КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Долар, гривня, девальвація

Поширюються чутки, що долар в нашій державі різко здешевшає. Чи так це?
Міняти чи не міняти – долар на гривню, і навпаки? Ось питання, яким задаються більшість франківців, що зберігають заощадження у американській та національній валюті, повертаючись після різдвяних свят до робочих буднів. Ще під завісу 2015-го серед франківців велися розмови про різке падіння долара у новому році, що має відбутися ближче до кінця січня (тобто зараз). Здавалось би, поки передумов для цього не видно. Як і підстав для здорожчання валюти. А чи бачать їх фінансові аналітики, довідувався «Західний кур’єр».   

Чутки про нечуваний обвал американської валюти підтверджують валютчики. «ЗК» зайшов у три обмінники та звернувся до вуличних міняйл. Усі видали схожі прогнози:  здавайте долар, люди добрі, поки він ще на піку, бо скоро будете лікті кусати. Однак, на думку відомого банкіра, екс-голови Ради директорів ПриватБанку Грузії Богдана Лесюка, такі розмови поширюють ті, хто зацікавлений у тому, аби люди здавали якомога більше американської валюти.

«Якщо різке здешевшання матиме місце, то буде короткостроковим і матиме суто спекулятивно-адміністративний характер з боку регулятора, – впевнений Богдан Лесюк. – Економічних передумов для цього немає жодних. Оптимістично заявляти, що в країні буде знецінення долара, недоводиться».
На  думку Богдана Лесюка, стабілізація гривні можлива, але у разі проведення в країні структурних реформ, єдиної політики органів влади, чого поки що не спостерігається.
«Боюсь, більше, присутність політичних ризиків не зменшилась, і від будь-яких непрогнозованих, необдуманих дій Нацбанку і уряду, швидше всього можлива ревальвація долара. Прогнози йдуть в рамках від 24 до 30 на кінець 2016 року. Це більш ймовірно, ніж 21», – стверджує банкір.
Закріплення позицій гривні в цьому році можливе також у разі припинення бойових дій на Донбасі. Якщо б війна завершилася зараз, гривня зміцнила б позиції навесні-влітку.
Для збереження власних заощаджень Богдан Лесюк радить пустити їх у хід, тобто, за можливості виступити внутрішнім інвестором, і сміливо розпочинати бізнес. Криза дає для цього багато прихованих можливостей.
Якщо змоги розпочати власну справу немає, банкір радить розділити свої кошти на долари та гривні у співвідношенні приблизно 65 на 35 відповідно та зберігати у такому еквіваленті.
«В жодному разі я б не працював зараз із євро як із способом накопичення, як це не дивно. Ситуація із цією валютою незрозуміла і, швидше всього, вона поступово досягне паритету з доларом. А можливо, навіть буде дешевше, десь 85-90% у відношенні до долара».
За словами Богдана Лесюка, у 2016 році економісти з всього світу прогнозують серйозне  зміцнення долара та японської єни.
Оксана ГЛУШКЕВИЧ

ДО РЕЧІ
На думку Богдана Лесюка, у 2016 році у банківській системі суттєво погіршаться умови кредитування як для фізичних осіб, так і для суб’єктів господарювання. Проблем, які вкладники мали у 2014—2015 не буде, але в цілому ситуація буде гіршою, ніж торік.
«Ми пожинатимемо плоди девальвації нашої грошової одиниці і того навантаження, яке створилося внаслідок великої кількості валютних активів в балансах банків. В плані активності банки переживатимуть гірші часи, погіршиться кредитний портфель», – каже Богдан Лесюк.
За словами одного з франківських банкірів, який побажав залишитися інкогніто, окремі банки обрали тактику залучення до кредитування іноземців.
«Йдеться про великі покупки. Іноземцям видають валютні кредити під заставу майна. Банки свідомо йдуть на певний ризик, знаючи, що іноземець – це завжди ненадійний займач. Справа в тому, що навіть незважаючи на те, що у банків зараз є вільна ліквідність, їм просто нікого кредитувати в реальному секторі економіки», – пояснює банкір.
«В нас немає скоординованих дій уряду і Нацбанку в плані залучення не тільки зовнішніх інвесторів, а і внутрішніх, – додає Богдан Лесюк. – На жаль, цим мусять займатися, без відповідної політики, банки. І вони правильно роблять, коли залучають кошти іноземців».

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники