КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Дмитро Петрина: «Позитивний екстраверт – ось успішний фотограф, який вміє себе представити»

Petrina-5Дмитро Петрина – професійний фотограф, викладач Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, чудова людина з гарним почуттям гумору.
У 2004 році – фіналіст фотоконкурсу журналу «DFoto».  Член фотоклубу «Колумб» з 2008 року. Член журі Національного фотоконкурсу «Портрет»    ім. Назаренка у 2011 році. У 2011 році отримав звання AFIAP ( Міжнародна федерація фотохудожників.).
Переможець та призер багатьох українських та зарубіжних фотоконкурсів.
– Хто або що Вас надихає, які місця?
– Я не є неординарний у цьому плані, це – хороша музика, візуальна інформація, архітектура, живопис, фотографії інших фотографів, деколи надихає певна обстановка, освітлення у певному місці. Ти бачиш і тебе просто пре від того, що маєш це показати і дивуєшся, як люди проходять і навіть голову не піднімають, не бачать. Хороший фотограф – це везучий фотограф. Якщо ти фотографуєш портрет, значить повинно повезти з людиною, з якою будеш  спілкуватися не тільки на вербальному рівні. Якщо це пейзажна фотографія, то має випасти шанс застати певний стан природи, але це треба заслужити зверху.

Можна мати найдорожчу техніку, але якщо не бути у певному місці у певний час – то нічого не вийде.
– Чи пам’ятаєте свій перший фотоапарат?
– Так, звісно, «Зоркий С», дуже старенький з 50-х років. Цей фотоапарат подарував дідусь моєму батькові, а батько подарував мені.
– Кого найлегше фотографувати?
– Дуже багатьох фотографував, мав справу з людьми, які мені неприємні, і навпаки, з якими я легко знаходив спільну мову. Треба вміти пристосуватись до будь-якої ситуації. Звичайно, коли з моделлю знаходимо спільну мову, то відбувається фотосесія без слів, відчувається зворотній зв’язок.
– Що зараз хоче клієнт?  Які забаганки клієнта?
– У більшості випадків клієнт не хоче виділятися. Хоче бути як всі. Весільні фотографії повинні бути, як у сусідки, або кращі. Зараз така мода, через рік може бути інша. Тут все залежить від часу.
Дуже важко для творчої людини, наприклад, у портретній фотографії знайти модель, яка б  повністю довіряла фотографу, не боялася бути іншою, можливо смішною, можливо, негарною, щоб була інструментом в руках фотографа. Тому що портретна фотографія – це відображення самого фотографа. Є в людей і цікаві ідеї, але середньостатистичний клієнт налаштований на загальноприйняту тенденцію. Багато людей хочуть бути «в тренді». Якщо людина займається комерційною фотографією, то має пристосовуватись до клієнта.
– Які смішні випадки бували на фотосесіях?
– Фотографували на вокзалі, і нас з моделлю забрали в міліцію через те, що вокзал режимний стратегічний об’єкт і там фотографувати  не можна, тільки з дозволу.
– Велика конкуренція на ринку фотографії, як бути затребуваним?
– Конкуренція завжди є і була у комерційній фотографії. Тут важливе значення  має популярність фотографа. Бути постійно на слуху, рекламувати себе у будь-які способи, бути завжди у різних тусовках, соцмережах. Людині не важко знайти клієнтів, треба бути екстравертом. Позитивний екстраверт – ось успішний фотограф, який вміє себе представити. Але основна конкуренція це – час, бо біжиш наввипередки з часом, щоби знайти якусь цікаву нішу.
– А як знайти цікаву нішу?
– Дуже важливо чергувати діяльність з саморозвитком. Бо якщо весь час фотографуєш, пересичуєшся цим, як їдою, а неможливо весь час їсти і бути голодним. І тому не потрібно постійно фотографувати, потрібно собі давати паузу, щоб могти переосмислити, обдумати те, що ти зробив, і те, що можна зробити, шукати нові ідеї. Продуктивно мати записничок і записувати, бо ідея прийшла і пішла. Я досить часто знаходжу цікаві фотографії зі своїх старих фотосесій.
– З якої техніки варто починати?
– Дуже велика кількість людей бачить діяльність фотографа, як заробляння грошей. І в цьому, в принципі, нічого погано немає. Але чим дорожча техніка – тим краще вийде результат. Щоб займатися саме комерційною фотографією, основним є здобути навики,  знати, що саме фотографувати. Для фотографа, який хоче заробити гроші, популярною є весільна фотографія, художні, сімейні фото, тобто побутове спрямування.
А для людини творчої ціна фотоапарату неважлива. Людині, яка має своє бачення, хоче себе проявити, достатньо мати звичайну «мильничку», фотоапарат, яким вона може фотографувати будь-які речі. Для творчих людей головне не техніка, а те, як людина бачить цей світ і як фотографує.
– Які типові помилки  допускають фотографи-початківці?
– Дуже важливо правильно знайти вчителя. Це не обов’язково має бути реальна особистість, це може бути вчитель, художник, який тобі подобається: Пікассо, Ван Гог. Їх творчий шлях, картини, експерименти надихають більше,  ніж 100 весіль по 1000 доларів, особисто для мене. Можливо у когось навпаки. За певний період творчої діяльності я мав дуже багато таких віртуальних вчителів. Мені подобалася макрофотографія. З часом я переріс і зараз подобаються якісь психологічні речі: Білл Брандт, Ральф Гіпсон, Як Суадек…
– Восени пройшла Ваша виставка «Абстракція кольору», як довго готувалася виставка?
– Це моя друга персональна виставка,і тема абстракція кольору в мене виникла вже досить давно, я навіть пам’ятаю – це 2005 рік. Моя фотографія зайняла одне з призових місць у журналі «DFoto». Після того я на підсвідомому рівні вишукував якісь схожі об’єкти, і вони у мене накопичувались. Кожна творча людина повинна мати віддачу – похвалу, успіх, виграш у якомусь конкурсі, бо на одному ентузіазмі і бажанні важко. Час від часу потрібні зовнішні стимули для того, щоб рухатися в тому напрямку, який ти бачиш.
– І на останок, що би Ви могли  порадити фотографу-початківцю?
– Не спішити гнатися за якимись загальноприйнятими тенденціями, а вміти абстрагуватись від них, вміти, перш за все, аналізувати те, що робиш, критично ставитися до своїх робіт. На перших порах потрібен хтось, хто розкаже і покаже недоліки. Хоча  тепер є багато фотографів, яким у їх творчості все подобається. Та це шлях в нікуди, бо коли людина не сумнівається і впевнена на 100 % у своїй геніальності, це гальмує розвиток художника, фотографа.

Розмовляла Ольга Слободян

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники