КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Бюджетні питання

butgetni pitanjj-4Цифри міського бюджету не передбачали оптимістичний прогноз, але його  ухвалення дасть змогу фінансувати найнеобхідніші видатки.
Про це у вівторок на прес-конференції, присвяченій бюджету Івано-Франківська на 2015 рік, повідомив міський голова Віктор Анушкевичус.
За його словами, бюджет на цей рік є непростим і викликає багато питань, адже він ухвалювався на основі змін до бюджетного і податкового кодексів без чіткої бази оподаткування і механізму адміністрування місцевих податків.
«Замість 75% податку з доходів фізичних осіб у міському бюджеті залишили лише 60%. Єдиний податок, який був основою бюджету розвитку і йшов на капвидатки, перевели у  загальний фонд. Податок на майно викликає багато питань і не на всі з них отримали відповіді навіть на сесії міської ради, – каже В. Анушкевичус. – Цифри міського бюджету не передбачали оптимістичний прогноз, але його ухвалення дасть змогу фінансувати найнеобхідніше. Після першого кварталу побачимо динаміку і при перевиконанні зможемо його переглянути».

Заступник міського голови з економічних питань Богдан Білик, який теж брав участь у прес-конференції, зазначив, що вся так звана фінансова децентралізація по суті зведена до нових податків. Водночас він запевнив, що податкове навантаження на мешканців і підприємців нашого міста посилитись не повинно, бо ставки місцевих податків у Івано-Франківську одні з найнижчих. Якщо торік у місті зібрали 104 млн. податків, то у 2015 році прогнозують отримати 101,4 млн. грн.
Встановлюючи ставки податків, міська рада подбала і про пільги для платників. Так, для об’єктів житлової нерухомості ставка податку встановлена у розмірі двох, а для нежитлової – одного відсотка від мінімальної заробітної плати за квадратний метр. Але при цьому фізичним особам надано пільги з їх сплати. Не оподатковуватимуться квартири площею до 120 і житлові будинки площею до 240 квадратних метрів. Якщо у власності є і квартира, і будинок, така пільга надаватиметься на 280  квадратних метрів площі. Ставки земельного податку встановлені у розмірі 1% від їх нормативної грошової оцінки.
Керівники міста наголосили, що у 2015 році не буде згорнуто жодної соціальної програми, а пільги окремим категоріям громадян навіть збільшили. У Івано-Франківську продовжуватимуть надавати муніципальні субсидії. Також міська рада ухвалила рішення про звільнення від плати за комунальні послуги воїнів АТО та членів їхніх сімей і передбачила 500 тисяч гривень на надання їм матеріальної допомоги.
Міський голова наголосив, що бюджет Івано-Франківська на 2015 рік також дасть змогу фінансувати необхідні капітальні видатки та важливі інфраструктурні проекти. Продовжуватимуться капремонти вулиць Промислової, Сагайдачного, Деповської, Кисілевської, Й.Сліпого, Хіміків, Дудаєва, Угорницької, Галицької. Розпочнуться ремонти вулиць Гарбарської, Княгинин, Надрічної, Хмельницького, Ленкавського, Вагилевича.  Два мільйони гривень передбачено на будівництво кільцевих розв’язок, перша з яких з’явиться на перехресті вулиць Довгої-Берегової та Північного бульвару.
Два з половиною мільйони нарешті вирішили передбачити на придбання рухомого складу для комунального підприємства «Електроавтотранс». Три мільйони – на ремонт міжбудинкових проїздів і дворів. 15 мільйонів планують виділити на капремонт муніципального житлового фонду.
Фінансову підтримку з міського бюджету на капвидатки у сумі чотирьох мільйонів гривень отримають медична та освітня галузі міста, які фінансуватимуться за рахунок державних субвенцій, у яких, на жаль, не передбачено коштів на розвиток їхніх закладів. Ще один мільйон гривень планують виділити закладам культури.
Але головним пріоритетом у 2015 році для Івано-Франківська стане будівництво дитячих садків. Для цього у міському бюджеті передбачено понад 13 мільйонів гривень. Нові садки планують відкрити у мікрорайоні Пасічна, селах Хриплин, Вовчинець та Угорники, а також завершити реконструкцію другої черги ДНЗ «Ромашка» на вул. Вовчинецькій, 210. «Ці п’ять садочків ми плануємо здати в експлуатацію цього року. Думаю, що нам це вдасться, і це буде однією з найкращих практик у таких непростих умовах для всієї України», – сказав міський голова.
Левко КУТИНСЬКИЙ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники