КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Три відзнаки відомого прозаїка

Три відзнаки відомого прозаїка

10:52:23, 6 Червень 2018

Відбулося нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2018». Два ро[...]

No thumbnail available

Перепони інвестиціям

10:46:07, 6 Червень 2018

У Івано-Франківську бракує великих земельних ділянок та вільних виробничих площ, які б можна було за[...]

Майже готова

Майже готова

09:56:42, 6 Червень 2018

Вулицю Станіславську після капітального ремонту відкриють через два тижні. Про це повідомив директо[...]

Місто квітне і зеленіє

Місто квітне і зеленіє

09:54:39, 6 Червень 2018

За три останні роки в Івано-Франківську посадили 1927 дерев та чотири тисячі кущів, з яких не прижил[...]

No thumbnail available

Зміна вивісок

09:49:22, 6 Червень 2018

На позачерговій сесії депутати міської ради змінили назви однієї комунальної установи та трьох навча[...]

Надмірна старанність

Надмірна старанність

06:29:06, 6 Червень 2018

В сучасному Івано-Франківську час від часу виникають скандали через примусове збирання грошей з бать[...]

No thumbnail available

Злодій під ліжком

06:27:40, 6 Червень 2018

У 1904 р. мешканець Богородчан Маркус Проппер приїхав до Станиславова і зупинився в готелі «Європейс[...]

No thumbnail available

Гортаючи «перевал»

06:25:49, 6 Червень 2018

Уроки української революції Червоно-чорні кольори, що символізують гасло націоналістів «Воля або см[...]

У прикарпатських полісменів – новий очільник

У прикарпатських полісменів – новий очільник

11:39:52, 6 Червень 2018

Начальником Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області призначено  полко[...]

No thumbnail available

Місто позбувається МАФів

09:31:27, 6 Червень 2018

За два останні роки в Івано-Франківську демонтували 539 самовільно встановлених малих архітектурних [...]

Децентралізація завершується?

Poroshenko i GrojsmanНаступного року за рахунок так званої реверсної дотації з міського бюджету Івано-Франківська до державного планують вилучити 73 мільйони гривень, що на 51,8 млн. грн. більше, ніж у 2017 році. Це дало підстави міському голові Руслану Марцінківу стверджувати, що таким чином в Україні фактично згортаються процеси децентралізації,  а органи місцевого самоврядування не будуть зацікавлені у збільшенні бюджетів, бо чим більше грошей вони отримуватимуть, тим більше фінансового ресурсу доведеться віддавати у Київ.

Тому міський голова закликав керівників усіх структурних підрозділів міськвиконкому максимально використовувати виділені їм цьогоріч кошти, бо наступного року, як висловився Р. Марцінків, «грошей не буде». З огляду на таку тенденцію, Івано-Франківська міська рада ухвалила звернення до керівництва уряду і парламенту та народних депутатів, у якому вимагає терміново врегулювати проблеми міжбюджетних відносин в частині зменшення навантаження на місцеві бюджети та повного забезпечення делегованих функцій держави.

«Урядом презентовано законопроекти для формування бюджету на 2018 рік, аналізуючи які, ми виділяємо негативні новації та ризики для місцевого бюджету. Відсоток вилучення коштів із місцевих бюджетів до державного бюджету у вигляді реверсної дотації збільшиться з 50 до 80. Іншими словами, чим більше заробляє місцевий бюджет, тим більше в нього заберуть. Проект  «бюджету 2018» не є бюджетом сприяння розвитку людям, які цього потребують, не є бюджетом допомоги українцям. Це є бюджет проїдання олігархічної структури», – заявив з сесійної трибуни Р. Марцінків. На підтвердження своїх слів він навів наступні цифри і факти. У 2015 р. з бюджету Івано-Франківська вилучили  – 18,2 млн. грн; у 2016 р – 20,9 млн. грн; цьогоріч – 21,2 млн. грн., а наступного року, з урахуванням нововведеного показника відрахувань, ця сума складе  73 млн. грн.
Водночас держава має намір й надалі зменшувати дотації на фінансування делегованих повноважень. Зокрема, гарантоване державою право на пільговий проїзд повністю ляже на органи місцевого самоврядування. Для цього у бюджеті Івано-Франківська доведеться додатково передбачити 30 млн. грн. Ще 80 млн. грн. необхідно буде вишукати для здійснення виплат з міського бюджету на відшкодування пільг на житлово-комунальні послуги відповідним категоріям громадян, адже держава планує фінансувати лише субсидії. Крім того, очікувана кредиторська заборгованість теж передається на фінансування місцевим бюджетам. Не передбачено субвенції  і на погашення заборгованості з різниці в тарифах минулих років, які у комунальних підприємствах Івано-Франківська сумарно складають 100 млн.грн.
Обсяг освітньої субвенції місту планується зменшити на 23,7 млн. грн., а медичної – на 42,4 млн. грн. І це при тому, що Кабмін задекларував збільшення заробітної плати педагогам на 25% і змінив формульний розрахунок цієї субвенції, яка визначатиметься з розрахункової кількості педагогічних працівників, визначеної на підставі навчального навантаження та нормативної наповнюваності класів, а не на одного учня, як було досі. Не врегульованим залишається й фінансування закладів профтехосвіти, які перебувають в подвійному підпорядкуванні. Поки питання їхньої передачі з державної власності у комунальну власність міст обласного значення все ще не вирішене, лише цього року місту довелося на них витратити 81 млн. грн. Щодо медицини, то фінансування її первинної ланки теж не підкріплене відповідною субвенцією.
«Ми знову можемо опинитися в ситуації, коли за рахунок власних коштів необхідно буде дофінансовувати зарплати учителів та медиків і утримувати ці галузі у відносно належному стані», – констатував Р. Марцінків. Але якщо колись, за необхідності, для збалансування місцевого бюджету і своєчасної виплати заробітної плати та оплати видатків за захищеними статтями, які делеговані державою, можна було залучати безвідсоткові середньострокові позики за рахунок єдиного казначейського рахунку, то тепер це теж не передбачено. «Міський бюджет реалізовував повноваження держави, беручи додаткові навантаження, які зараз намагаються нав’язати поверненням за рахунок коштів міського бюджету. А це – 66,3 млн. грн», – зауважив міський голова.
Левко КУТИНСЬКИЙ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники