КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

До кращих часів

sp-hodbaУкраїну позбавили права на проведення  Кубка Європи зі спортивної ходьби 2015 року
В жовтні минулого року обласний центр Прикарпаття отримав від Європейської легкоатлетичної асоціації право на проведення чергового Кубка Європи зі спортивної ходьби, що проводиться один раз на два роки. Старти були заплановані на 17 травня 2015-го. Впродовж року Івано-Франківськ, нехай і зі скрипом, вів підготовку до турніру, який міг зібрати представників понад 30 країн Старого світу. Чогось більш масштабного в історії міста ще не було. Однак на початку тижня організатори отримали команду «відбій».

Європейська легкоатлетична асоціація вирішила перенести змагання у зв'язку з складною суспільнополітичною ситуацією, що склалася в Україні. У циркулярному листі від гендиректора Асоціації Кріштіану Мілза до національних легкоатлетичних асоціацій йдеться про те, що Кубок Європи-2015 зі спортивної ходьби, який мав проводитися в Івано-Франківську, доведеться перенести в іншу країну. Кріштіан Мілз просить прикарпатську владу з розумінням поставитися до рішення і сподівається на співпрацю в майбутньому.

Функціонери ЄА, судячи з усього, вирішили перестрахуватися. Деякі національні федерації вже почали заявляти про те, що не відправлятимуть свої команди в Україну. Відтак в календарі змагань асоціації на 2015 рік поряд з написом «Івано-Франківськ» з’явилася позначка, яка свідчить, що організатори шукають нове місце проведення турніру.
Хто конкурував з Івано-Франківськом за право проведення Кубка Європи у 2015 році, для широкого загалу так і залишилося таємницею. Зазвичай Європейська легкоатлетична асоціація не розкриває коло претендентів, – пояснював ситуацію керманич ФЛАУ Ігор Гоцул. Минулого року на користь Івано-Франківська зіграла розвинута готельна інфраструктура, великий досвід проведення подібних змагань, а також фінансові гарантії.
Бюджет змагань оцінювався приблизно у 500 тисяч євро. Для Івано-Франківська ця сума була непідйомною. Тому до проведення турніру були визначені й інші джерела фінансування. І все ж сума, яку повинен був залучити обласний центр, була доволі вагомою – майже 150 тисяч євро. Оргкомітет з підготовки очолював міський голова Віктор Анушкевичус.
Слабким місцем івано-франківської заявки була транспортна інфраструктура. Основним аеропортом змагань визначили Львів, який приймає регулярні авіарейси з багатьох країн. До Івано-Франківська спортсменів мали доправляти автотранспортом. А в якому стані перебуває дорога між двома обласними центрами, загальновідомо. Відтак чиновники ЄА, яких теж добряче потрясло на 130-кілометровому відтинку, постійно звертали увагу на безпеку пересування. Дорогу обіцяли відремонтувати у році, що минає, однак цього не зробили.
Власне, й покриття самої дистанції змагань на вулиці Незалежності, всупереч обіцянкам, повністю так і не оновили. Ремонт розпочали пізно. Завершити обіцяли до Нового року. Зрештою, перенесли завершення робіт на весну. Попри те, наприкінці вересня кілометрове «коло» було виміряне офіційними представниками Асоціації міжнародних марафонів і пробігів. Невдовзі франківці отримали відповідний сертифікат. Трасі було присвоєно категорію «А», що дає можливість проводити змагання найвищого рівня. Термін дії сертифікату до кінця 2018 року.
Традиційний турнір скороходів Кубок «Вечірній Івано-Франківськ», який відбувся в обласному центрі в середині жовтня, розглядався як генеральна репетиція до Кубка Європи. Напередодні відбувся семінар для арбітрів. Під час змагань макетувалося проведення телевізійних трансляцій (вздовж траси працювали шість камер та мікровертоліт)…
Офіційним гаслом Кубка Європи–2015 був обраний слоган «Ще крок до перемоги». Організатори розробили і затвердили в Європейській легкоатлетичній асоціації ескізи медалей «European Cup Race Walking Ivano-Frankivsk 2015», дизайн офіційної веб-сторінки, працювали над пропозиціями щодо талісману, спеціальної марки та конверту…
Однак з надіями на проведення змагань довелося розпрощатися. Зазначимо, що за свою історію Україна лише кілька разів приймала легкоатлетичні змагання подібного рангу. В 2007 році у Ялті відбувся зимовий Кубок Європи з метань, а торік Донецьк приймав юнацький чемпіонат світу.
Кубок Європи зі спортивної ходьби, що його мав прийматиме Івано-Франківськ, має 11-й порядковий номер. Вперше змагання були проведені у 1996 році в іспанській Ла-Коруньї. Наступні змагання приймали Словаччина, Німеччина, Росія, Угорщина, Англія, Франція, Португалія. Поповнити цей перелік Україні наразі не вдалося.
– Нас зупинили на півдорозі, – каже натхненник Кубка Європи, голова івано-франківського міськспорткомітету, керівник обласної легкоатлетичної федерації Віталій Матешко. – Ми вклали в організацію турніру чимало сил та й  коштів. Європейська асоціація в своєму циркулярі сподівається на продовження співпраці. Однак потрібно розуміти, що в разі, якщо ми візьмемося за організацію одного з наступних Кубків Європи, то доведеться розпочинати все заново…  

Володимир ГОРОЩАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники