КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Черга за молоком

З квітня по травень середня ціна на молоко втратила майже гривню.  Переробники пояснюють все сезонністю, виробники – маніпуляціями з цифрами.

Середня ціна на молоко, яке виробляють сільгоспвиробники, падає – з 9,15 у березні до 8,50 в травні, порахували в Асоціації виробників молока. «Це звичайна практика – попит на молочні продукти падає, при тому, що виробництво молока зростає», – говорить керівник Асоціації переробників молока Вадим Чагаровський. Але, парирує консультант АВМ Олена Жупінас, якби компанії хотіли підтримати попит на молочні продукти, вони б знизили ціни. Тим часом середня ціна на молоко жирністю 3,2% зростає – з 22,18 грн. за 0,9 л до 22,54 грн. за 0,9 л відповідно. Ця різниця й підштовхнула Асоціацію подати заяву до Антимонопольного комітету України щодо необґрунтованого зниження закупівельних цін на молоко-сировину та можливої змови переробних заводів. «До АВМ звернулися керівники господарств-членів асоціації із вимогою негайно втрутитися у кризову ситуацію, спричинену стрімким та одночасним зниженням закупівельних цін на молоко-сировину по всьому ринку. Згідно з новими протоколами, отриманими молочнотоварними фермами від переробних заводів, ціни на молоко від 16.04.2018 р. знизили до 8,50-8,70 грн./кг, що складає понад 10% падіння від початку року»,  – йдеться в зверненні.

Сезонність – традиційна для молочного ринку, говорять всі опитані Agravery.com молокопереробні підприємства. «Населення починає випасати корів, молока стає більше, тому ціни нижчі. В цей період переробники компенсують збитки зимового періоду», – говорить Чагаровський. Як заявили в прес-службі Danon, цьогоріч вони не спостерігають такого суттєвого скорочення цін, як зазвичай. «Кожен рік є сезонність та зниження цін відповідно до сезону. Загалом за рік ціни виростуть на 8-10% відносно минулого», – прогнозує Олег Волошин, виконавчий директор ПАТ «Дубнимолоко».
Ця сезонність пояснюється, по-перше, періодом сухостою (відсутність лактації під час вагітності), який зазвичай випадає на зимовий період. По-друге, на вільному випасі виробництво молока стає більшим. Але це стосується лише корів населення. На фермах, де виробництво молока на корову близько 8 тис. тонн на рік, сезонні коливання відсутні.
Минулоріч, за даними Світового банку, в Україні  вироблено 10 млн. тонн молока. З них – 70% в господарствах населення. І ця доля поступово зменшується – ще у 2010 році, за даними Держстату, з вироблених в Україні 11,3 млн. тонн частка населення становила понад  80%. Частково це пов'язане із зменшенням числа корів – за останні сім років поголів'я в населення зменшилось на 20%, а в сільгоспвиробництвах на 17%. «Але якщо врахувати, що середній надій на ферму зріс з 5666 л у 2016 р. до 6012 л у 2017 р., то ми побачимо, що залишились більш ефективні ферми», – говорить Олена Жупінас.
Якщо ж говорити про переробку, то її переважно забезпечують саме промислові ферми. За даними Світового банку, якщо 100% молока з ферм йде на переробні підприємства, то від населення туди потрапляє лише 16% – решта осідає по місцевих ринках та споживається самими селянами. За даними АВМ, минулоріч було перероблено 4,2 млн. тонн молока, з яких 2,7 млн. з ферм.
«Саме тому виробники молока і не можуть зрозуміти, чому вони мусять отримувати за молоко тієї ж кількості та якості менше грошей, враховуючи що навесні їх витрати на корми зростають. Наприклад, до появи нового врожаю зростає ціна на фуражні зернові та шрот», – говорить Олена Жупінас. За її даними, ціна шроту зросла в квітні майже вдвічі в порівнянні з січнем.
Держава запланувала виділити цьогоріч на будівництво і реконструкцію комплексів для тварин 2,5 млрд. грн., та здешевити утримання корів на 2,5 тис. грн. громадянам та на 1,5 тис. грн. підприємцям. «Немає сенсу виділяти кошти на будівництво нових МТФ, якщо існуюче молоко нема куди дівати», – говорить Олена Жупінас. За її словами, краще підтримати споживання молока, яке, за даними Світового банку, за останні 20 років скоротилось на чверть. Одним із виходів в АВМ бачать зниження ставки ПДВ на сире молоко та готові молочні продукти з існуючих 20% до 7-10%. Це зробить молочні продукти більш доступними для українців.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники