КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Довивозилися

smittj-6У Івано-Франківську оголосять новий конкурс на вивезення сміття
Міська влада не задоволена роботою підприємств, які вивозять з міста сміття. У міськвиконкомі зазначають, що тарифи на вивезення твердих побутових відходів у Івано-Франківську високі, а якість надання цих послуг низька. Щоб виправити становище, міський голова Руслан Марцінків доручив комунальникам готувати проведення нового конкурсу на вивезення ТПВ.

Послуги з вивезення ТПВ у Івано-Франківську надають ПрАТ АТП-0928 та ДП «Автоколона «2222». Перше обслуговує більшу частину міста, а друге – комунальні округи № 2 та №5. Підприємство, яке обслуговує меншу територію, порівняно з АТП 0928 працює краще. Але у керівництва міста є зауваження до роботи як одного, так і другого. Кажуть, не справляються. Біля майданчиків не прибирають, контейнери не ремонтують і далі так бути не може.

Як поінформувала інженер виробничо-технічного відділу АТП-0928 Надія Сподарик, щодня на лінії працюють дев’ять сміттєвозів. Переважно це великогабаритні машини марок «Мерседес» і «КамАЗ». За добу вони вивозять з міста на сміттєзвалище 800 кубометрів сміття. Ще п’ять машин доводиться залучати до вивезення так званого негабаритного сміття. Хоча  у місті й визначено 15 місць для збирання великогабаритних відходів, а у найпроблемніших місцях АТП-0928 виставило шість великих 15-кубових контейнерів,  люди частенько захаращують ним й звичайні контейнерні майданчики та контейнери для побутового сміття.
«У нас є затверджений графік, і ми намагаємося не допускати зривів вивезення сміття та його накопичення. Якщо такі випадки трапляються, то за ніч ми намагаємося накопичене сміття вивозити», – запевнила Н. Сподарик. Водночас вона поскаржилася, що на контейнерні майданчики для ТПВ інші комунальні служби зносять гілля і викидають так звані змети з доріг та прибудинкових територій. А це вже не є побутовим сміттям, тож попросила міську владу заборонити комунальним підприємствам так робити.
Перший заступник директора «Автоколони «2222» Василь Савчак повідомив, що на двох комунальних округах підприємство обслуговує 50 контейнерних майданчиків, десять з яких недавно відремонтували. Сміття вивозять вісім сміттєвозів та один самоскид, а нещодавно автоколона придбала ще один великогабаритний сміттєвоз на базі автомобіля «КамАЗ», що має покращити темпи і збільшити обсяги вивезення ТПВ. Також В. Савчак зазначив, що підприємство змінило графік вивезення сміття і з п’яти майданчиків, де воно накопичується дуже швидко, сміття вивозять двічі на день.
Принагідно він поінформував про проблеми на майданчиках поруч з новобудовами.  «Там проводять ремонти і все виносять на майданчики. Офіційних власників нема, у квартирах ніхто не прописаний, за це ніхто не платить, а ми маємо возити», – бідкається В.Савчак. Також, за його словами, підприємству дошкуляють крадіжки коліс від контейнерів. «За грудень 22 колеса вкрали. А колись лише за три суботи 48 коліс відкрутили. Ми їх відремонтували, але ще треба 110. А 34 контейнери вже не підлягають ремонту і купити нові нема за що», – каже заступник керівника автоколони.
А ось міська влада порядок з вивезенням ТПВ вирішила навести радикальним методом і оголосити новий конкурс на надання цієї послуги. Перший заступник міського голови Микола Вітенко нагадав, що місто інвестувало у придбання контейнерів та спорудження контейнерних майданчиків, a вивезення негабаритів включене в тариф, де також є так звана інвестиційна складова, але підприємства-вивізники сміття не використовують сповна свої можливості і звикли лише скаржитись.
«У Чернівцях не крадуть колеса, контейнери з кришками і там тариф нижчий встановлений. А у нас найбільший тариф і ні на що не вистачає», – обурювався М. Вітенко. «Кошти збирають, сміття не вивозять. Миколо Івановичу, – звернувся до свого першого заступника міський голова Руслан Марцінків, – підготуйте документи і оголошуємо новий конкурс. Хто хоче з усієї України, нехай подається і вивозить сміття». «Черга буде стояти», – додав заступник міського голови Олексій Кайда.
Хвалимир ВЛАДІВ

Поділитись:
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • Facebook
 • Twitter
 • LiveJournal
 • В закладки Google
 • Одноклассники
 • Міклош

  Площадки облаштували (хоч не дуже по газдівськи), євроконтейнери закупили — все за гроші тих же платників, мешканці за сміття чемно опла- чують по затверджених владою тарифах. Навіть стараються і мають бажання сортувати сміття... А ладу нема- не дуже чисто, відчуття запаху,

  все змішано. А що тільки пластик діловий, а решта г... не кажучи про буд негабарит? Чи надовго стане Рибного? В діловому світі сміття великі «шкварки», а в нас ПРОБЛЕМА?! В Індії з облаштованих WC паливний газ отримують! Йдем в Європу, а на кого рівнятись? Будем бавитись нови- ми тендерами і закликати мешканців до свідомості...