КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Доцільніше – міністерство економії

jekonomija-jelektrojenergiiЩе не було сезонних морозів, ще не набрав піку темний час доби, а в Україні почалися відключення електроенергії. Офіційна версія – «через аварійне відключення енергоблоку  на Запорізькій АЕС в Україні виник дефіцит потужностей в енергосистемі…». Насправді я схиляюся до думки, що все це відбувається через дефіцит вугілля і дефіцит коштів у бюджеті, але зараз мова не про це.
Відключення відбуваються по дзвінку з Києва, і тому кожен мешканець Івано-Франківська, який піднімається додому за допомогою ліфта, повинен розуміти – користується ним на свій власний страх і ризик…
Точно відомо лише одне – згідно з «інструкціями», вимикати від електропостачання можуть не більше ніж на 2 години, проте деякі райони (Косів, Коломия, Тисмениця) «потрапили під роздачу» повторно.  Звісно, тут є виправдання для ПАТ «Прикарпаттяобленерго». Енергетики не мають права вимикати інших споживачів, що не залучені до графіків відключення, оскільки це порушення нормативних документів. Тобто, якщо Київ вніс окремі райони у графіки відключення, то місцеві енергетики не мають права відключати інші, а будуть відключати повторно вищевказані. Де справедливість? Невже Київ краще знає ситуацію на місці?

Енергетики кажуть, що вимкнень можна уникнути, якщо область зменшить споживання на 15 %. Енергетики сказали і на цьому все закінчилося, принаймні таке  враження складається у середньостатистичного іванофранківця, оскільки тотального роз’яснення і пояснення немає. Саме це питання і спонукало мене до написання цієї статті. Економія споживання на 15 %…
Скільки ми споживаємо, до якої цифри маємо знизити свої апетити, як саме економити? А чого я маю економити, якщо сусід і вони – «ті, що зажерлися» не економлять? Відповіді на ці питання треба донести до кожного іванофранківця. Саме донести, а не поговорити про це на черговій безрезультативній нараді. Хто має це зробити? На мою думку це має робити енергетична компанія спільно з місцевою владою, бо зацікавлені в цьому обоє. Енергетична компанія має фінансовий ресурс, влада – організаційний. Наразі вагомих кроків у цьому плані не зроблено.  Що вони повинні робити?
Роз’яснювальні ролики про те, як можна економити електроенергію повинні транслюватися на всіх комунальних і приватних телеканалах. Також їх треба показувати на великих екранах, що є у Івано-Франківську. Доцільно декілька разів на тиждень запрошувати у телепрограми політиків, громадських і культурних діячів, спортсменів, які розповідають, як вони економлять електроенергію. Відповідна інформація повинна подаватися по радіо та у друкованих ЗМІ. Проводити тематичні заняття у ДНЗ, ЗОШ, ВНЗ, на підприємствах, в установах, організаціях. Всі заклади, де це можливо, повинні показати на папері у цифрах економію електроенергії у себе на підприємстві. Цього можна добитися, якщо, наприклад, зменшити температурний режим у приміщенні у неробочий час (вихідні). Показово за графіком потрібно відключати від нічного освітлення ратушу, ОДА, будівлю СБУ...
Це повинно перерости у певний флеш-моб, манію, де жінка сварить чоловіка за те, що той забуває вимикати світло у туалеті чи засинає під увімкнений телевізор, де у селі сусід закидає сусіду, що у нього на подвір'ї горить світло, де директори на нарадах вихваляються показниками економії, де кожна дитина розуміє, що економія – це добре. Економія повинна об'єднати всіх українців, як це зробили події минулорічної зими, як зараз об'єднують військові дії на сході країни.
Росія у 2006 році залишила Грузію без газу. Грузини економили, шукали альтернативу, вони вистояли, подолали корупцію, стали іншими. Вони стали сильнішими. Що заважає стати сильнішими нам?
...Можливо доцільніше було створити Міністерство економії, а не Міністерство інформаці?..

Андрій ГРИМАЛЮК,  депутат міської ради,  фракція ВО «Свобода»

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники