КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Друге «тверезе» весілля

Andruhiv-4Гулятимуть  в Івано-Франківську у червні
Його організатори переконують, що це дуже вдала нагода зробити вирішальний крок у своєму житті  – «на тверезу голову». Сьогодні ми пропонуємо розмову із ідейним натхненником «тверезого весілля» відомим шоуменом, проректором з навчально-виховної роботи Університету права ім. Короля Данила Галицького Олегом Андрухівим. Чоловік власним прикладом пропагує здоровий спосіб життя і вже чотири роки зовсім не вживає спиртного.

– Олеже, що спонукало вас із відразою подивитися на «зеленого змія»?
– 19 січня минуло чотири роки мого категоричного невживання алкоголю. Багато хто говорить, що це потрібно називати радше пропагуванням невживання алкоголю, а не боротьбою із ним. На жаль, в Україні з моменту незалежності де-юре не ведеться пропагування здорового способу життя. Для цього є історичне підґрунтя. Чого варта лише крилата фраза Катерини ІІ, яка, напевно, покладена в основу тих людей, котрі мають експансію над українцями: п’яним бидлом легко керувати. Тому наші сусіди або ті, хто не хочуть бачити тверезого свідомого українця, споюють його. Всесвітня організація охорони здоров’я ще у 1975 році визнала алкоголь наркотиком. Про це ми теж ніде, на жаль, практично не чуємо. Тому є історичне підґрунтя, щоби нищити нас, українців, як сильну націю. Я вважаю, що твереза людина – дуже сильна людина. Що дає стан сп’яніння? Це втеча від реальності. Якщо нам важко, то ми хочемо розслабитися і тому ми п’ємо, щоб розслабитися.

Я вважаю, що, не вживаючи алкоголю, чогось зміг досягнути у свої 29 років повсякденною працею і тверезістю. Я не хочу жити сто років. Не знаю, скільки мені відведено жити, але я точно знаю, що моя донечка поки що не бачила, коли п’яний тато приходить додому. Дуже багато в нас таких сімей. За останніми даними, в Україні рівень споживання алкоголю надто високий – 15,4 літра на душу населення за рік. Ми в топі країн, які вживають спиртні напої. Злочинність у стані алкогольного сп’яніння становить 40-50 відсотків. Смертність на дорогах – результат дії алкоголю у 70-80 відсотків.
– Ці цифри ви називаєте, як «Отче наш». Чому виникло таке зацікавлення цією темою?
– Я, на жаль, втрачав близьких людей через вживання алкоголю. Це були мої друзі.  Як шоумену мені доводиться бути ведучим на весіллі. Повірте, що провести тверезому весілля або навіть «тверезе» весілля насправді важко. Набагато простіше розсмішити п’яну публіку. Я беру на себе відповідальність, беруся запровадити моду на «тверезі» весілля, причому безкоштовно. Це має стати модою, а не законом. Я бачив хлопців, котрі зі мною працювали, а за якусь мить вони сідають п’яними за кермо і втрачають своє життя. Було і таке, що забирали життя інших людей. При цьому їм не треба бути алкоголіками, а достатньо всього один раз розслабитись.
У мене були близькі люди, які вживали помірковано, але раптово помирали від серцево-судинних захворювань.
– Яким чином ви розслабляєтеся?
– Я розслабляюся, коли бачу усмішки інших людей, котрі, надіюся, дарую своєю роботою. Також я розслабляюся, коли допомагаю іншим. Ми з сім’єю гуляємо, дивлюся телевізор. Чого ще треба? Не критикуючи нікого, не вважаю за норму піти на зимову риболовлю, «залити» собі і потім принести комусь страждання.
– При церквах діють товариства тверезості, люди записуються у відповідні книги. Ви до таких належите?
– Я не прихильник примусу. Дуже тісно контактую із очільником комісії тверезості УГКЦ отцем Ярославом Рохманом. Якщо книга тверезості дає позитивний результат, то я за те, щоб такі діяли. Людина сама себе має примусити до чогось. Тоді вона не буде шукати винних. Коли приймали «сухі» закони, то вони, на жаль, негативно вплинули на світосприйняття людей. Зараз складається таке враження, що пострадянські країни хочуть випити все те, що не випили за тих декілька років, коли діяли «сухі» закони. В нас має бути мода не вживати алкоголь. Примус може породити негативні наслідки.
– 16 жовтня Івано-Франківськ з вашої легкої руки показав на всю країну, що весілля можна відзначити без алкоголю. Чи не було побоювань, що ідея не буде реалізована або щось піде не так?
– Було таке. Не критикують того, хто нічого не робить. На своїй сторінці у соцмережі 13 серпня я повідомив, що готовий безкоштовно провести «тверезе» весілля. Ті люди, кому це цікаво, також мене підтримали. Не скажу, що це щось нове. Колись таких весіль було дуже багато. Митрополит Андрей Шептицький запроваджував це явище. До речі, весілля Степана Бандери було тверезим. Саме тоді появилося гасло «Борці за волю не вживають алкоголю».
Боятися своїх мрій чи ідей не варто. Це був ризик, але зібралися однодумці. Так, це був такий подарунок для молодят. Я заробляю гроші на «п’яних» весіллях. Що це дає господарям? В першу чергу, матеріальну економію, зокрема, на горілці. Зрештою, це і економія на здоров’ї. І найголовніше – це відповідальний момент у житті молодят. Є багато таких пар, котрі зголошуються, кажуть, що вони б хотіли, але їх гості не зрозуміють. Я бачив дуже багато молодих пар, котрі не вживають алкоголю на власному весіллі. Але у нас діють ті стереотипи, які склалися роками, що весілля – це п’янка: сьогодні напиваємось, завтра похмеляємось, або ще кажуть: пийте, бо завтра того не буде. Це наша реальність.
– Як вам було забавляти тверезу публіку?
– Важко. Але всі танцювали, забавлялися. Ми ставили умову до 100 осіб на весіллі, а всього було до 70 гостей. Є таке поняття психологія весільної маси. Оптимальна кількість гостей – від 100 до 200. Дуже приємним був той момент, що під час «тверезого» весілля ніхто собі не ставив завдання обійти правила. Власник ресторану прибрав із бару весь алкоголь. Тому спокуси не було.
– Як вдалося відшукати другу пару, чиє весілля буде вже у червні?
– Це було одразу після першого весілля. Ми не казали, що це акція перед чимось або до чогось. Ми отримували багато пропозицій від молодят із інших міст. Але мені цікаво пропагувати це у своєму рідному місті. Ми не заробляємо гроші на тому, що пропагуємо. Перша пропозиція була зі Львова, потім писали з Тернополя, Коломиї. Друга пара вже трохи цікавіша, доросліша. Вони самі собі будуть робити весілля. Найголовніше для весілля – місце проведення. Половина команди вже є. Основа весілля – оператор, ведучі, музиканти. Молодята хочуть дещо урізноманітнити музику, хочуть ді-джея. Вони самі танцюристи.
– Вам не важко поєднувати серйозну роботу юриста, проректора університету із жартами у «Хлопцях по виклику»?
– Усе можна поєднати, головне, аби було бажання. Люди, які над чимось працюють, завжди мають достатньо часу на багато речей. А ліниві люди не мають часу на ніщо.
Розмовляв Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники