КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

«Еліта-Центр» по-франківськи?

AferaНа адресу Івано-Франківської міської ради звернулися дольовики 9-поверхового  будинку в м. Івано-Франківську, що на вул. Гарбарській, 14. Вклавши кошти  у будівництво, люди стверджують, що їх фактично позбавляють права на житло.

«Є всі підстави вважати, що в Івано-Франківську реалізується афера, коли укладаються договори подвійного, а іноді й потрійного продажу тих самих квартир. При чому, схоже на те, що, реалізуючи схему, в оману введені не лише дольовики, а й певним чином виконавчий комітет і сама міська рада як минулого, так і нинішнього скликань», – переконаний депутат Івано-Франківської міської ради Ігор Саварин, який опікується дольовиками.

У зверненні читаємо:
– У 2005 році   ПП «Коврижних» розпочало будівництво 9-поверхового 27- квартирного  будинку в м. Івано-Франківську на вул.Гарбарській,14. Одночасно ПП активно здійснювало продаж квартир на правах дольової участі в цьому будинку громадянам міста. Нас 12-ро пайовиків придбали квартири та  уклали з ПП «Коврижних» договори про пайову участь у будівництві багатоквартирного будинку в м. Івано-Франківську на вулиці Гарбарській, будинок № 14.
ПП «Коврижних» та особисто Коврижних О.В. затягував будівництво і повідомляв нам, що кошти на будівництво відсутні. При цьому Коврижних О.В. приховував, що продавав квартири в цьому будинку як суб’єкт підприємницької діяльності Коврижних О.В., хоча не мав на це права. Інформацію про продажі приховував. Таким чином було продано ще 10 квартир, а кошти були ним привласнені.
У 2009 році Коврижних О.В. був притягнений до кримінальної відповідальності і відбував покарання в закладах позбавлення волі за шахрайство в іншій справі. Будова була зупинена.
Частина дольовиків, з якими Коврижних О.В. укладав договори як суб’єкт підприємницької діяльності,  звернулися до суду. Суд зобов’язав Коврижних О.В. виконати умови договору перед дольовиками, з якими він укладав договори як суб’єкт підприємницької діяльності. А ПП «Коврижних» – виконати умови договору перед дольовиками, з якими в них були договірні відносини.
У цій ситуації Федорів О.В. (одна з дольовиків) створює кооператив ОК ЖБК «Добра справа» з 9 осіб, вводить в оману посадових осіб Івано-Франківської міської ради і спонукає передати безоплатно право власності на земельну ділянку на вул. Гарбарській, 14 ОК ЖБК «Добра справа».
Так і сталося. Рішенням Івано-Франківської міської ради від 28.08.2014 № 1511-47 передано у власність безоплатно ОК «ЖБК «Добра справа» земельну ділянку на вул. Гарбарській, 14 у м. Івано-Франківську площею 0,0820 га.
На цій земельній ділянці вже на той момент знаходився незавершений будівництвом (9 поверхів з 9-ти) будинок, який споруджувався силами та додатковими коштами окремих дольовиків з 2005 по 2011 роки всупереч всім життєвим обставинам, а саме за відсутності викрадених коштів  та особи, яка отримувала ці кошти й зобов’язалася вести будівництво (Коврижних О.В.).
Незважаючи на заяви про вступ, до складу ОК «ЖБК «Добра справа» так і не були включені інші дольовики.
Окрім того, слід зазначити, що Івано-Франківська міська рада ухвалила рішення від 28.08.2014 № 1511-47 з грубими порушеннями вимог законодавства. Так, земельна ділянка на вул. Гарбарській, 14 у м. Івано-Франківську була передана ОК «ЖБК «Добра справа» з розташованим на ній об’єктом незавершеного будівництва, який не належав такому кооперативу.
03.01.2017 року, за даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, цей незавершений будівництвом будинок перереєстрований на обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельний кооператив «Добра справа». В підставі перереєстрації вказано, що об’єкт 57% готовності, згідно з даними ПП «БТІ Експерт» від 27.12.2016 р. та декларації про початок виконання будівельних робіт від 09.12.2015 року. Реєстрація права власності здійснена на підставі декларації про початок будівельних робіт, яка відмінена за рік до здійснення реєстраційних дій.
В свою чергу ЖБК «Добра справа» не визнає наші права на вищевказані квартири.
На даний час обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельний кооператив Добра справа» уклав договір про співпрацю з підприємством «Західспецбуд». Зі слів Федорів О.В., «Західспецбуд» за умовами цього договору передасть кооперативу 10 квартир, а решту будуть його доходом.
20.03.2017 року управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Івано-Франківської міськради, незважаючи на існуючий (9 поверхів з 9-ти) будинок, видає декларацію про початок виконання будівельних робіт у будинку на вул. Гарбарській, 14, де вказує, що об’єкт є новим будівництвом. Навіть дуже поверхневий та непрофесійний аналіз вищевказаного документа свідчить, що він виданий на підставі завідомо неправдивої інформації.
Зокрема: 1) в декларації зазначено, що вид будівництва – нове будівництво; 2) проектна документація розроблена та затверджена замовником – згідно з наказом директора Федорів О.В. про затвердження проектної документації №1 від 27.02.2005 року. Безспірним фактом є те, що кооператив «Добра справа», директором якого є Федорів О.В. і від імені якого вона і підписувала цю проектну документацію, був створений та зареєстрований 11.11.2013 року. Більше того, згідно з рішенням Івано-Франківського міського суду від 20.03.2013 року, у справі № 0907/2-6694/201 слідує, що, звертаючись до суду як дольовик, Федорів О.В. самостійно вказала, що її стосунки з СПД Коврижних  О.В. почалися в 2011 році, а саме Договір про пайову участь у будівництві №23-11 від 15.11.2011 року; 3) сфальшовані і дані про головного архітектора проекту, а саме вказано,  що, згідно з наказом про призначення головного архітектора № 13 від 21.01.2005 року,  ним є Хвалибога В.Р., тоді як насправді архітектором був призначений Недоляк Я.Г., який добре був обізнаний із станом справ по будові і не бажав вступати в незаконні оборудки з ЖБК «Добра справа»; 4) декларація містить інформацію про будівництво 44-квартирного будинку (ми дольовики 27-квартирного будинку, 24 квартири з яких Коврижних  уже продав).
На сьогоднішній день на сайтах з продажу житла розміщено інформацію про продаж квартир в цьому будинку із зазначенням, що вільними залишилось ще 20 квартир.
Тобто кількість ошуканих громадян зростає.
Оскільки в результаті рішень Івано-Франківської міської ради видані документи, які призвели до порушення наших майнових прав, а саме документи власності на земельну ділянку та незавершений будівництвом будинок на вул. Гарбарській, 14 та зареєстровано на підставі неправдивих та підтасованих даних декларацію про початок виконання будівельних робіт, просимо розглянути це питання на комісіях та відповідних комітетах Івано-Франківської міської ради та на сесії Івано-Франківської міської ради та прийняти рішення згідно з чинним законодавством.
Оскільки продаж квартир продовжується, кількість ошуканих громадян збільшується, то це дискредитує органи місцевої влади і самоуправління.
Дольовики ПП «Коврижних»

Станом на сьогодні в Івано-Франківському міському суді відкрито кілька проваджень за позовами до Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Добра справа» і ПП «Коврижних» про визнання майнових прав на оплачені дольовиками квартири. Відкрито також судове провадження щодо скасування реєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва, яке  державний реєстратор зареєстрував за ОК «ЖБК «Добра справа».
Втім, незважаючи на це, за твердженням скаржників, відповідачі намагаються уникнути виконання умов укладених договорів та відчужити їхні квартири у спірному будинку іншим особам. Про це свідчать численні оголошення на сайтах з продажу житла, що підтверджує не лише намір, але і реальні дії з відчуження спірного майна. Тому позивачі просять суд накласти арешт на весь будинок. З цим категорично не погоджуються представники Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Добра справа», мотивуючи, що готовність будинку на вул. Гарбарській, 14 при його передачі ОК ЖБК «Добра справа» складав 57%, а вже після цього спорудження будинку продовжувалось кооперативом.
Так чи інакше, у цій заплутаній справі маємо постраждалих, і їхня кількість, якщо підхід до вирішення проблеми не змінити, може тільки збільшитися.
Зауважимо, загальна площа всіх оплачених дольовиками кв.м. становить 1842 кв.м, з них члени кооперативу оплатили 638 кв.м., а інші дольовики, права яких не визнаються, оплатили 1204 кв.м, тобто 2/3 частини. Загальна сума збитків у цінах сьогоднішнього дня становить – 16 856 000,00 гривень.
«Зараз будівництво близьке до завершення, суди (в зв'язку з високою завантаженістю та різноманітним затягуванням процесу з боку кооперативу) не встигнуть розглянути наші позови до того, як будинок здадуть в експлуатацію та зареєструють право власності на квартири і перепродадуть їх по три рази…», – з прикрістю констатують ошукані дольовики.
Ростислав ТВЕРДОХЛІБ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники