КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Енергія світу в місці сили

Порт  «Франківськ»  у ці дні приймає Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва

IMG_0009З легкої руки нашого відомого письменника Тараса Прохаська про  Івано-Франківськ почали говорити, як про портове місто.  І саме із його твору організатори мистецького фестивалю   почерпнули красномовну назву грандіозного дійства, котре відбувається у найрізноманітніших куточках нашого міста.  Цього року представити своє сучасне мистецтво завітали митцііз усього світу. Насправді ж фестиваль розпочався задовго до його офіційного старту. Іванофранківці бурхливо обговорювали у соціальних мережах таємничу появу на «стометрівці» жовтого контейнера, а також жовтих чоловічків у костюмах хімзахисту.

Зрештою, ще одним не менш яскравим акцентом стала поява дивної скульптури перед «білим будинком». Ця «особа» простоїть у такій цікавій позі протягом місяця, а згодом, очевидно, і буде подарована місту.Тим часом у понеділок організатори фестивалю грою слів привабили представників ЗМІ до фестивалю. Адже анонсована прес-конференція перед стартом дійства стала першим в Україні пресформансом. Таким чином журналісти, котрі півгодини очікували прибуття головних дійових осіб, також стали учасниками дійства. До преси організатори запізнилися. Щоправда, це був запланований крок, адже вони добиралися до Острова кохання від міської пристані на човнах. А жовті чоловічки, обернені спинами до людей, очікували прибуття човнів до порту «Франківськ». За декілька метрів від острова організатори кинулися із човнів вплав та мокрі прибули на берег.
Дивувати відвідувачів фестивалю його головні затійники готові ще неодноразово. Протягом п’яти днів у місті вируватимуть події, котрі і відкриють Івано-Франківськ як столицю сучасного мистецтва, переконані організатори «Porto Franko». Усього протягом фестивальних днів на різних локаціях відбудеться понад сотня подій. Усі вони згуртують навколо себе шанувальників восьми видів мистецтва.
Вчорашнє відкриття «Porto Franko» засвідчило, що митці із різних куточків світу дійсно готові дивувати. Наш драмтеатр став лайнером, котрий причалив до Франківського порту.
Безпосередньо перед стартом фестивалю команда людей, яка жила підготовкою до дійства, поділилася ідеєю про справжній мистецький вибух та готова занурити всіх у мистецький простір.
«Над проектом «Porto Franko» ми працювали протягом декількох місяців. Це безпрецедентна мистецька акція сучасного мистецтва. Усе робиться для того, щоби ще раз підтвердити, що наше місто є унікальним, що це місце сили. Лайнер Карпатського моря вирушив у надзвичайну подорож на декілька днів», – сказав генеральний директор фестивалю Ростислав Держипільський. За його словами, таке грандіозне шоу не відбулося б без підтримки керівника благодійного фонду «Україна Інкогніта» Анатолія Матвієнка та керівника благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ» Олександра Шевченка.
Президент фестивалю Роман Григорів спільне мистецьке дітище називає мистецьким вторгненням у культурний та повітряний простір Івано-Франківська. «Ми заявляємо, що місто знаходиться на березі Карпатського моря і абсолютно відкрите для світу. Портова тема може стати брендом міста для цілого світу. «Porto Franko» – це топ-фестиваль не тільки для Івано-Франківська, але й для всієї України. Цього року маємо максимальний прорив, адже до нас приїжджають видатні митці з усього світу. Фестиваль розпочався трохи раніше. І його розпочали так звані жовті чоловічки. Акція «Контейнеризація» сколихнула місто і його мешканців та змусила звернути увагу на фестиваль. Такі події викликали резонанс не тільки в нашому місті. Фестиваль наповнений максимальним креативом, а тому ми ще раз відкриваємо місто як культурну столицю світу», – наголосив Роман Григорів.
Трохи детальніше про «жовтих чоловічків» та контейнер у центрі міста нам пояснив Ілля Разумейко. Всередині контейнера буде демонструватися відео-інсталяція. А жовтий колір цього року використовується як корпоративний колір фестивалю. Він несе в собі силу, енергію, адже жовтий колір організатори вирішили асоціювати із сонцем, піском, добром, золотом, світлом.
«Історія «Porto Franko» така, що ми його заснували у 2010 році. За вісім років у нас відбулося чотири фестивалі у нерегулярному проміжку. Цей найцікавіший, наймасштабніший. Вже із самого свого початку він надзвичайно концептуальний. Чого вартий лише жовтий контейнер у центрі міста. Якщо говорити про сучасне мистецтво, то часто ми ставимо собі питання: а що це таке? Воно розвивається дуже швидко, і це вже давно не картина маслом і не скульптура.
IMG_0002Актуальною відповіддю на це питання є те, що твором сучасного мистецтва є той досвід, який іде разом із глядачем чи слухачем, – зауважив Ілля Разумейко. – Так само і в акції «Контейнеризація». Продуктом чи навіть твором мистецтва для нас стала реакція громадян на присутність цього об’єкта у центрі міста».
«Минулого року я не думав, що цей фестиваль може бути таким масштабним. Цього року він буде ще масштабнішим та розвиватиметься надалі. Через культуру повернеться свідомість. І ми зрозуміємо, що Україна відкрита для всіх, хто поважає мову, культуру», – зауважив керівник благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ» Олександр Шевченко.
Загалом у місті впродовж п’яти фестивальних днів діятимуть дев’ять основних портів. Головні дійства та найбільш масові концерти відбуватимуться на площі біля драмтеатру. Крім того, у програмі передбачені заходи як у драмтеатрі, так і в театрі кіно «Люм’єр», Ляльковому театрі, залізничному вокзалі, галереї «Марґінеси», філармонії, Музеї мистецтв та на території палацу Потоцьких. Крім того, передбачені несподіванки, а також арт-інтервенції у публічний простір міста. До речі, вони відбулися і напередодні завдяки інсталяціям у центральній частині міста. Відрадно, що мешканці Івано-Франківська із розумінням ставляться до таких мистецьких проектів. Історична пам’ятка міста палац Потоцьких перетворився на справжній пляж. «Тропічна сцена», яку живлять сонячні панелі, стала майданчиком для виступів іспанських та колумбійських ді-джеїв. Тут також розташувався ярмарок хенд-мейду, вулична їжа різних народів світу, дитяча зона та простір для відпочинку і розваг. Серед несподіваних місць для виступів митців буде і зал очікувань на залізничному вокзалі. А на головній сцені фестивалю виступатимуть знамениті гурти «Брати Гадюкіни», «Kozak system», «Бумбокс» та багато інших. Словом «Porto Franko» обіцяє стати фестивальною подією року в Україні.
«Ми заявимо усьому світові, що не тільки можемо плакати, скиглити і просити, а можемо щось змінювати. Найефективніше і найшвидше ми можемо заявити про себе через мистецтво, – каже керівник благодійного фонду «Україна інкогніта» Анатолій Матвієнко.  – Але це тільки початок. Енергія світу – неймовірно велика. Наш обов’язок використати її. Якщо ми здатні відкрити душу, то ми здатні запустити енергію на зміну свого життя. Ми перебуваємо не на задвірках світу, а в центрі Європи. Тому важливо почуватися розкутими. Ми маємо показувати, що Івано-Франківськ – це європейський регіон».
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники