КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Друге «тверезе» весілля

Andruhiv-4Гулятимуть  в Івано-Франківську у червні
Його організатори переконують, що це дуже вдала нагода зробити вирішальний крок у своєму житті  – «на тверезу голову». Сьогодні ми пропонуємо розмову із ідейним натхненником «тверезого весілля» відомим шоуменом, проректором з навчально-виховної роботи Університету права ім. Короля Данила Галицького Олегом Андрухівим. Чоловік власним прикладом пропагує здоровий спосіб життя і вже чотири роки зовсім не вживає спиртного.

– Олеже, що спонукало вас із відразою подивитися на «зеленого змія»?
– 19 січня минуло чотири роки мого категоричного невживання алкоголю. Багато хто говорить, що це потрібно називати радше пропагуванням невживання алкоголю, а не боротьбою із ним. На жаль, в Україні з моменту незалежності де-юре не ведеться пропагування здорового способу життя. Для цього є історичне підґрунтя. Чого варта лише крилата фраза Катерини ІІ, яка, напевно, покладена в основу тих людей, котрі мають експансію над українцями: п’яним бидлом легко керувати. Тому наші сусіди або ті, хто не хочуть бачити тверезого свідомого українця, споюють його. Всесвітня організація охорони здоров’я ще у 1975 році визнала алкоголь наркотиком. Про це ми теж ніде, на жаль, практично не чуємо. Тому є історичне підґрунтя, щоби нищити нас, українців, як сильну націю. Я вважаю, що твереза людина – дуже сильна людина. Що дає стан сп’яніння? Це втеча від реальності. Якщо нам важко, то ми хочемо розслабитися і тому ми п’ємо, щоб розслабитися.

Я вважаю, що, не вживаючи алкоголю, чогось зміг досягнути у свої 29 років повсякденною працею і тверезістю. Я не хочу жити сто років. Не знаю, скільки мені відведено жити, але я точно знаю, що моя донечка поки що не бачила, коли п’яний тато приходить додому. Дуже багато в нас таких сімей. За останніми даними, в Україні рівень споживання алкоголю надто високий – 15,4 літра на душу населення за рік. Ми в топі країн, які вживають спиртні напої. Злочинність у стані алкогольного сп’яніння становить 40-50 відсотків. Смертність на дорогах – результат дії алкоголю у 70-80 відсотків.
– Ці цифри ви називаєте, як «Отче наш». Чому виникло таке зацікавлення цією темою?
– Я, на жаль, втрачав близьких людей через вживання алкоголю. Це були мої друзі.  Як шоумену мені доводиться бути ведучим на весіллі. Повірте, що провести тверезому весілля або навіть «тверезе» весілля насправді важко. Набагато простіше розсмішити п’яну публіку. Я беру на себе відповідальність, беруся запровадити моду на «тверезі» весілля, причому безкоштовно. Це має стати модою, а не законом. Я бачив хлопців, котрі зі мною працювали, а за якусь мить вони сідають п’яними за кермо і втрачають своє життя. Було і таке, що забирали життя інших людей. При цьому їм не треба бути алкоголіками, а достатньо всього один раз розслабитись.
У мене були близькі люди, які вживали помірковано, але раптово помирали від серцево-судинних захворювань.
– Яким чином ви розслабляєтеся?
– Я розслабляюся, коли бачу усмішки інших людей, котрі, надіюся, дарую своєю роботою. Також я розслабляюся, коли допомагаю іншим. Ми з сім’єю гуляємо, дивлюся телевізор. Чого ще треба? Не критикуючи нікого, не вважаю за норму піти на зимову риболовлю, «залити» собі і потім принести комусь страждання.
– При церквах діють товариства тверезості, люди записуються у відповідні книги. Ви до таких належите?
– Я не прихильник примусу. Дуже тісно контактую із очільником комісії тверезості УГКЦ отцем Ярославом Рохманом. Якщо книга тверезості дає позитивний результат, то я за те, щоб такі діяли. Людина сама себе має примусити до чогось. Тоді вона не буде шукати винних. Коли приймали «сухі» закони, то вони, на жаль, негативно вплинули на світосприйняття людей. Зараз складається таке враження, що пострадянські країни хочуть випити все те, що не випили за тих декілька років, коли діяли «сухі» закони. В нас має бути мода не вживати алкоголь. Примус може породити негативні наслідки.
– 16 жовтня Івано-Франківськ з вашої легкої руки показав на всю країну, що весілля можна відзначити без алкоголю. Чи не було побоювань, що ідея не буде реалізована або щось піде не так?
– Було таке. Не критикують того, хто нічого не робить. На своїй сторінці у соцмережі 13 серпня я повідомив, що готовий безкоштовно провести «тверезе» весілля. Ті люди, кому це цікаво, також мене підтримали. Не скажу, що це щось нове. Колись таких весіль було дуже багато. Митрополит Андрей Шептицький запроваджував це явище. До речі, весілля Степана Бандери було тверезим. Саме тоді появилося гасло «Борці за волю не вживають алкоголю».
Боятися своїх мрій чи ідей не варто. Це був ризик, але зібралися однодумці. Так, це був такий подарунок для молодят. Я заробляю гроші на «п’яних» весіллях. Що це дає господарям? В першу чергу, матеріальну економію, зокрема, на горілці. Зрештою, це і економія на здоров’ї. І найголовніше – це відповідальний момент у житті молодят. Є багато таких пар, котрі зголошуються, кажуть, що вони б хотіли, але їх гості не зрозуміють. Я бачив дуже багато молодих пар, котрі не вживають алкоголю на власному весіллі. Але у нас діють ті стереотипи, які склалися роками, що весілля – це п’янка: сьогодні напиваємось, завтра похмеляємось, або ще кажуть: пийте, бо завтра того не буде. Це наша реальність.
– Як вам було забавляти тверезу публіку?
– Важко. Але всі танцювали, забавлялися. Ми ставили умову до 100 осіб на весіллі, а всього було до 70 гостей. Є таке поняття психологія весільної маси. Оптимальна кількість гостей – від 100 до 200. Дуже приємним був той момент, що під час «тверезого» весілля ніхто собі не ставив завдання обійти правила. Власник ресторану прибрав із бару весь алкоголь. Тому спокуси не було.
– Як вдалося відшукати другу пару, чиє весілля буде вже у червні?
– Це було одразу після першого весілля. Ми не казали, що це акція перед чимось або до чогось. Ми отримували багато пропозицій від молодят із інших міст. Але мені цікаво пропагувати це у своєму рідному місті. Ми не заробляємо гроші на тому, що пропагуємо. Перша пропозиція була зі Львова, потім писали з Тернополя, Коломиї. Друга пара вже трохи цікавіша, доросліша. Вони самі собі будуть робити весілля. Найголовніше для весілля – місце проведення. Половина команди вже є. Основа весілля – оператор, ведучі, музиканти. Молодята хочуть дещо урізноманітнити музику, хочуть ді-джея. Вони самі танцюристи.
– Вам не важко поєднувати серйозну роботу юриста, проректора університету із жартами у «Хлопцях по виклику»?
– Усе можна поєднати, головне, аби було бажання. Люди, які над чимось працюють, завжди мають достатньо часу на багато речей. А ліниві люди не мають часу на ніщо.
Розмовляв Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники