КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Три відзнаки відомого прозаїка

Три відзнаки відомого прозаїка

10:52:23, 6 Червень 2018

Відбулося нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2018». Два ро[...]

No thumbnail available

Перепони інвестиціям

10:46:07, 6 Червень 2018

У Івано-Франківську бракує великих земельних ділянок та вільних виробничих площ, які б можна було за[...]

Майже готова

Майже готова

09:56:42, 6 Червень 2018

Вулицю Станіславську після капітального ремонту відкриють через два тижні. Про це повідомив директо[...]

Місто квітне і зеленіє

Місто квітне і зеленіє

09:54:39, 6 Червень 2018

За три останні роки в Івано-Франківську посадили 1927 дерев та чотири тисячі кущів, з яких не прижил[...]

No thumbnail available

Зміна вивісок

09:49:22, 6 Червень 2018

На позачерговій сесії депутати міської ради змінили назви однієї комунальної установи та трьох навча[...]

Надмірна старанність

Надмірна старанність

06:29:06, 6 Червень 2018

В сучасному Івано-Франківську час від часу виникають скандали через примусове збирання грошей з бать[...]

No thumbnail available

Злодій під ліжком

06:27:40, 6 Червень 2018

У 1904 р. мешканець Богородчан Маркус Проппер приїхав до Станиславова і зупинився в готелі «Європейс[...]

No thumbnail available

Гортаючи «перевал»

06:25:49, 6 Червень 2018

Уроки української революції Червоно-чорні кольори, що символізують гасло націоналістів «Воля або см[...]

У прикарпатських полісменів – новий очільник

У прикарпатських полісменів – новий очільник

11:39:52, 6 Червень 2018

Начальником Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області призначено  полко[...]

No thumbnail available

Місто позбувається МАФів

09:31:27, 6 Червень 2018

За два останні роки в Івано-Франківську демонтували 539 самовільно встановлених малих архітектурних [...]

Дитячі пісні заради миру

premijВ Івано-Франківську відбувся 7-й Міжнародний благодійний дитячий фестиваль «Мистецький храм»
Традиційно напередодні дня святого Миколая в Івано-Франківськ з’їжджаються талановиті малозабезпечені діти та діти-сироти на фестиваль «Мистецький храм». Тут впродовж двох днів вони мають нагоду поспілкуватися із відомими співаками та музикантами, показати свою виконавську майстерність.
Цьогорічний фестиваль особливий тим, що він відбувся у непростий час і наскрізь пронизаний питаннями військової агресії та волонтерської підтримки.
«Як би політики не гралися навіть у справжню війну, Україна є цілісною суверенною державою, яка знаходиться у центрі Європи. Ми бачимо, що зараз робиться в Україні, хто підтримує українську армію. Це волонтери, прості українці. Символічно, що представник Донеччини Тимофій Нагорний постійно підтримує наш фестиваль. Це вкотре підкреслює, що Україна єдина, і ніхто нам у цьому не завадить, принаймні у культурі та мистецтві», – наголосив президент благодійного фонду «Мистецький храм», організатор однойменного фестивалю, заслужений артист України Ярослав Борута.

За словами організаторів, це чи не єдиний дитячий фестиваль, у якому немає «внесків». Навпаки, за участь у конкурсі ці діти не залишаються поза увагою спонсорів та меценатів. У подарунок вони отримують ювелірні та хутрові вироби від партнерів фестивалю.
«Хай би всі фестивалі брали приклад з «Мистецького храму». Ми намагаємося робити так, аби у фестивалі брали участь діти з усіх куточків України. Якщо кажуть, що Крим не наш – це неправда, бо учасником нашого фестивалю є кримськотатарський хлопчик. Гран-прі цього року вирушає у зону АТО – місто Артемівськ Донецької області. Журі фестивалю віддало перемогу Вероніці Сумцовій», – зауважив Ярослав Борута.
Дівчина кругла сирота, проживає із прабабусею. Вона навчалася у школі при донецькій консерваторії, а на конкурсі вразила журі своїм оперним голосом.
Про підтримку талановитих дітей говорять і гості фестивалю, знамениті артисти Наталя Валевська, Олег Кульчицький, Світлана Весна, сестри Петрик.
«Коли я починала співати, то мене ніхто не водив за руку – все робила сама. Тоді у журі сиділа Оля Юнакова, котра була на піку своєї популярності. Для мене то була велика відповідальність, всю трясло. Розумію, що у сьогоднішніх конкурсантів є потреба підтримки. І саме за допомогою таких фестивалів ми закладаємо фундамент на майбутнє», – каже Наталя Валевська.
Для учасників «Мистецького храму» щороку створюється така атмосфера, аби діти не відчували себе якимись іншими, непотрібними чи несхожими на звичайних дітей, у котрих є повноцінні сім’ї.
Ми зібрали талановитих дітей із малозабезпечених сімей всієї України. Для них це майданчик, на котрому вони можуть вголос заявити про себе. Це можливість спробувати реалізувати себе у творчості, – ділиться враженнями від фестивалю його співорганізатор та відомий меценат Тимофій Нагорний. – Якщо більшість фестивалів цього року закриті і у політиків є можливість оправдатися допомогою для зони АТО, то «Мистецький храм» є тим важливим заходом, який допомагає дітям. Цей проект дає можливість сказати: «Так, ми всі різні, але живемо в одній країні». Коли об’єднуються слабкі, вони стають сильними, а коли об’єднуються сильні, вони стають непереможними».
Чи не найголовнішим меседжем учасників та організаторів фестивалю було звернення до подій на сході країни. Цього року благодійність сприймалася крізь призму війни.
«У цей страшний час ми повинні робити щось добре, позитивне і світле, щоби примножувати добро. Ці діти повинні відчути, що потрібні країні, – наголосив знаменитий скрипаль Олег Кульчицький. – З кожним роком рівень підготовки учасників тільки зростає. Це вже майже дорослі артисти. Наші діти надзвичайно талановиті. Їхня мистецька енергія може конкурувати із творчістю митців європейських країн».
Про патріотизм і любов до країни у серці говорили сестри Петрик, котрі у юному віці вже підкорили не одну сцену на міжнародних пісенних конкурсах. «Ми маємо можливість показати всьому світові, що у нас найбільш талановитий народ. Бажаємо усім миру, бо нам його не вистачає», – наголосила переможниця дитячої «Нової хвилі 2010» Вікторія Петрик.

Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники