КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Дитячі пісні заради миру

premijВ Івано-Франківську відбувся 7-й Міжнародний благодійний дитячий фестиваль «Мистецький храм»
Традиційно напередодні дня святого Миколая в Івано-Франківськ з’їжджаються талановиті малозабезпечені діти та діти-сироти на фестиваль «Мистецький храм». Тут впродовж двох днів вони мають нагоду поспілкуватися із відомими співаками та музикантами, показати свою виконавську майстерність.
Цьогорічний фестиваль особливий тим, що він відбувся у непростий час і наскрізь пронизаний питаннями військової агресії та волонтерської підтримки.
«Як би політики не гралися навіть у справжню війну, Україна є цілісною суверенною державою, яка знаходиться у центрі Європи. Ми бачимо, що зараз робиться в Україні, хто підтримує українську армію. Це волонтери, прості українці. Символічно, що представник Донеччини Тимофій Нагорний постійно підтримує наш фестиваль. Це вкотре підкреслює, що Україна єдина, і ніхто нам у цьому не завадить, принаймні у культурі та мистецтві», – наголосив президент благодійного фонду «Мистецький храм», організатор однойменного фестивалю, заслужений артист України Ярослав Борута.

За словами організаторів, це чи не єдиний дитячий фестиваль, у якому немає «внесків». Навпаки, за участь у конкурсі ці діти не залишаються поза увагою спонсорів та меценатів. У подарунок вони отримують ювелірні та хутрові вироби від партнерів фестивалю.
«Хай би всі фестивалі брали приклад з «Мистецького храму». Ми намагаємося робити так, аби у фестивалі брали участь діти з усіх куточків України. Якщо кажуть, що Крим не наш – це неправда, бо учасником нашого фестивалю є кримськотатарський хлопчик. Гран-прі цього року вирушає у зону АТО – місто Артемівськ Донецької області. Журі фестивалю віддало перемогу Вероніці Сумцовій», – зауважив Ярослав Борута.
Дівчина кругла сирота, проживає із прабабусею. Вона навчалася у школі при донецькій консерваторії, а на конкурсі вразила журі своїм оперним голосом.
Про підтримку талановитих дітей говорять і гості фестивалю, знамениті артисти Наталя Валевська, Олег Кульчицький, Світлана Весна, сестри Петрик.
«Коли я починала співати, то мене ніхто не водив за руку – все робила сама. Тоді у журі сиділа Оля Юнакова, котра була на піку своєї популярності. Для мене то була велика відповідальність, всю трясло. Розумію, що у сьогоднішніх конкурсантів є потреба підтримки. І саме за допомогою таких фестивалів ми закладаємо фундамент на майбутнє», – каже Наталя Валевська.
Для учасників «Мистецького храму» щороку створюється така атмосфера, аби діти не відчували себе якимись іншими, непотрібними чи несхожими на звичайних дітей, у котрих є повноцінні сім’ї.
Ми зібрали талановитих дітей із малозабезпечених сімей всієї України. Для них це майданчик, на котрому вони можуть вголос заявити про себе. Це можливість спробувати реалізувати себе у творчості, – ділиться враженнями від фестивалю його співорганізатор та відомий меценат Тимофій Нагорний. – Якщо більшість фестивалів цього року закриті і у політиків є можливість оправдатися допомогою для зони АТО, то «Мистецький храм» є тим важливим заходом, який допомагає дітям. Цей проект дає можливість сказати: «Так, ми всі різні, але живемо в одній країні». Коли об’єднуються слабкі, вони стають сильними, а коли об’єднуються сильні, вони стають непереможними».
Чи не найголовнішим меседжем учасників та організаторів фестивалю було звернення до подій на сході країни. Цього року благодійність сприймалася крізь призму війни.
«У цей страшний час ми повинні робити щось добре, позитивне і світле, щоби примножувати добро. Ці діти повинні відчути, що потрібні країні, – наголосив знаменитий скрипаль Олег Кульчицький. – З кожним роком рівень підготовки учасників тільки зростає. Це вже майже дорослі артисти. Наші діти надзвичайно талановиті. Їхня мистецька енергія може конкурувати із творчістю митців європейських країн».
Про патріотизм і любов до країни у серці говорили сестри Петрик, котрі у юному віці вже підкорили не одну сцену на міжнародних пісенних конкурсах. «Ми маємо можливість показати всьому світові, що у нас найбільш талановитий народ. Бажаємо усім миру, бо нам його не вистачає», – наголосила переможниця дитячої «Нової хвилі 2010» Вікторія Петрик.

Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники