КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

«Часто політики доводять свої обіцянки до абсурду»

Олексій Кошель:
KoshelКожен, хто коли-небудь голосував на виборах, знає, скільки передвиборчих обіцянок дають кандидати. А чи слідкує хтось, скільки із них виконано? Однак саме громадський контроль – один із ефективних і необхідних інструментів впливу на владу у демократичному суспільстві. Про результати роботи депутатів під час шостої сесії парламенту розмовляємо з головою Комітету виборців України Олексієм Кошелем.

– Як ви оцінюєте роботу ВР під час 6-ої сесії?
– У 2016 році було прийнято в півтора рази меншу кількість законопроектів. Понад 300 законопроектів – у 2015 і близько 200 – у 2016.

Кількість законопроектів – це не головний критерій, але він достатньо показовий щодо ефективності роботи парламенту.
– Які фракції найчастіше зривають голосування важливих законів?
– Спочатку хочу навести позитивну інформацію, яка дозволить зруйнувати кілька міфів.
Якщо  подивимося, як фракції парламенту голосували за президентські та урядові законопроекти, ми побачимо, що природно найбільш ефективними є фракції «Блок Петра Порошенка» (БПП) і «Народний фронт». Але навіть партія «Батьківщина», яка говорить про свою опозиційність, дає в середньому 53% голосів за президентські законопроекти. Радикальна партія Олега Ляшка, яка називає себе опозицією, дає понад 60% голосів. Тож наш перший висновок: стара коаліція де-факто працює.
Другий висновок, який ми фіксуємо щомісяця, руйнує міф про «Опозиційний блок» (ОБ) як ситуативного союзника парламентської коаліції. Політики нав’язали певний міф, що коаліція, яка математично не має 226 голосів, існує лише за підтримки ОБ. Наші дослідження показують, що за весь час роботи парламенту при голосуванні за президентські закони ОБ давав лише 8% голосів. Тобто фактично не голосував і провалював голосування. Щодо підтримки урядових законопроектів ми бачимо точно таку ж картину. Іншими словами – фракція «Опозиційного блоку» працює у режимі політичного бойкоту.
– Чи можна їх назвати найбільшими прогульниками?
– Ми дивимося не тільки на кількість прогулів, а й на те, як депутат працює в сесійній залі. Ми дійшли висновків, що є величезна група народних депутатів, яка активна в кулуарах, на телеефірах, у спілкуванні з пресою, але в сесійній залі вона просто не голосує. Для прикладу, лідери «Опозиційного блоку» Юрій Бойко й Олександр Вілкул. Цього року відбулося в парламенті понад 1800 голосувань, із яких Ю. Бойко взяв участь лише в 2% голосувань, О. Вілкул – у 8%. Тобто у понад 90% випадків вони не голосують, навіть якщо йдеться про технічні рішення.
Ми можемо побачити також, що такі відомі депутати, як Володимир Парасюк, Семен Семенченко або Андрій Білецький, впродовж місяця роботи ВР можуть жодного разу не з’явитися в сесійній залі. Вони персонально відповідальні за провал голосувань тих законопроектів, де не вистачало 1-2 голосів. І, я переконаний, з їхнього боку було б більш чесно здати депутатські мандати, щоб їхнє місце зайняли політики, які професійно будуть займатися саме законодавчою роботою.
– Чи відчувають депутати тиск з боку КВУ та інших громадських організацій, які моніторять їхню діяльність? Стали вони краще працювати?
– Зараз як громадська організація ми реалізуємо проект, який називається «Дослівно». І завдання цього проекту – це пошук ключових проблем у роботі вищого законодавчого органу, роботі політичних партій та українських політиків і розробка механізмів для їх вирішення.
Ми вже отримали головний результат, що про проблему неголосування депутатів почали активно говорити. Цією темою цікавляться не лише журналісти, а й українське суспільство.
– Наскільки багато в Раді є популістських законів?
– Ми використовуємо чіткі критерії того, що вважаємо популістськими законопроектами. До прикладу, подаємо запити до Міністерства фінансів і отримуємо перелік законопроектів, які вони відхиляють. Тобто вказують, що для реалізації цього законопроекту банально не вистачає грошей у бюджеті. Ви можете запропонувати підвищити пенсії в 10 разів і стипендії у 100, але на це просто немає коштів. Тому ці законопроекти ми вважаємо популістськими.
– Як ви можете проаналізувати роботу інших органів влади, зокрема уряду та Президента? Чи можна назвати їх результативними?
– Якщо брати за критерій кількість урядових законопроектів, які найчастіше приймає Верховна Рада, то найрезультативнішими міністрами є очільник регіонбуду Геннадій Зубко, міністр закордонних справ Павло Клімкін, міністр культури Євген Нищук, міністр освіти Лілія Гриневич та міністр оборони Степан Полторак. Також високі показники має Міністерство фінансів. Найменш успішними з погляду ухвалених Радою законопроектів є міністр економрозвитку Степан Кубів та міністр соцполітики Андрій Рева.
Щодо Президента Петра Порошенка, наш аналіз показує, що він досить активно працює у законотворчій сфері. За три роки він подав до парламенту 111 законопроектів, 84% з яких депутати ухвалили. Це досить високий показник.
– Чи дотримуються депутати своїх обіцянок у парламенті?
– Близько року тому ми рахували, що коаліційна угода була виконана на 34%. Але угода це не просто формальний документ, це – чіткий план дій. Це – і назви законопроектів, і  календарний план їх прийняття. Переконаний, якби ми побачили за підсумками роботи цього парламенту показник виконання коаліційної угоди на 80-90%, ми б кардинально змінили Україну.
Але проблема в тому, що політики просто не виконують обіцянки, де стоять їхні підписи. Більше того, часто свої чіткі обіцянки політики переводять у формат доведення до абсурду. Маленький приклад: в коаліційній угоді чітко сказано про необхідність проведення пенсійної реформи, натомість ми бачимо заяву лідера Радикальної партії Олега Ляшка, який тему обговорення пенсійної реформи звів до формули «Пенсії підвищити – пенсійний вік знизити». З таким підходом реалізовувати реформи надзвичайно складно.
До слова, кілька фракцій нової опозиції фактично гальмують проведення реформи децентралізації. Традиційно також не голосує «Опозиційний блок». А це базова, системна реформа. Тому що, скажімо, реформа служби дільничних поліцейських прив’язана до об’єднаних територіальних громад. Реформа медична та освітня прив’язані також до громад, і цей список можна продовжувати.
– Чи може бути якась нова домовленість щодо ключових реформ всередині парламенту? Які можуть бути сценарії?
– Я завжди переконаний, що ключовий чинник – це ставлення виборців до політиків. Цей парламент мав шанс увійти в історію як парламент реформаторів. Парламентські партії мали б лише нарощувати свою позицію, реформуючи країну. Але, на жаль, низька ефективність роботи, спекуляції на темі реформ уже дали свій результат для цих політичних сил. Якщо ми подивимося останні рейтинги, то побачимо, що вони зменшилися фактично у всіх.
Виборець шукає альтернативу серед можливих нових політичних партій. Тому зараз дуже важливо, щоб парламентські партії зрозуміли, що парламент восьмого скликання може стати братньою могилою для них усіх. Зараз вкрай важливо підвищити ефективність своєї роботи. І перспективи для цього сьогодні реально є. У середньому 74% депутатів «Самопомочі», 66% – Радикальної партії Олега Ляшка, 53% – «Батьківщини» підтримували законопроекти Президента. Ці ж фракції підтримували урядові законопроекти, що також великий плюс.
Тобто стара коаліція може демонструвати досить ефективну роботу, коли йдеться про законопроекти без політичного забарвлення – соціальні, законопроекти, спрямовані на підтримку Збройних сил тощо. Це означає, що фракціям потрібно шукати більше точок дотику і виводити законодавчу роботу по реалізації реформ за рамки політичних протиріч.
Але, щоправда, ми бачимо і великий мінус – між парламентом і урядом сьогодні немає якісного діалогу. Тому урядові законопроекти дуже часто провалюються. Ми за останній рік фіксували підтримку урядових законопроектів на рівні 19%. Це вкрай низькі показники. У парламентсько-президентській республіці ці показники мали б бути на рівні 70-80%.
Інтерв’ю підготовлено  за сприяння Центру громадського моніторингу  та контролю

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники