ці пропозиції або вже враховані у бюджеті, або будуть враховані при його уточненні в січні.
«Можуть бути різні ідеологічні чи політичні погляди на ситуацію, але коли йдеться про важливі для розвитку області питання – ми єдині. Про це яскраво свідчить результат голосування за бюджет 2016 року», – зазначив голова облдержадміністрації, депутат обласної ради від БПП «Солідарність» Олег Гончарук.
Занижені доходи  (бюджетні резерви) Івано-Франківська
Вносити зміни до поданого на розгляд проекту бюджету довелося й депутатам Івано-Франківської міської ради. Через зміни у законодавстві щодо формування місцевих бюджетів та перекладання на них фінансування невластивих місцевому самоврядуванню функцій, видаткова частина головного фінансового документа обласного центру Прикарпаття потребувала збільшення щонайменше на 125,5 млн. грн. Їх сподіваються додатково отримати з надходжень від податку з доходів фізичних осіб та акцизного збору.
Про це з трибуни сесії міськради повідомила начальник фінансового управління міськвиконкому Вікторія Сусаніна. Вона зазначила, що ці кошти потрібні на фінансування закладів профтехосвіти та відшкодування пільгових перевезень. Варто зауважити, що досі такі видатки здійснювалися з обласного та державного бюджетів, а тепер вони повністю, так би мовити, лягли додатковим тягарем на плечі міського бюджету.
Керівник фракції «Об’єднання «Самопоміч» в міськраді Ірина Кулинич (яка свого часу працювала в управлінні економічного розвитку Івано-Франківського міськвиконкому, а зараз очолює департамент економічної політики Львова) відзначила фаховий діалог В. Сусаніної з депутатами міськради, але назвала його «не зовсім правильним», бо «більшість в залі його не зрозуміла». Також вона зазначила, що проект бюджету треба ухвалювати, але згодом до нього необхідно внести зміни. І.Кулинич звернула увагу на те, що дохідна частина бюджету, за її словами, «дуже занижена», а також зауважила, що у Івано-Франківську досі відсутня база оподаткування нерухомості. «Це не проблема податкової. Це проблема міста, яке має її створити, щоб знати, на які суми податку розраховувати», – вважає І.Кулинич.
Розуміючи необхідність ухвалення міського бюджету, депутати міськради від «Самопомочі», «УКРОПу» та «УНП» все ж висловлювали свої зауваження до процедури, наголошували, що до його розроблення мають залучатися депутати від різних фракцій, а сам проект міського бюджету має проходити широкі громадські обговорення. Зокрема, їх цікавило, як формувалася видаткова частина, бо вони сумнівалися в доцільності збільшення на 25 мільйонів статутного капіталу КП «ЄРЦ» і пропонували витратити ці гроші на більш важливі цілі.
«Ці кошти підуть на утеплення і ремонти будинків, реконструкцію дворів. На виконання моєї програми, яку підтримали люди, проголосувавши за мене», – пояснив міський голова Руслан Марцінків, а також додав: «Я не дозволю займатися популізмом і бути проти моєї програми не дозволю».
Після такої заяви міського голови депутатам міської ради не залишалося нічого іншого, як підтримати проект бюджету міста на 2016 рік.
Левко КУТИНСЬКИЙ
КОМЕНТАР
Karp-1Галина КАРП, директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації, депутат обласної ради:
«Бюджет позитивний тим, що у ньому передбачено більше коштів на соціально-економічний розвиток. На виконання семи десятків регіональних програм різних напрямків, які затвердила обласна рада, передбачено майже 300 мільйонів гривень. Також ми врахували інфляційні процеси по захищених статтях. В повному обсязі заклали видатки на гемодіаліз, чого не було у 2015 році. Знайшли максимальний ресурс на фінансування допомоги сім’ям загиблих та учасникам АТО. Зможемо забезпечити розмір мінімальних зарплат».
КОМЕНТАР
Sus-1Вікторія СУСАНІНА, начальник фінансового управління МВК:
«Верховна Рада відмінила пільговий проїзд за рахунок коштів державної субвенції, які в нас становлять 23 мільйони гривень. Також нам на фінансування передали професійно-технічні училища, на що, за попередніми підрахунками, необхідно передбачити 83 мільйони. Крім того, на три мільйони нам збільшили вилучення з міського бюджету, так звана реверсна дотація. До міського бюджету збільшили відсоток надходження податку на доходи фізичних осіб, але не до кінця зрозумілою є ситуація щодо надходжень від єдиного  податку. Також є резерви для наповнення міського бюджету від акцизного податку і податку на нерухомість».

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники