КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Два квартети для Ріо

RioВиконком НОКу затвердив склад олімпійської збірної
У п’ятницю виконком Національного олімпійського комітету України затвердив склад нашої збірної для участі в Іграх ХХХІ Олімпіади 2016 року в Ріо-де-Жанейро (Бразилія). До нього увійшли 205 спортсменів, які виступатимуть у 27 видах спорту. Є серед них і вихованці спортивних шкіл Івано-Франківщини.
Щодо кількості наших земляків на змаганнях у Ріо ЗМІ називають різні цифри. Плутанина стається через те, що не всі прикарпатські спортсмени репрезентують нині рідний край. В офіційних протоколах місцем їх дислокації вказані інші регіони. Лише Галина Облещук (штовхання ядра) захищає кольори суто Івано-Франківщини. Борець вільного стилю з Калуша Андрій Квятковський у консолідованому заліку представляє також Львівщину. Ще у двох прикарпатців, котрі поїдуть до Бразилії, у графі «регіон» вказано місто Київ. Мова про легкоатлетку Христину Стуй і борця греко-римського стилю, уродженця Долини Олександра Чернецького (паралельно виступає за Донеччину). От, власне, і весь наш олімпійський десант зразка 2016 року…

Що цікаво, лише для Облещук ці Ігри будуть першими у кар’єрі. Ми вже писали про те, що Галина виконала олімпійський норматив у 2012-му, однак виступити у Лондоні їй не судилося через травму. Не змагався чотири роки тому і Чернецький. Однак у нього є досвід виступів у Пекіні (2008 р.). Другою буде чергова Олімпіада і в активі Квятковського. Як відомо, калушанин нещодавно пережив доволі неприємний період через позбавлення ліцензії, яку повернули лише на початку липня.
Найтитулованіша серед нашого квартету — Христина Стуй. Нагадаємо, що три роки тому у Лондоні вона виборола «бронзу» у складі естафетної команди (4×100 м), продовживши тим самим медальну серію прикарпатців на Олімпіадах, що розпочалася у 2000 році. Загалом за часів незалежності наші земляки вибороли п’ять нагород – два «срібла» і три «бронзи».
Початок олімпійській медальній серії поклав у 2000 році у Сіднеї боксер з Коломиї Андрій Федчук, який посів третю сходинку. Через чотири роки в Афінах «срібло» виборов дзюдоїст з Надвірної Роман Гонтюк. У 2008-му в Пекіні прикарпатці сходили на п’єдестал двічі: знову відзначився Гонтюк (цього разу посів третє місце), а також борець вільного стилю з Калуша Василь Федоришин…
Та повернімося до Ігор-2016. Окрім основного складу збірної, НОК затвердив також «лаву запасних». Спортсмени, котрі увійшли до цього списку, можуть отримати право виступу за умови травми когось із провідних атлетів. Як і в основній обоймі, серед запасних опинилося четверо прикарпатців. Це борчиня з Калуша Тетяна Кіт, важкоатлетка з Коломиї, а також два представника «королеви спорту» — уродженка Коломиї Анастасія Ткачук (біг на 800 м) і «скороход» з Калуша Мар’ян Закальницький (представляє Київщину).
Та навіть після цього список вихованців спортивних шкіл краю, котрі можуть виступити у Ріо-де-Жанейро, є неповним. Річ у тім, що дехто з наших земляків виступає під прапорами інших держав. Насамперед, це вихованка івано-франківського волейболу Наталія Гончарова (Обмочаєва), котра з 2010 року є гравцем збірної Росії (виступала на двох попередніх Олімпіадах). До неї може долучитися новачок – новоспечена громадянка Румунії гандболістка з Городенки Юлія Думанська.
До речі, чотири роки тому на лондонську Олімпіаду Івано-Франківщина делегувала шість спортсменів. Окрім Стуй і Квятковського, там виступали вже згадувані Гонтюк і Федоришин, а також плавець з обласного центру Олександр Ісаков і гімнаст з Калуша Віталій Наконечний (представляв Запоріжжя), які вже завершили виступи. Найчисельнішим наше представництво було на Іграх 2004 і 2008 років. Тоді Івано-Франківщину репрезентувало по 8-9 атлетів.
Володимир ГОРОЩАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники