КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До кращих часів

sp-hodbaУкраїну позбавили права на проведення  Кубка Європи зі спортивної ходьби 2015 року
В жовтні минулого року обласний центр Прикарпаття отримав від Європейської легкоатлетичної асоціації право на проведення чергового Кубка Європи зі спортивної ходьби, що проводиться один раз на два роки. Старти були заплановані на 17 травня 2015-го. Впродовж року Івано-Франківськ, нехай і зі скрипом, вів підготовку до турніру, який міг зібрати представників понад 30 країн Старого світу. Чогось більш масштабного в історії міста ще не було. Однак на початку тижня організатори отримали команду «відбій».

Європейська легкоатлетична асоціація вирішила перенести змагання у зв'язку з складною суспільнополітичною ситуацією, що склалася в Україні. У циркулярному листі від гендиректора Асоціації Кріштіану Мілза до національних легкоатлетичних асоціацій йдеться про те, що Кубок Європи-2015 зі спортивної ходьби, який мав проводитися в Івано-Франківську, доведеться перенести в іншу країну. Кріштіан Мілз просить прикарпатську владу з розумінням поставитися до рішення і сподівається на співпрацю в майбутньому.

Функціонери ЄА, судячи з усього, вирішили перестрахуватися. Деякі національні федерації вже почали заявляти про те, що не відправлятимуть свої команди в Україну. Відтак в календарі змагань асоціації на 2015 рік поряд з написом «Івано-Франківськ» з’явилася позначка, яка свідчить, що організатори шукають нове місце проведення турніру.
Хто конкурував з Івано-Франківськом за право проведення Кубка Європи у 2015 році, для широкого загалу так і залишилося таємницею. Зазвичай Європейська легкоатлетична асоціація не розкриває коло претендентів, – пояснював ситуацію керманич ФЛАУ Ігор Гоцул. Минулого року на користь Івано-Франківська зіграла розвинута готельна інфраструктура, великий досвід проведення подібних змагань, а також фінансові гарантії.
Бюджет змагань оцінювався приблизно у 500 тисяч євро. Для Івано-Франківська ця сума була непідйомною. Тому до проведення турніру були визначені й інші джерела фінансування. І все ж сума, яку повинен був залучити обласний центр, була доволі вагомою – майже 150 тисяч євро. Оргкомітет з підготовки очолював міський голова Віктор Анушкевичус.
Слабким місцем івано-франківської заявки була транспортна інфраструктура. Основним аеропортом змагань визначили Львів, який приймає регулярні авіарейси з багатьох країн. До Івано-Франківська спортсменів мали доправляти автотранспортом. А в якому стані перебуває дорога між двома обласними центрами, загальновідомо. Відтак чиновники ЄА, яких теж добряче потрясло на 130-кілометровому відтинку, постійно звертали увагу на безпеку пересування. Дорогу обіцяли відремонтувати у році, що минає, однак цього не зробили.
Власне, й покриття самої дистанції змагань на вулиці Незалежності, всупереч обіцянкам, повністю так і не оновили. Ремонт розпочали пізно. Завершити обіцяли до Нового року. Зрештою, перенесли завершення робіт на весну. Попри те, наприкінці вересня кілометрове «коло» було виміряне офіційними представниками Асоціації міжнародних марафонів і пробігів. Невдовзі франківці отримали відповідний сертифікат. Трасі було присвоєно категорію «А», що дає можливість проводити змагання найвищого рівня. Термін дії сертифікату до кінця 2018 року.
Традиційний турнір скороходів Кубок «Вечірній Івано-Франківськ», який відбувся в обласному центрі в середині жовтня, розглядався як генеральна репетиція до Кубка Європи. Напередодні відбувся семінар для арбітрів. Під час змагань макетувалося проведення телевізійних трансляцій (вздовж траси працювали шість камер та мікровертоліт)…
Офіційним гаслом Кубка Європи–2015 був обраний слоган «Ще крок до перемоги». Організатори розробили і затвердили в Європейській легкоатлетичній асоціації ескізи медалей «European Cup Race Walking Ivano-Frankivsk 2015», дизайн офіційної веб-сторінки, працювали над пропозиціями щодо талісману, спеціальної марки та конверту…
Однак з надіями на проведення змагань довелося розпрощатися. Зазначимо, що за свою історію Україна лише кілька разів приймала легкоатлетичні змагання подібного рангу. В 2007 році у Ялті відбувся зимовий Кубок Європи з метань, а торік Донецьк приймав юнацький чемпіонат світу.
Кубок Європи зі спортивної ходьби, що його мав прийматиме Івано-Франківськ, має 11-й порядковий номер. Вперше змагання були проведені у 1996 році в іспанській Ла-Коруньї. Наступні змагання приймали Словаччина, Німеччина, Росія, Угорщина, Англія, Франція, Португалія. Поповнити цей перелік Україні наразі не вдалося.
– Нас зупинили на півдорозі, – каже натхненник Кубка Європи, голова івано-франківського міськспорткомітету, керівник обласної легкоатлетичної федерації Віталій Матешко. – Ми вклали в організацію турніру чимало сил та й  коштів. Європейська асоціація в своєму циркулярі сподівається на продовження співпраці. Однак потрібно розуміти, що в разі, якщо ми візьмемося за організацію одного з наступних Кубків Європи, то доведеться розпочинати все заново…  

Володимир ГОРОЩАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники