КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Бюджетні питання

butgetni pitanjj-4Цифри міського бюджету не передбачали оптимістичний прогноз, але його  ухвалення дасть змогу фінансувати найнеобхідніші видатки.
Про це у вівторок на прес-конференції, присвяченій бюджету Івано-Франківська на 2015 рік, повідомив міський голова Віктор Анушкевичус.
За його словами, бюджет на цей рік є непростим і викликає багато питань, адже він ухвалювався на основі змін до бюджетного і податкового кодексів без чіткої бази оподаткування і механізму адміністрування місцевих податків.
«Замість 75% податку з доходів фізичних осіб у міському бюджеті залишили лише 60%. Єдиний податок, який був основою бюджету розвитку і йшов на капвидатки, перевели у  загальний фонд. Податок на майно викликає багато питань і не на всі з них отримали відповіді навіть на сесії міської ради, – каже В. Анушкевичус. – Цифри міського бюджету не передбачали оптимістичний прогноз, але його ухвалення дасть змогу фінансувати найнеобхідніше. Після першого кварталу побачимо динаміку і при перевиконанні зможемо його переглянути».

Заступник міського голови з економічних питань Богдан Білик, який теж брав участь у прес-конференції, зазначив, що вся так звана фінансова децентралізація по суті зведена до нових податків. Водночас він запевнив, що податкове навантаження на мешканців і підприємців нашого міста посилитись не повинно, бо ставки місцевих податків у Івано-Франківську одні з найнижчих. Якщо торік у місті зібрали 104 млн. податків, то у 2015 році прогнозують отримати 101,4 млн. грн.
Встановлюючи ставки податків, міська рада подбала і про пільги для платників. Так, для об’єктів житлової нерухомості ставка податку встановлена у розмірі двох, а для нежитлової – одного відсотка від мінімальної заробітної плати за квадратний метр. Але при цьому фізичним особам надано пільги з їх сплати. Не оподатковуватимуться квартири площею до 120 і житлові будинки площею до 240 квадратних метрів. Якщо у власності є і квартира, і будинок, така пільга надаватиметься на 280  квадратних метрів площі. Ставки земельного податку встановлені у розмірі 1% від їх нормативної грошової оцінки.
Керівники міста наголосили, що у 2015 році не буде згорнуто жодної соціальної програми, а пільги окремим категоріям громадян навіть збільшили. У Івано-Франківську продовжуватимуть надавати муніципальні субсидії. Також міська рада ухвалила рішення про звільнення від плати за комунальні послуги воїнів АТО та членів їхніх сімей і передбачила 500 тисяч гривень на надання їм матеріальної допомоги.
Міський голова наголосив, що бюджет Івано-Франківська на 2015 рік також дасть змогу фінансувати необхідні капітальні видатки та важливі інфраструктурні проекти. Продовжуватимуться капремонти вулиць Промислової, Сагайдачного, Деповської, Кисілевської, Й.Сліпого, Хіміків, Дудаєва, Угорницької, Галицької. Розпочнуться ремонти вулиць Гарбарської, Княгинин, Надрічної, Хмельницького, Ленкавського, Вагилевича.  Два мільйони гривень передбачено на будівництво кільцевих розв’язок, перша з яких з’явиться на перехресті вулиць Довгої-Берегової та Північного бульвару.
Два з половиною мільйони нарешті вирішили передбачити на придбання рухомого складу для комунального підприємства «Електроавтотранс». Три мільйони – на ремонт міжбудинкових проїздів і дворів. 15 мільйонів планують виділити на капремонт муніципального житлового фонду.
Фінансову підтримку з міського бюджету на капвидатки у сумі чотирьох мільйонів гривень отримають медична та освітня галузі міста, які фінансуватимуться за рахунок державних субвенцій, у яких, на жаль, не передбачено коштів на розвиток їхніх закладів. Ще один мільйон гривень планують виділити закладам культури.
Але головним пріоритетом у 2015 році для Івано-Франківська стане будівництво дитячих садків. Для цього у міському бюджеті передбачено понад 13 мільйонів гривень. Нові садки планують відкрити у мікрорайоні Пасічна, селах Хриплин, Вовчинець та Угорники, а також завершити реконструкцію другої черги ДНЗ «Ромашка» на вул. Вовчинецькій, 210. «Ці п’ять садочків ми плануємо здати в експлуатацію цього року. Думаю, що нам це вдасться, і це буде однією з найкращих практик у таких непростих умовах для всієї України», – сказав міський голова.
Левко КУТИНСЬКИЙ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники