КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Дивізіон із приставкою «супер»:

чи потрібно «Говерлі» повертатися у суперлігу
DyvizionДнями стало відомо, що чемпіонат України в наступному сезоні зазнає суттєвих змін. Як розповіла директор департаменту з організації та проведення змагань ФБУ Лариса Шабанова, кількість команд у вітчизняній суперлізі скоротять до восьми, а до самих міст-учасників буде застосовано більш жорсткі вимоги до інфраструктури та висвітлювання матчів. За таких обставин виникає запитання, чи варто івано-франківській «Говерлі» підвищуватися в класі у сезоні 2017—2018?

Про суперліги       України (потенційно – БК «Говерла»)…
– Ось-ось 26-й чемпіонат України відійде в історію. Щодня ми стаємо на крок ближчими до визначення чемпіонів та призерів чемпіонату України у різних категоріях.  А департамент з організації та проведення змагань ФБУ працює над тим, яким ми хочемо бачити чемпіонат у наступному сезоні. Почнемо з Суперліги. І у чоловіків, і у жінок ми хочемо обмежити кількість учасників. Ними стануть по вісім команд. Зростуть вимоги щодо інфраструктури. У цих клубів мають бути юнацькі команди, не менше двох команд мають грати у юнацькій лізі, обов’язково має бути відповідна спортивна база, обов’язково має бути зал з трибунами, що вміщують не менше 1000 глядачів. Якщо клуб не відповідатиме цим вимогам, він не зможе грати у найвищому дивізіоні України. Має бути якісна відеотрансляція, онлайн-трансляція статистики. Клуб, що виступає у найвищому дивізіоні країни, має демонструвати якісну роботу своєї баскетбольної структури. Ми повинні мати свій національний зразок, орієнтир, якого повинні прагнути дістатися гравці, тренери, клуби.

Про вищу лігу         України (БК «Говерла», БК «Франківськ»)…
– У вищій лізі, і у чоловіків, і у жінок, ми плануємо обмежити кількість учасників до 16-14 команд. Розділити їх на два або ж на три дивізіони, щоб максимальну кількість ігор вони проводили у себе в регіонах. І тільки після цього найсильніші команди боротимуться за медалі чемпіонату України у Вищій лізі. У чоловіків 40 у цьому сезоні, у жінок 36 матчів. Кількість ігор,  порівняно з минулим сезоном, у жінок зросла вдвоє. У вищій лізі обов’язково вимагатимемо підвищення якості онлайн-відеотрансляцій. Та якість, що була у деяких клубах, нас категорично не влаштовує. Звісно, допомагатимемо їм усім, чим зможемо.
Про першу лігу      України (БК «Калуш-ПНУ», БК «Вамбуд»)…
– Чоловічу першу лігу плануємо розширити до 16-24 команд. Розділити її на 3-4, може 6 дивізіонів, залежно від кількості команд, щоб знов-таки перша ліга на першому етапі грала максимальну кількість матчів у себе в регіоні. Це означає:  свої вболівальники, скорочення фінансування, не треба далеко їздити і зайвий раз ночувати. Адже ці кошти можуть піти на розвиток тієї ж структури клубу, на дітей, які грають від цього клубу. Тобто кошти мають зберегтися у клубі, у регіоні, а не витрачатися на залізницю. Ті команди, що не відповідатимуть вимогам Вищої Ліги, які не хочуть або не можуть міняти щось, щоб стати на сходинку вище в організаційному процесі, матимуть можливість грати у першій лізі. Онлайн-статистика буде у першій лізі, відеотрансляція у більшості випадків теж буде. Ми будемо наполягати на цьому. Це сучасно, це популяризує баскетбол. Це дозволяє дивитися ігри вболівальникам, родичам, близьким – дивитися, як вони грають. Якщо це юнацька ліга робить, то у першій лізі, гадаю, це не така вже матеріально і технічно обтяжлива проблема, щоб це організувати.
Про дитячі змагання (ДЮСШ БК «Говерла»)…
– Зробити учасниками та прихильниками гри у помаранчевий м’яч якомога більше дітей, юнацтва та дорослих. Скоротити витрати на проїзд, проживання – тобто зменшити фінансовий тягар для команд ВЮБЛ. Це дуже важливий напрям роботи. Це близько 200 команд, що грають у нас в дивізіоні А, у цьому сезоні ми розпочали реорганізацію юнацької ліги. Ми хочемо змінити роботу цієї ліги таким чином, щоб найсильніші команди збереглися у нас у дивізіоні А і грали за чемпіонський титул, як і досі. Це 12-16 команд у кожній віковій категорії, не більше. Починати новий сезон будемо в середині вересня, щоб ігри проходили більш ритмічно, з урахуванням вікон для зборів юнацьких збірних команд.  Регіональні чемпіонати вже грають цього року. 339 команд хлопців і 126 команд дівчат. Як не дивно, але нам вдалося знайти ентузіастів, підняти ті команди, які не грали у чемпіонаті України, залучити їх, і на сьогодні ми вже завершуємо подібні змагання у регіонах України. Таким чином, ми створюємо дивізіон Б чемпіонату України. Наступного року ми хочемо його розширити.
Замість післямови
Вимоги до інфраструктури, які будуть висуватися наступного сезону до учасників баскетбольної суперліги України, на цей момент можуть виконати лише два клуби «вишки» – миколаївський «Ніко-Баскет» і івано-франківська «Говерла». Зал «Золотого Віку», який також бажає брати участь в суперлізі, не вміщає і 500 чоловік. Немає проблем у «ведмедів» і з організацією матчів. Мова йде про відеотрансляцію, онлайн-трансляцію статистики. Більш того, одразу дві команди, як зазначає Шабанова, виступають у чемпіонаті Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги (2002 та 2004 р.н.). Загалом, не дивно, що івано-франківський клуб фактично готовий до найсильнішого дивізіону, адже виступав так в період з 2010 по 2015 роки. Виникає питання тільки одне, але дуже актуальне: Як з фінансуванням? У попередніх сезонах грошові тили клубу правдами та неправдами прикривав ПАТ «Нафтохімік-Прикарпаття», що входив до підприємств групи «Приват». Нині «Говерла» має іншого генспонсора – ПП «Оскар-Агро», яке, як відомо, вкладає гроші не тільки в баскетбол, а й обласний футбол. Зокрема, фінансує лідера аматорської першості України – ФК «Оскар» (Підгір’я). Та чи вистачить фінансових потуг аграрному спонсору, щоб профінансувати повернення «говерлян» в суперлігу? Наразі це питання залишається відкритим. Водночас, сподіватися на те, що обласна та міська влада, яка кинула усі сили на відродження МФК «Тепловик-Прикарпаття», закриє частину бюджету клубу, наразі не доводиться.

Андрій Менів

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники