КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Долар, гривня, девальвація

Поширюються чутки, що долар в нашій державі різко здешевшає. Чи так це?
Міняти чи не міняти – долар на гривню, і навпаки? Ось питання, яким задаються більшість франківців, що зберігають заощадження у американській та національній валюті, повертаючись після різдвяних свят до робочих буднів. Ще під завісу 2015-го серед франківців велися розмови про різке падіння долара у новому році, що має відбутися ближче до кінця січня (тобто зараз). Здавалось би, поки передумов для цього не видно. Як і підстав для здорожчання валюти. А чи бачать їх фінансові аналітики, довідувався «Західний кур’єр».   

Чутки про нечуваний обвал американської валюти підтверджують валютчики. «ЗК» зайшов у три обмінники та звернувся до вуличних міняйл. Усі видали схожі прогнози:  здавайте долар, люди добрі, поки він ще на піку, бо скоро будете лікті кусати. Однак, на думку відомого банкіра, екс-голови Ради директорів ПриватБанку Грузії Богдана Лесюка, такі розмови поширюють ті, хто зацікавлений у тому, аби люди здавали якомога більше американської валюти.

«Якщо різке здешевшання матиме місце, то буде короткостроковим і матиме суто спекулятивно-адміністративний характер з боку регулятора, – впевнений Богдан Лесюк. – Економічних передумов для цього немає жодних. Оптимістично заявляти, що в країні буде знецінення долара, недоводиться».
На  думку Богдана Лесюка, стабілізація гривні можлива, але у разі проведення в країні структурних реформ, єдиної політики органів влади, чого поки що не спостерігається.
«Боюсь, більше, присутність політичних ризиків не зменшилась, і від будь-яких непрогнозованих, необдуманих дій Нацбанку і уряду, швидше всього можлива ревальвація долара. Прогнози йдуть в рамках від 24 до 30 на кінець 2016 року. Це більш ймовірно, ніж 21», – стверджує банкір.
Закріплення позицій гривні в цьому році можливе також у разі припинення бойових дій на Донбасі. Якщо б війна завершилася зараз, гривня зміцнила б позиції навесні-влітку.
Для збереження власних заощаджень Богдан Лесюк радить пустити їх у хід, тобто, за можливості виступити внутрішнім інвестором, і сміливо розпочинати бізнес. Криза дає для цього багато прихованих можливостей.
Якщо змоги розпочати власну справу немає, банкір радить розділити свої кошти на долари та гривні у співвідношенні приблизно 65 на 35 відповідно та зберігати у такому еквіваленті.
«В жодному разі я б не працював зараз із євро як із способом накопичення, як це не дивно. Ситуація із цією валютою незрозуміла і, швидше всього, вона поступово досягне паритету з доларом. А можливо, навіть буде дешевше, десь 85-90% у відношенні до долара».
За словами Богдана Лесюка, у 2016 році економісти з всього світу прогнозують серйозне  зміцнення долара та японської єни.
Оксана ГЛУШКЕВИЧ

ДО РЕЧІ
На думку Богдана Лесюка, у 2016 році у банківській системі суттєво погіршаться умови кредитування як для фізичних осіб, так і для суб’єктів господарювання. Проблем, які вкладники мали у 2014—2015 не буде, але в цілому ситуація буде гіршою, ніж торік.
«Ми пожинатимемо плоди девальвації нашої грошової одиниці і того навантаження, яке створилося внаслідок великої кількості валютних активів в балансах банків. В плані активності банки переживатимуть гірші часи, погіршиться кредитний портфель», – каже Богдан Лесюк.
За словами одного з франківських банкірів, який побажав залишитися інкогніто, окремі банки обрали тактику залучення до кредитування іноземців.
«Йдеться про великі покупки. Іноземцям видають валютні кредити під заставу майна. Банки свідомо йдуть на певний ризик, знаючи, що іноземець – це завжди ненадійний займач. Справа в тому, що навіть незважаючи на те, що у банків зараз є вільна ліквідність, їм просто нікого кредитувати в реальному секторі економіки», – пояснює банкір.
«В нас немає скоординованих дій уряду і Нацбанку в плані залучення не тільки зовнішніх інвесторів, а і внутрішніх, – додає Богдан Лесюк. – На жаль, цим мусять займатися, без відповідної політики, банки. І вони правильно роблять, коли залучають кошти іноземців».

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники