КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

Енергія світу в місці сили

Порт  «Франківськ»  у ці дні приймає Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва

IMG_0009З легкої руки нашого відомого письменника Тараса Прохаська про  Івано-Франківськ почали говорити, як про портове місто.  І саме із його твору організатори мистецького фестивалю   почерпнули красномовну назву грандіозного дійства, котре відбувається у найрізноманітніших куточках нашого міста.  Цього року представити своє сучасне мистецтво завітали митцііз усього світу. Насправді ж фестиваль розпочався задовго до його офіційного старту. Іванофранківці бурхливо обговорювали у соціальних мережах таємничу появу на «стометрівці» жовтого контейнера, а також жовтих чоловічків у костюмах хімзахисту.

Зрештою, ще одним не менш яскравим акцентом стала поява дивної скульптури перед «білим будинком». Ця «особа» простоїть у такій цікавій позі протягом місяця, а згодом, очевидно, і буде подарована місту.Тим часом у понеділок організатори фестивалю грою слів привабили представників ЗМІ до фестивалю. Адже анонсована прес-конференція перед стартом дійства стала першим в Україні пресформансом. Таким чином журналісти, котрі півгодини очікували прибуття головних дійових осіб, також стали учасниками дійства. До преси організатори запізнилися. Щоправда, це був запланований крок, адже вони добиралися до Острова кохання від міської пристані на човнах. А жовті чоловічки, обернені спинами до людей, очікували прибуття човнів до порту «Франківськ». За декілька метрів від острова організатори кинулися із човнів вплав та мокрі прибули на берег.
Дивувати відвідувачів фестивалю його головні затійники готові ще неодноразово. Протягом п’яти днів у місті вируватимуть події, котрі і відкриють Івано-Франківськ як столицю сучасного мистецтва, переконані організатори «Porto Franko». Усього протягом фестивальних днів на різних локаціях відбудеться понад сотня подій. Усі вони згуртують навколо себе шанувальників восьми видів мистецтва.
Вчорашнє відкриття «Porto Franko» засвідчило, що митці із різних куточків світу дійсно готові дивувати. Наш драмтеатр став лайнером, котрий причалив до Франківського порту.
Безпосередньо перед стартом фестивалю команда людей, яка жила підготовкою до дійства, поділилася ідеєю про справжній мистецький вибух та готова занурити всіх у мистецький простір.
«Над проектом «Porto Franko» ми працювали протягом декількох місяців. Це безпрецедентна мистецька акція сучасного мистецтва. Усе робиться для того, щоби ще раз підтвердити, що наше місто є унікальним, що це місце сили. Лайнер Карпатського моря вирушив у надзвичайну подорож на декілька днів», – сказав генеральний директор фестивалю Ростислав Держипільський. За його словами, таке грандіозне шоу не відбулося б без підтримки керівника благодійного фонду «Україна Інкогніта» Анатолія Матвієнка та керівника благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ» Олександра Шевченка.
Президент фестивалю Роман Григорів спільне мистецьке дітище називає мистецьким вторгненням у культурний та повітряний простір Івано-Франківська. «Ми заявляємо, що місто знаходиться на березі Карпатського моря і абсолютно відкрите для світу. Портова тема може стати брендом міста для цілого світу. «Porto Franko» – це топ-фестиваль не тільки для Івано-Франківська, але й для всієї України. Цього року маємо максимальний прорив, адже до нас приїжджають видатні митці з усього світу. Фестиваль розпочався трохи раніше. І його розпочали так звані жовті чоловічки. Акція «Контейнеризація» сколихнула місто і його мешканців та змусила звернути увагу на фестиваль. Такі події викликали резонанс не тільки в нашому місті. Фестиваль наповнений максимальним креативом, а тому ми ще раз відкриваємо місто як культурну столицю світу», – наголосив Роман Григорів.
Трохи детальніше про «жовтих чоловічків» та контейнер у центрі міста нам пояснив Ілля Разумейко. Всередині контейнера буде демонструватися відео-інсталяція. А жовтий колір цього року використовується як корпоративний колір фестивалю. Він несе в собі силу, енергію, адже жовтий колір організатори вирішили асоціювати із сонцем, піском, добром, золотом, світлом.
«Історія «Porto Franko» така, що ми його заснували у 2010 році. За вісім років у нас відбулося чотири фестивалі у нерегулярному проміжку. Цей найцікавіший, наймасштабніший. Вже із самого свого початку він надзвичайно концептуальний. Чого вартий лише жовтий контейнер у центрі міста. Якщо говорити про сучасне мистецтво, то часто ми ставимо собі питання: а що це таке? Воно розвивається дуже швидко, і це вже давно не картина маслом і не скульптура.
IMG_0002Актуальною відповіддю на це питання є те, що твором сучасного мистецтва є той досвід, який іде разом із глядачем чи слухачем, – зауважив Ілля Разумейко. – Так само і в акції «Контейнеризація». Продуктом чи навіть твором мистецтва для нас стала реакція громадян на присутність цього об’єкта у центрі міста».
«Минулого року я не думав, що цей фестиваль може бути таким масштабним. Цього року він буде ще масштабнішим та розвиватиметься надалі. Через культуру повернеться свідомість. І ми зрозуміємо, що Україна відкрита для всіх, хто поважає мову, культуру», – зауважив керівник благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ» Олександр Шевченко.
Загалом у місті впродовж п’яти фестивальних днів діятимуть дев’ять основних портів. Головні дійства та найбільш масові концерти відбуватимуться на площі біля драмтеатру. Крім того, у програмі передбачені заходи як у драмтеатрі, так і в театрі кіно «Люм’єр», Ляльковому театрі, залізничному вокзалі, галереї «Марґінеси», філармонії, Музеї мистецтв та на території палацу Потоцьких. Крім того, передбачені несподіванки, а також арт-інтервенції у публічний простір міста. До речі, вони відбулися і напередодні завдяки інсталяціям у центральній частині міста. Відрадно, що мешканці Івано-Франківська із розумінням ставляться до таких мистецьких проектів. Історична пам’ятка міста палац Потоцьких перетворився на справжній пляж. «Тропічна сцена», яку живлять сонячні панелі, стала майданчиком для виступів іспанських та колумбійських ді-джеїв. Тут також розташувався ярмарок хенд-мейду, вулична їжа різних народів світу, дитяча зона та простір для відпочинку і розваг. Серед несподіваних місць для виступів митців буде і зал очікувань на залізничному вокзалі. А на головній сцені фестивалю виступатимуть знамениті гурти «Брати Гадюкіни», «Kozak system», «Бумбокс» та багато інших. Словом «Porto Franko» обіцяє стати фестивальною подією року в Україні.
«Ми заявимо усьому світові, що не тільки можемо плакати, скиглити і просити, а можемо щось змінювати. Найефективніше і найшвидше ми можемо заявити про себе через мистецтво, – каже керівник благодійного фонду «Україна інкогніта» Анатолій Матвієнко.  – Але це тільки початок. Енергія світу – неймовірно велика. Наш обов’язок використати її. Якщо ми здатні відкрити душу, то ми здатні запустити енергію на зміну свого життя. Ми перебуваємо не на задвірках світу, а в центрі Європи. Тому важливо почуватися розкутими. Ми маємо показувати, що Івано-Франківськ – це європейський регіон».
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники