КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Чи відкриє Україна ринок землі?

МВФ вимагає
ChornozemМіжнародний валютний фонд вже не вперше вимагає від України відкрити ринок землі й дозволити продаж земель сільськогосподарського призначення. Тим не менше,  досі вдавалося й землю не продавати, і грошові  транші одержувати. Але новий меморандум, який було оприлюднено минулого тижня, знову містить цю вимогу, причому називаються дуже стислі терміни – закон про оборот сільськогосподарських земель треба прийняти до кінця травня 2017 року.

Поки що в Україні діє мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення, але цей документ був не безстроковим і має втратити силу з 1 січня 2018 року, тобто продаж землі, яка знаходиться в державній і приватний власності, може бути дозволений відразу ж після цього.

Якщо говорити про підтримку цієї реформи, то Віталій Скоцик, лідер Аграрної партії, яка не увійшла до перламенту, іще 16 лютого в ефірі одного з телеканалів заявив: «Вони домагаються скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Спеціально зробили так, щоб селяни зубожіли та не змогли купити землю. Тепер говоримо не про концептуальне завершення земельної реформи, а про «ринок землі». Іншими словами, хто найспритніше вкраде. Поки війна, поки народ збіднілий, відсутній консенсус у суспільстві, говорити про купівлю-продаж землі неприйнятно!»
28 березня цього року Сергій Власенко, народний депутат від ВО «Батьківщина», під час прес-конференції у Львові теж торкнувся земельної теми й підкреслив, що земля є найбільшим стратегічним багатством, яке ще залишилося в українців. Він нагадав, що ВО «Батьківщина» завжди послідовно виступало проти відкриття ринку землі, особливо у тому варіанті, який наполегливо пропонує влада: «Ми добилися мораторію на вільний ринок земель на 2017 рік. Цікаво, що після підписання Меморандуму група народних депутатів (здебільшого від БПП) дала подання у Конституційний Суд щодо визнання неконституційним мораторію на продаж землі на 2017 рік. Це подання підписали ті, хто без вказівки президента не пчихне… Дрібних фермерів позбавили спецрежиму оподаткування, у дрібних фермерів нема джерел для існування. І в такій ситуації вони змушені будуть продати ту землю, що в них є – не за ринковими цінами новітнім землевласникам, а тому відкривати  ринок землі можна тільки після всеукраїнського референдуму».
Власне про підготовку до такого референдуму щодо заборони на продаж землі вже оголосила партія ВО «Батьківщина».
З-поміж парламентських фракцій проти продажу земель сільськогосподарського призначення допоки послідовно виступали, крім фракції ВО «Батьківщина», ще й фракція Радикальної партії Олега Ляшка. Голова фракції Олег Ляшко вважає, що «землю можна продати один раз, після чого наші діти ходитимуть батраками по власній землі, і завтра селяни підуть по світу з протягнутою рукою». Також за продовження мораторію виступав «Народний фронт». «Самопоміч», яка теж підтримала мораторій до 1 січня 2018 року, вустами нардепа Івана Мірошниченка вважає, що «за наступні півроку парламент разом з урядом зможуть напрацювати пакет законопроектів, який допоможе Україні підготувати ринок сільськогосподарської землі до відкриття… Насамперед мова йде про те, щоби дати нашим людям, українцям-власникам землі, альтернативу і право вибору, рівні можливості з іншими учасниками, тобто дати їм гроші, проекти, підтримку, техніку та довгострокове фінансування».
Зважаючи, що ставлення до вільного обігу земель сільськогосподарського призначення у представників різних партій суттєво відрізняється, то можна тільки здогадуватися, яким чином до кінця травня буде прийняте рішення про відкриття земельного ринку. Навряд чи це відбудеться дуже легко.
Кабінет Міністрів ідею реформи підтримує, про що неодноразово говорив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман: «Я багато чую критичних висловлювань щодо запуску вільного обігу землі, але я точно знаю: те, що запропонує уряд, буде величезним сюрпризом, в тому числі для наших  «псевдореформаторів» і популістів. Ми запропонуємо абсолютно якісну модель обігу землі, увага, не в інтересах великих холдингів, не в інтересах іноземних інвесторів, а в інтересах українців. Ці 3 критерії будуть закладені в цій реформі, яку ми запропонуємо, – це буде тільки в інтересах  українців-власників землі. І таку модель ми презентуємо найближчим часом. Цю модель підтримують наші іноземні партнери».
Наталія КОВАЛЬ
До теми
Українські чорноземи порівнюють із нафтовими родовищами ОАЕ – і за цінністю для країни, і за принципами обігу. Це майже 45% території країни й приблизно третина (чи, за іншими оцінками, навіть більше) світових чорноземів.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники