КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Експериментальна лабораторія

Teatr_GamletАкторам театру довелося вийти із зони комфорту, аби втілити у життя ідеї режисера
Найближчі вихідні подарують іванофранківцям нові та незабутні емоції. У драмтеатрі відбудеться прем’єра вистави «Гамлет», котру її автори охрестили як неоопера-жах. Крім того, що це вперше в Україні вистава із таким визначенням жанру, вона ще й уперше відбуватиметься не на сцені театру, а в його підвалі.

Автори вистави зізналися, що насправді гра варта таких свічок, оскільки дотепер ані режисерові Ростиславу Держипільському, ані акторам театру не доводилося працювати у такому форматі. «До роботи над виставою залучені одні із найкращих», – каже режисер. Музичне оформлення Романа Григоріва та Іллі Разумейка допоможе глядачам не просто поринути у світ шекспірівських героїв, а по-новому зрозуміти сутність буття зсередини. Самі ж глядачі на час вистави стануть частиною шекспірівського театру «Глобус», адже місця для глядачів сконструйовані за принципом того англійського театру, котрий пропагував великий драматург. Це також елемент вистави, котрий, на думку головного режисера, має стати містком між Шекспіром і сьогоденням та тим, що буде відбуватися у підвалі театру.

«Маємо зробити дещо нове в Україні. Це буде цікаве як українському, так і західному глядачу. Не буду приховувати, але саме фестиваль «ПортоФранко» відкрив відстале сприйняття нових символів. Людей ще лякає актуальне мистецтво. Я думаю, що глядач також має виховуватися і доростати до вміння розпізнавати сьогоднішнє актуальне мистецтво. Тому нікуди традиційний театр не дінеться, його є кому захищати. Давайте розвивати наше творче меню і навчимося бачити інші змісти і форми, навіть якщо вони на початку не сприймаються», – закликала до розуміння новаторства консервативних шанувальників класичного театру актриса театру і кіно Ірма Вітовська.
Роль головного персонажа дісталася вже знаному серед глядачів та улюбленому акторові – Олексію Гнатковському. «Відчуваю велику відповідальність. Адже Гамлет – це зріз усіх епох, контекстів і філософії. А з іншого боку, це насолода і задоволення. Говорити про Гамлета – це говорити зразу про все. Знаючи тих, хто грав Гамлета, розумію, що на мені велика відповідальність. Напевне, велике щастя, що саме в Івано-Франківську ламаються стереотипи, уявлення і канони про провінцію. Тут буде філософія часу в одному флаконі», – поділився виконавець головної ролі перед виставою.
Виконавиця ролі Гертруди Ірма Вітовська зауважила, що концепція жаху, яку творці «Гамлета» вирішили втілити у жанровому визначенні,  співзвучна сьогоденню. А її героїня вперше потрактована саме таким чином. Втім незвичне розкриття образу не злякало актрису, а навіть заворожує і змушує очікувати остаточного першого виходу на суд глядача. Але актриса переконана, що прем’єра відбудеться на драйві і страху.
«Для мене це, мабуть, перше прочитання цього образу із десятків чи сотень переглядів різних «Гамлетів». Персонаж розкривається зовсім незвично. Ми руйнуємо консервативні погляди режисерів, а це переважно чоловіки. Це абсолютно інша сутність, аніж є у п’єсі. Кожен персонаж має свою революцію у п’єсі. Особисто мені доведеться забути усю природу свого існування, аби франківці сприйняли персонаж по-новому», – переконана Ірма Вітовська.
«Гамлет» у виконанні франківської богеми матиме своє особливе звучання і наповнення. До роботи над цим проектом долучилися кращі з кращих не лише нашого міста, переконана режисерська група. На сцені одночасно гратимуть актори із різних куточків країни. Це вже добре відомі Дмитро Рибалевський та Анастасія Блащук із Києва, Юрій Хвостенко зі Львова. Зрештою, піврічні потуги такої збірної команди втілені у кінцевий продукт. А у роботі над ним, як наголосив режисер, керувала дисципліна, професіоналізм та відповідальність. На заваді такого збірного складу команди були і гастролі, і зйомки окремих артистів у різних проектах.
За пластику у виставі відповідає Ольга Семьошкіна. За музичне оформлення прем’єри взялися відомі у сучасних мистецьких колах музиканти Роман Григорів та Ілля Разумейко. Для івано-франківської публіки цей творчий тандем – уже не новинка, адже вони працювали минулого року на різних майданчиках нашого міста в рамках фестивалю «ПортоФранко».
Роман Григорів переконаний, що експерименти варті того, аби долати різні перепони та творити щось нове: « Багато ідей та експериментів у нас народилися після фестивалю «ПортоФранко». Підвал, тема Гамлета і колаборація нам з Іллею припали до вподоби. Над форматом вистави ми вагалися довго. «Гамлет» – це експериментальна лабораторія для акторів. Вони долають різні бар’єри. У результаті маємо нову музичну якість».
«Ми поєднуємо живу музику із електронікою. Не можу сказати, що у нас проста музика, бо нам вдалося сумістити дуже різні стилі та елементи», – каже композитор Ілля Разумейко. Автори музики змусили акторів взятися за музичні інструменти та організувати свого роду інструментальний ансамбль. До речі, як зауважили самі актори, для цього їм необхідно було вийти із зони свого комфорту та втілювати у життя незвичні для них ролі.
Останні декілька днів підготовки «Гамлета» у театрі проходять у передчутті прем’єри та того, як сприйме глядач новаторство.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники