КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Експериментальна лабораторія

Teatr_GamletАкторам театру довелося вийти із зони комфорту, аби втілити у життя ідеї режисера
Найближчі вихідні подарують іванофранківцям нові та незабутні емоції. У драмтеатрі відбудеться прем’єра вистави «Гамлет», котру її автори охрестили як неоопера-жах. Крім того, що це вперше в Україні вистава із таким визначенням жанру, вона ще й уперше відбуватиметься не на сцені театру, а в його підвалі.

Автори вистави зізналися, що насправді гра варта таких свічок, оскільки дотепер ані режисерові Ростиславу Держипільському, ані акторам театру не доводилося працювати у такому форматі. «До роботи над виставою залучені одні із найкращих», – каже режисер. Музичне оформлення Романа Григоріва та Іллі Разумейка допоможе глядачам не просто поринути у світ шекспірівських героїв, а по-новому зрозуміти сутність буття зсередини. Самі ж глядачі на час вистави стануть частиною шекспірівського театру «Глобус», адже місця для глядачів сконструйовані за принципом того англійського театру, котрий пропагував великий драматург. Це також елемент вистави, котрий, на думку головного режисера, має стати містком між Шекспіром і сьогоденням та тим, що буде відбуватися у підвалі театру.

«Маємо зробити дещо нове в Україні. Це буде цікаве як українському, так і західному глядачу. Не буду приховувати, але саме фестиваль «ПортоФранко» відкрив відстале сприйняття нових символів. Людей ще лякає актуальне мистецтво. Я думаю, що глядач також має виховуватися і доростати до вміння розпізнавати сьогоднішнє актуальне мистецтво. Тому нікуди традиційний театр не дінеться, його є кому захищати. Давайте розвивати наше творче меню і навчимося бачити інші змісти і форми, навіть якщо вони на початку не сприймаються», – закликала до розуміння новаторства консервативних шанувальників класичного театру актриса театру і кіно Ірма Вітовська.
Роль головного персонажа дісталася вже знаному серед глядачів та улюбленому акторові – Олексію Гнатковському. «Відчуваю велику відповідальність. Адже Гамлет – це зріз усіх епох, контекстів і філософії. А з іншого боку, це насолода і задоволення. Говорити про Гамлета – це говорити зразу про все. Знаючи тих, хто грав Гамлета, розумію, що на мені велика відповідальність. Напевне, велике щастя, що саме в Івано-Франківську ламаються стереотипи, уявлення і канони про провінцію. Тут буде філософія часу в одному флаконі», – поділився виконавець головної ролі перед виставою.
Виконавиця ролі Гертруди Ірма Вітовська зауважила, що концепція жаху, яку творці «Гамлета» вирішили втілити у жанровому визначенні,  співзвучна сьогоденню. А її героїня вперше потрактована саме таким чином. Втім незвичне розкриття образу не злякало актрису, а навіть заворожує і змушує очікувати остаточного першого виходу на суд глядача. Але актриса переконана, що прем’єра відбудеться на драйві і страху.
«Для мене це, мабуть, перше прочитання цього образу із десятків чи сотень переглядів різних «Гамлетів». Персонаж розкривається зовсім незвично. Ми руйнуємо консервативні погляди режисерів, а це переважно чоловіки. Це абсолютно інша сутність, аніж є у п’єсі. Кожен персонаж має свою революцію у п’єсі. Особисто мені доведеться забути усю природу свого існування, аби франківці сприйняли персонаж по-новому», – переконана Ірма Вітовська.
«Гамлет» у виконанні франківської богеми матиме своє особливе звучання і наповнення. До роботи над цим проектом долучилися кращі з кращих не лише нашого міста, переконана режисерська група. На сцені одночасно гратимуть актори із різних куточків країни. Це вже добре відомі Дмитро Рибалевський та Анастасія Блащук із Києва, Юрій Хвостенко зі Львова. Зрештою, піврічні потуги такої збірної команди втілені у кінцевий продукт. А у роботі над ним, як наголосив режисер, керувала дисципліна, професіоналізм та відповідальність. На заваді такого збірного складу команди були і гастролі, і зйомки окремих артистів у різних проектах.
За пластику у виставі відповідає Ольга Семьошкіна. За музичне оформлення прем’єри взялися відомі у сучасних мистецьких колах музиканти Роман Григорів та Ілля Разумейко. Для івано-франківської публіки цей творчий тандем – уже не новинка, адже вони працювали минулого року на різних майданчиках нашого міста в рамках фестивалю «ПортоФранко».
Роман Григорів переконаний, що експерименти варті того, аби долати різні перепони та творити щось нове: « Багато ідей та експериментів у нас народилися після фестивалю «ПортоФранко». Підвал, тема Гамлета і колаборація нам з Іллею припали до вподоби. Над форматом вистави ми вагалися довго. «Гамлет» – це експериментальна лабораторія для акторів. Вони долають різні бар’єри. У результаті маємо нову музичну якість».
«Ми поєднуємо живу музику із електронікою. Не можу сказати, що у нас проста музика, бо нам вдалося сумістити дуже різні стилі та елементи», – каже композитор Ілля Разумейко. Автори музики змусили акторів взятися за музичні інструменти та організувати свого роду інструментальний ансамбль. До речі, як зауважили самі актори, для цього їм необхідно було вийти із зони свого комфорту та втілювати у життя незвичні для них ролі.
Останні декілька днів підготовки «Гамлета» у театрі проходять у передчутті прем’єри та того, як сприйме глядач новаторство.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники