КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Дістати з-під матраца…

Куди надійніше прилаштувати кревні на час кризи
Криза посадила на жорстку фінансову дієту майже кожного українця. Зарплата всихає, від валютних «каруселей» хапає грець, ситуація із депозитами у багатьох банках відповідає народній приказці: бачить око, та зуб не йме. На рахунку кошти є, а зняти їх неможливо. Чутки про майбутнє гривні ходять різні, в основному неприємні. Змушуючи українців повертатися до заощаджень у вигляді перевірених домашніх «загашників». Чи справді  найнадійніший сховок для коштів у період кризи це матрац?
Найкращі друзі – діаманти
В період кризи, щоб не прогадати із вкладенням грошей, краще за все вдатися до найбільш перевірених і непохитних видів інвестицій – дорогоцінних металів та коштовного каміння. Вони гарантуватимуть своїм власникам майже  стовідсотковий захист капіталу від знецінення.

«Інвестор у такому випадку понесе лише невеликий збиток, який виникне внаслідок різниці у цінах купівлі-продажу, – вважає економіст Євген Ревтюк. – Скуповування валюти, нерухомості, землі і т.д. несуть в собі більші  елементи ризику, натомість обіцяючи більшу прибутковість».
Інвестувати в дорогоцінні метали та камінці радить і заслужений економіст України, екс-заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації з економічних питань Ігор Зварич.
«Найвигідніші зараз інвестиції ті, що розраховані на довгострокову віддачу. Це, зокрема, коштовне каміння, золото, інші метали. Це було і залишається вигідним», – переконаний Ігор Зварич.
Перспективним варіантом для вкладення, на його думку, є також земля. Ціни на цьому ринку зараз мінімальні і після завершення війни будуть тільки зростати.
Разом з тим, сусідній ринок, улюблена «шкарпетка» для зберігання коштів наших земляків – нерухомість, терпітиме обвали.
«Вартість нерухомості буде понижуватися через війну, введення податку на нерухомість та інші явища, – вважає Ігор Зварич. – Тим більше, що зараз у нас є дуже багато незадіяної нерухомості».
Крім того, кризові часи – найблагодатніший період  для вигідного прилаштування великих капіталів.
«Якщо хтось з економічних агентів втрачає, то  значить обов’язково в економічній системі  присутній суб’єкт, який виграє, – констатує економіст Євген Ревтюк. – Володіючи вільним капіталом, інвестор під час  кризи може зі значним дисконтом скупити активи. Під час кризи традиційно падає ціна на нерухомість. А тепер пригадайте вартість житла в «кризові» 90-ті та в «успішні» 2004—2007 рр.». Тоді цей ринок шалено виріс саме завдяки великим капіталам.
Надійність та прибутковість у економіці є взаємовиключними поняттями. Тож для суб’єктів, які прагнуть уникнути ризику або не володіють достатніми коштами для інвестування,  саме «матрацизація» капіталу може стати більш привабливою стратегією.
«Також на схильність до депонування у населення в значній мірі впливає очікування повномасштабної війни, за умов розгортання якої володіння вільними коштами вже і негайно може стати однією з умов виживання», – впевнений Євген Ревтюк.

Не боятися депозитів
Вклади у банківську систему, незважаючи на прецеденти, як варіант прилаштування грошей для українців, теж лишаються на плаву.
«Банківська система України тримається, – наголошує Ігор Зварич. – Якщо йдеться про депозити, я вважаю, що у банки можна вкладати. Це банки з державною часткою власності, великі українські комерційні банки. Держава не дозволить їм впасти у будь-якому випадку».
Тут важливо не купуватися на вищі відсотки у ненадійних дрібних банках, бо таким чином можна втратити все. Вклади у гривні краще диверсифікувати по надійних банках – саме для того, щоб за допомогою банківських ставок за депозити хоч трохи компенсувати втрати від девальвації та інфляції.
Валютний ринок буде продовжувати коливатися, оскільки заходів  по зміцненню грошової одиниці практично не здійснюється, її пустили у вільне плавання. Тобто ринок буде падати та підніматися, як і вся економіка країни.
«Ідеальний варіант при здійсненні банківського вкладу – це розділити ризики, тобто пропорційно розділити вклад на рівні частини у євро, долар і гривню, і так застрахувати себе від втрат при цих коливаннях», – пояснює Ігор Зварич. Тобто в разі подальшої девальвації гривні ви будете втрачати на гривневому вкладі, але симетрично будете вигравати на вкладах в іноземних валютах.
Також Ігор Зварич радить за можливості вкладати насамперед в оборону країни та у «вічні» інвестиції – дітей та їх якісне навчання.
Оксана ГЛУШКЕВИЧ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники