КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Три відзнаки відомого прозаїка

Три відзнаки відомого прозаїка

10:52:23, 6 Червень 2018

Відбулося нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2018». Два ро[...]

No thumbnail available

Перепони інвестиціям

10:46:07, 6 Червень 2018

У Івано-Франківську бракує великих земельних ділянок та вільних виробничих площ, які б можна було за[...]

Майже готова

Майже готова

09:56:42, 6 Червень 2018

Вулицю Станіславську після капітального ремонту відкриють через два тижні. Про це повідомив директо[...]

Місто квітне і зеленіє

Місто квітне і зеленіє

09:54:39, 6 Червень 2018

За три останні роки в Івано-Франківську посадили 1927 дерев та чотири тисячі кущів, з яких не прижил[...]

No thumbnail available

Зміна вивісок

09:49:22, 6 Червень 2018

На позачерговій сесії депутати міської ради змінили назви однієї комунальної установи та трьох навча[...]

Надмірна старанність

Надмірна старанність

06:29:06, 6 Червень 2018

В сучасному Івано-Франківську час від часу виникають скандали через примусове збирання грошей з бать[...]

No thumbnail available

Злодій під ліжком

06:27:40, 6 Червень 2018

У 1904 р. мешканець Богородчан Маркус Проппер приїхав до Станиславова і зупинився в готелі «Європейс[...]

No thumbnail available

Гортаючи «перевал»

06:25:49, 6 Червень 2018

Уроки української революції Червоно-чорні кольори, що символізують гасло націоналістів «Воля або см[...]

У прикарпатських полісменів – новий очільник

У прикарпатських полісменів – новий очільник

11:39:52, 6 Червень 2018

Начальником Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області призначено  полко[...]

No thumbnail available

Місто позбувається МАФів

09:31:27, 6 Червень 2018

За два останні роки в Івано-Франківську демонтували 539 самовільно встановлених малих архітектурних [...]

Доцільніше – міністерство економії

jekonomija-jelektrojenergiiЩе не було сезонних морозів, ще не набрав піку темний час доби, а в Україні почалися відключення електроенергії. Офіційна версія – «через аварійне відключення енергоблоку  на Запорізькій АЕС в Україні виник дефіцит потужностей в енергосистемі…». Насправді я схиляюся до думки, що все це відбувається через дефіцит вугілля і дефіцит коштів у бюджеті, але зараз мова не про це.
Відключення відбуваються по дзвінку з Києва, і тому кожен мешканець Івано-Франківська, який піднімається додому за допомогою ліфта, повинен розуміти – користується ним на свій власний страх і ризик…
Точно відомо лише одне – згідно з «інструкціями», вимикати від електропостачання можуть не більше ніж на 2 години, проте деякі райони (Косів, Коломия, Тисмениця) «потрапили під роздачу» повторно.  Звісно, тут є виправдання для ПАТ «Прикарпаттяобленерго». Енергетики не мають права вимикати інших споживачів, що не залучені до графіків відключення, оскільки це порушення нормативних документів. Тобто, якщо Київ вніс окремі райони у графіки відключення, то місцеві енергетики не мають права відключати інші, а будуть відключати повторно вищевказані. Де справедливість? Невже Київ краще знає ситуацію на місці?

Енергетики кажуть, що вимкнень можна уникнути, якщо область зменшить споживання на 15 %. Енергетики сказали і на цьому все закінчилося, принаймні таке  враження складається у середньостатистичного іванофранківця, оскільки тотального роз’яснення і пояснення немає. Саме це питання і спонукало мене до написання цієї статті. Економія споживання на 15 %…
Скільки ми споживаємо, до якої цифри маємо знизити свої апетити, як саме економити? А чого я маю економити, якщо сусід і вони – «ті, що зажерлися» не економлять? Відповіді на ці питання треба донести до кожного іванофранківця. Саме донести, а не поговорити про це на черговій безрезультативній нараді. Хто має це зробити? На мою думку це має робити енергетична компанія спільно з місцевою владою, бо зацікавлені в цьому обоє. Енергетична компанія має фінансовий ресурс, влада – організаційний. Наразі вагомих кроків у цьому плані не зроблено.  Що вони повинні робити?
Роз’яснювальні ролики про те, як можна економити електроенергію повинні транслюватися на всіх комунальних і приватних телеканалах. Також їх треба показувати на великих екранах, що є у Івано-Франківську. Доцільно декілька разів на тиждень запрошувати у телепрограми політиків, громадських і культурних діячів, спортсменів, які розповідають, як вони економлять електроенергію. Відповідна інформація повинна подаватися по радіо та у друкованих ЗМІ. Проводити тематичні заняття у ДНЗ, ЗОШ, ВНЗ, на підприємствах, в установах, організаціях. Всі заклади, де це можливо, повинні показати на папері у цифрах економію електроенергії у себе на підприємстві. Цього можна добитися, якщо, наприклад, зменшити температурний режим у приміщенні у неробочий час (вихідні). Показово за графіком потрібно відключати від нічного освітлення ратушу, ОДА, будівлю СБУ...
Це повинно перерости у певний флеш-моб, манію, де жінка сварить чоловіка за те, що той забуває вимикати світло у туалеті чи засинає під увімкнений телевізор, де у селі сусід закидає сусіду, що у нього на подвір'ї горить світло, де директори на нарадах вихваляються показниками економії, де кожна дитина розуміє, що економія – це добре. Економія повинна об'єднати всіх українців, як це зробили події минулорічної зими, як зараз об'єднують військові дії на сході країни.
Росія у 2006 році залишила Грузію без газу. Грузини економили, шукали альтернативу, вони вистояли, подолали корупцію, стали іншими. Вони стали сильнішими. Що заважає стати сильнішими нам?
...Можливо доцільніше було створити Міністерство економії, а не Міністерство інформаці?..

Андрій ГРИМАЛЮК,  депутат міської ради,  фракція ВО «Свобода»

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники