КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Добровільно… Примусово…

sesij-24Сесія облради розглянула проекти перспективного плану об’єднання територіальних  громад

На порядку денному позачергової сесії Івано-Франківської облради, що позаурочно зібрала депутатів у сесійній залі минулої п’ятниці, стояло одне-єдине питання: «Про перспективний план формування територій громад області». На розгляд представлялося два проекти. Перший – підтримуваний і «благословлений» безпосередньо громадами області. Другий – розроблений облдержадміністрацією як альтернативний, згідно із вимогами методики, затвердженої Кабміном  (перший їй не відповідає). 

На порядку денному позачергової сесії Івано-Франківської облради, що позаурочно зібрала депутатів у сесійній залі минулої п’ятниці, стояло одне-єдине питання: «Про перспективний план формування територій громад області». На розгляд представлялося два проекти. Перший – підтримуваний і «благословлений» безпосередньо громадами області. Другий – розроблений облдержадміністрацією як альтернативний, згідно із вимогами методики, затвердженої Кабміном (перший їй не відповідає).

Скандальний характер зібрання провістили уже перші його хвилини, коли голова облради Василь Скрипничук у категоричній формі відхилив наполягання окремих депутатів  включити у порядок денний інші питання, окрім розгляду проектів плану. Далі було тригодинне обговорення, що розпочалося із акції протесту, учасників якої із зали вивів особисто Василь Скрипничук. А закінчилося коментарями розгніваного нардепа Юрія Дерев’янка, що покинув засідання, не дочекавшись його кінця. Місцеві депутати фактично «зняли» його з трибуни, не надавши права закінчити виступ.

74 або 40
На старті розробки проекту перспективного плану формування громад наявність двох його варіантів розробниками не передбачалася. Утворена в області робоча група по підготовці плану попередньо напрацювала проект поділу Прикарпаття на 74 територіальні громади.  Таку модель було затверджено після  проведення зустрічей та консультацій  у районах. Плани районів, що пройшли крізь горнило народного обговорення на місцях, об’єднали у єдину карту.
«Але цей  поділ не в повній мірі відповідає методиці формування, затвердженій Кабміном від 8 травня цього року, – пояснив депутатам заступник голови ОДА Руслан Панасюк, що виступав доповідачем із даного питання. – Такі громади не здатні повністю взяти на себе передбачені законом  повноваження». Тому, за словами Руслана Панасюка, обласна робоча група, вже з відповідністю методики, напрацювала  і подає на розгляд облради   проект перспективного плану об’єднання громад у кількості 40 (із обидвома проектам можна ознайомитися на сайті ІФОДА).
Друга версія поділу не влаштовує багатьох сільських голів та голів районних рад. Тому Руслан Панасюк запропонував депутатам у форматі дискусії розглянути ескіз кожного  окремого району області, адже як у в першому, так і в другому варіанті плану є влучні пропозиції.
Співдоповідачем виступив Василь Скрипничук. На його думку, поспішати із процесом затвердження перспективного плану не варто ні в одному, ані в іншому варіанті. Краще відправити проекти на доопрацювання та ще раз провести  обговорення, отримавши погодження громади. Паралельно подавши пропозиції щодо вдосконалення самої законодавчої бази нардепам.
«Бо допрацьовувати там є що, – критикував законописців та розробників урядової методики формування громад «нагорі» Василь Скрипничук. – Наприклад, те, про що йдеться в Законі «Про добровільне об’єднання громад» – парадокс. У статті 8 утворюється «об’єднана територіальна громада», а формується «спроможна» – у статті 11. Закон «Про добровільне об’єднання громад» говорить про «об’єднану територіальну громаду», а Закон «Про місцеве самоврядування» – про можливість об’єднання в одну «громаду», але вже не територіальну». Такі дисонанси у термінології, на думку Василя Скрипничука, свідчать про «колінний» принцип написання законів. А під окремі пункти актів законодавча база узагалі відсутня. Як приміром, місцевий референдум, про проведення якого діючого закону в Україні немає.

На милування нема силування?
Виступи доповідачів дали старт майже тригодинному обговоренню. Та практично у всіх депутатських виступах відлунювали дві тези: «поспішати не варто» та «на милування нема силування». Мовляв, примушувати людей до об’єднання за сценарієм, що їм не до душі, ні в якому разі не можна. Однак дехто із обранців вдався і до зворотного аргументу.
«Вся дискусія сьогодні ведеться довкола того, що принципом об’єднання громад повинен бути закладений принцип добровільності, – вів у своєму виступі депутат облради, екс-голова ОДА Андрій Троценко. – Але давайте говорити правду. Я не буду називати населені пункти, але маємо таку ситуацію: біля районного центру знаходиться потужне село, яке категорично відмовляється з кимось об’єднуватися.  Тому що на його території знаходяться великі нафтогазові підприємства і, відповідно, виплачуються рентні платежі. Добровільно громада цього села ніколи не піде на об’єднання навіть із потужнішим районним центром».
За словами Андрія Троценка, водночас на Прикарпатті є і депресивні населені пункти, які ніхто не захоче «взяти до себе».
«Тому тут повинна бути знайдена золота середина. Принцип  добровільності це утопія. Сильніші будуть об’єднуватися із сильними, слабкі лишаться «за бортом», – резюмував Андрій Троценко.
Погодився із ним і директор прикарпатського Офісу реформ (експертної організації, що займається питанням), депутат облради Дмитро Дзвінчук: «Сьогодні я усвідомлюю, що якщо ми будемо чекати, коли нам подадуть всі протоколи про добровільне об’єднання, це буде до другого  пришестя Христа. В жодній країні, ані в Польщі, ані у Данії, Швеції чи Чехії, не відбулося добровільного об’єднання. У підсумку все одно приймалося адміністративне рішення і визначилися межі територіальної громади. Очевидно,  так буде і у нас».
На думку Дмитра Дзвінчука, громади області, які готові добровільно сполучитися вже зараз (приміром, довкола Бурштина виявили бажання об’єднатися 16 сіл), варто зорганізувати як пілотні проекти об’єднання. Відпрацювати у цьому режимі рік-півтора, подивитися на всі загрози, виклики. І тоді вже говорити про те, яким чином удосконалювати  методику формування територій громад.

Нардепа «зняли» з трибуни
Останнім серед виступаючих за трибуною був присутній на сесії облради народний депутат Юрій Дерев’янко. У своїй промові нардеп розкритикував перспективний план поділу Прикарпаття на 40 громад. Мовляв, у людей він викликав збурення, бо взявся невідомо звідки, ні з ким не обговорюваний і не узгоджуваний:
«Закон передбачає добровільність і не передбачає потреби конкретні населені пункти об’єднувати в інший спосіб. Тому яким чином з’явилася схема поділу області на 40 територіальних громад, якщо шляхом обговорення було сформовано 74 громади, я не знаю. Була інформація нібито цей поділ «спустили» з Мінрегіонбуду. Я особисто зустрічався із В’ячеславом Негодою, першим заступником очільника Мінрегіонбуду, із експертом Юрієм Ганущаком, який займається цими питаннями, щодо нашого перспективного плану. І вони сказали, що жодного сприяння його другій редакції не виявляли, рекомендацій не давали…».
…На цій ноті виступ Юрія Дерев’янка перебив Василь Скрипничук та запропонував «надати чоловікові із дорадчим голосом півхвилини для завершення виступу».
«Я плітки слухати на сесії не хочу. Говоріть реальні речі. Дайте мені реальний документ від кожної сільської ради, і тоді ми його розглянемо. У Верховній Раді ви звикли це робити, у Франківську цього не буде», – відрубав голова облради та «подякував» Юрієві Дерев’янку за виступ. Спантеличений нардеп покинув залу, так і не отримавши можливості договорити.
Далі буде…
В результаті депутати обласної ради так і не затвердили жоден перспективний план формування територій громад на Івано-Франківщині, відтермінувавши це питання до 26 червня. Крім того, обранці ініціювали широке обговорення документа на рівні громадськості, у кожному населеному пункті, із видачею відповідного протоколу кожної зустрічі з громадою.
«До того часу, очевидно, у нас з’явиться золота середина – третій варіант перспективного плану, –  прокоментував «ЗК» очільник прикарпатського Офісу реформ Дмитро Дзвінчук. – Ми отримаємо від районних рад, адміністрацій узгоджений після обговорення на сесії погляд і будемо розглядати новий варіант плану. У ньому буде сформовано, як на мене, 50-55 територіальних громад».
Оксана Глушкевич

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники