КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Дмитро Петрина: «Позитивний екстраверт – ось успішний фотограф, який вміє себе представити»

Petrina-5Дмитро Петрина – професійний фотограф, викладач Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, чудова людина з гарним почуттям гумору.
У 2004 році – фіналіст фотоконкурсу журналу «DFoto».  Член фотоклубу «Колумб» з 2008 року. Член журі Національного фотоконкурсу «Портрет»    ім. Назаренка у 2011 році. У 2011 році отримав звання AFIAP ( Міжнародна федерація фотохудожників.).
Переможець та призер багатьох українських та зарубіжних фотоконкурсів.
– Хто або що Вас надихає, які місця?
– Я не є неординарний у цьому плані, це – хороша музика, візуальна інформація, архітектура, живопис, фотографії інших фотографів, деколи надихає певна обстановка, освітлення у певному місці. Ти бачиш і тебе просто пре від того, що маєш це показати і дивуєшся, як люди проходять і навіть голову не піднімають, не бачать. Хороший фотограф – це везучий фотограф. Якщо ти фотографуєш портрет, значить повинно повезти з людиною, з якою будеш  спілкуватися не тільки на вербальному рівні. Якщо це пейзажна фотографія, то має випасти шанс застати певний стан природи, але це треба заслужити зверху.

Можна мати найдорожчу техніку, але якщо не бути у певному місці у певний час – то нічого не вийде.
– Чи пам’ятаєте свій перший фотоапарат?
– Так, звісно, «Зоркий С», дуже старенький з 50-х років. Цей фотоапарат подарував дідусь моєму батькові, а батько подарував мені.
– Кого найлегше фотографувати?
– Дуже багатьох фотографував, мав справу з людьми, які мені неприємні, і навпаки, з якими я легко знаходив спільну мову. Треба вміти пристосуватись до будь-якої ситуації. Звичайно, коли з моделлю знаходимо спільну мову, то відбувається фотосесія без слів, відчувається зворотній зв’язок.
– Що зараз хоче клієнт?  Які забаганки клієнта?
– У більшості випадків клієнт не хоче виділятися. Хоче бути як всі. Весільні фотографії повинні бути, як у сусідки, або кращі. Зараз така мода, через рік може бути інша. Тут все залежить від часу.
Дуже важко для творчої людини, наприклад, у портретній фотографії знайти модель, яка б  повністю довіряла фотографу, не боялася бути іншою, можливо смішною, можливо, негарною, щоб була інструментом в руках фотографа. Тому що портретна фотографія – це відображення самого фотографа. Є в людей і цікаві ідеї, але середньостатистичний клієнт налаштований на загальноприйняту тенденцію. Багато людей хочуть бути «в тренді». Якщо людина займається комерційною фотографією, то має пристосовуватись до клієнта.
– Які смішні випадки бували на фотосесіях?
– Фотографували на вокзалі, і нас з моделлю забрали в міліцію через те, що вокзал режимний стратегічний об’єкт і там фотографувати  не можна, тільки з дозволу.
– Велика конкуренція на ринку фотографії, як бути затребуваним?
– Конкуренція завжди є і була у комерційній фотографії. Тут важливе значення  має популярність фотографа. Бути постійно на слуху, рекламувати себе у будь-які способи, бути завжди у різних тусовках, соцмережах. Людині не важко знайти клієнтів, треба бути екстравертом. Позитивний екстраверт – ось успішний фотограф, який вміє себе представити. Але основна конкуренція це – час, бо біжиш наввипередки з часом, щоби знайти якусь цікаву нішу.
– А як знайти цікаву нішу?
– Дуже важливо чергувати діяльність з саморозвитком. Бо якщо весь час фотографуєш, пересичуєшся цим, як їдою, а неможливо весь час їсти і бути голодним. І тому не потрібно постійно фотографувати, потрібно собі давати паузу, щоб могти переосмислити, обдумати те, що ти зробив, і те, що можна зробити, шукати нові ідеї. Продуктивно мати записничок і записувати, бо ідея прийшла і пішла. Я досить часто знаходжу цікаві фотографії зі своїх старих фотосесій.
– З якої техніки варто починати?
– Дуже велика кількість людей бачить діяльність фотографа, як заробляння грошей. І в цьому, в принципі, нічого погано немає. Але чим дорожча техніка – тим краще вийде результат. Щоб займатися саме комерційною фотографією, основним є здобути навики,  знати, що саме фотографувати. Для фотографа, який хоче заробити гроші, популярною є весільна фотографія, художні, сімейні фото, тобто побутове спрямування.
А для людини творчої ціна фотоапарату неважлива. Людині, яка має своє бачення, хоче себе проявити, достатньо мати звичайну «мильничку», фотоапарат, яким вона може фотографувати будь-які речі. Для творчих людей головне не техніка, а те, як людина бачить цей світ і як фотографує.
– Які типові помилки  допускають фотографи-початківці?
– Дуже важливо правильно знайти вчителя. Це не обов’язково має бути реальна особистість, це може бути вчитель, художник, який тобі подобається: Пікассо, Ван Гог. Їх творчий шлях, картини, експерименти надихають більше,  ніж 100 весіль по 1000 доларів, особисто для мене. Можливо у когось навпаки. За певний період творчої діяльності я мав дуже багато таких віртуальних вчителів. Мені подобалася макрофотографія. З часом я переріс і зараз подобаються якісь психологічні речі: Білл Брандт, Ральф Гіпсон, Як Суадек…
– Восени пройшла Ваша виставка «Абстракція кольору», як довго готувалася виставка?
– Це моя друга персональна виставка,і тема абстракція кольору в мене виникла вже досить давно, я навіть пам’ятаю – це 2005 рік. Моя фотографія зайняла одне з призових місць у журналі «DFoto». Після того я на підсвідомому рівні вишукував якісь схожі об’єкти, і вони у мене накопичувались. Кожна творча людина повинна мати віддачу – похвалу, успіх, виграш у якомусь конкурсі, бо на одному ентузіазмі і бажанні важко. Час від часу потрібні зовнішні стимули для того, щоб рухатися в тому напрямку, який ти бачиш.
– І на останок, що би Ви могли  порадити фотографу-початківцю?
– Не спішити гнатися за якимись загальноприйнятими тенденціями, а вміти абстрагуватись від них, вміти, перш за все, аналізувати те, що робиш, критично ставитися до своїх робіт. На перших порах потрібен хтось, хто розкаже і покаже недоліки. Хоча  тепер є багато фотографів, яким у їх творчості все подобається. Та це шлях в нікуди, бо коли людина не сумнівається і впевнена на 100 % у своїй геніальності, це гальмує розвиток художника, фотографа.

Розмовляла Ольга Слободян

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники