КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Фаховість, підтверджена досвідом

ЦМКЛ – один із кращих лікувальних закладів

Центральна міська клінічна лікарня в Івано-Франківську стає справжньою європейською клінікою, де здоров’я пацієнта – на першому місці. Тут все роблять для того, аби надавати висококваліфіковану медичну допомогу. Лікувальний заклад має ким пишатися, адже досвід і вміння місцевих хірургів на високому рівні оцінюють навіть знані світила медицини. Не останню роль у розбудові лікувальної установи відіграє і міська влада Івано-Франківська. Спільними зусиллями медиків і чиновників вдається виконати максимально і ремонти, і поставити необхідне обладнання. Якби не було розуміння і підтримки місцевої влади та депутатського корпусу, цього навряд чи можна було б домогтися, переконаний головний лікар ЦМКЛ Тарас Масляк.

«Дякую міському голові, депутатам усіх рівнів за те, що з розумінням ставляться до охорони здоров’я, допомагають і підтримують розвиток усіх медичних структур – як поліклінічних, первинної ланки, так і стаціонарних відділень, – каже Тарас Масляк. – Маємо непоганий матеріально-технічний стан нашого лікувального закладу, зробили ремонти, оновили обладнання. Не останню роль у нашій роботі посідають і показники лікувально-діагностичної роботи».
Головний лікар переконаний, що у співпраці із владою можна досягти бажаного покращення медичного закладу. Крім того, у Центральній міській клінічній лікарні налагоджена міжнародна співпраця із партнерами. Досягнути певних успіхів щодо вдосконалення медичної допомоги населенню у лікарні змогли завдяки участі у міжнародних проектах та грантових програмах.
Вже зовсім скоро в ЦМКЛ очікують переоснащення на загальну суму майже 500 тисяч євро. У лікарні планують оновити обладнання для відділу екстреної медичної допомоги та реанімаційного відділення, а також УЗД-обладнання. «Діагностика дуже важлива у наданні допомоги хворим, – переконаний головний лікар. – Технічне переоснащення для будь-якого закладу важливе. І дуже прикро лікарям, що їм доводиться використовувати апаратуру значно довше від того терміну експлуатації, котрий визначений».
Головна міська лікарня взяла  участь у ще трьох грантах. Одним із найбільш амбітних планів із залученням іноземних інвестицій може стати будівництво нового сучасного поліклінічного відділення. Консультативна поліклініка разом із допоміжними структурами при ЦМКЛ буде розташована у новому корпусі. Там вже будуть відповідно обладнані малі операційні, а також діагностичні та лікувальні приміщення. Усі сподівання керівництво лікарні покладає на грант. Завдяки перемозі у ньому можна буде отримати 800 тисяч євро для будівництва омріяного корпусу. «Якщо таки вдасться домогтися фінансування із транскордонного гранту, то місто мало би вкласти у цей проект лише 10 відсотків від загальної суми», – зауважує Тарас Масляк. Такий досвід не новий для Івано-Франківська, адже, за словами головного лікаря ЦМКЛ, міська рада вже виділяла кошти у розмірі 10 відсотків від грантової суми з міського бюджету на потреби лікарні. Депутати міської ради із розумінням поставилися до проблем медицини, тому вони погодилися виділити кошти для ремонту ангіографа.
«Сьогодні ЦМКЛ – це один із передових закладів України, котрий проводить операції при гострій коронарній недузі. У лікарні працює цілий комплекс кардіологічної служби. Нам вдалося систематизувати і надавати якісні медичні послуги. Лікувальна установа є лідером у повнофункційному лікуванні кардіологічних проблем. Маємо ще у планах впровадження електрокардіофізіології. Смертність від інфаркту міокарда зменшується, а це означає, що ми щось робимо», — ділиться досягненнями лікувальної установи її керівник.
Особливою гордістю Тараса Масляка є хірургія. За його словами, робота у цій галузі поставлена на такому високому щаблі, що тепер всі хірургічні проблеми можна вирішити саме у Центральній міській клінічній лікарні. Тут проводять чи не найбільше хірургічних лапароскопічних втручань серед усіх лікувальних закладів України. Фаховість спеціалістів постійно зростає за рахунок того, що вони вчаться і перебирають передовий закордонний досвід. За рік у лікарні проводять до 7 тисяч оперативних втручань. «Ще декілька років тому до Івано-Франківська приїжджала спеціальна бригада хірургів, котра вчила наших медиків оперувати. Тепер вже не треба запрошувати спеціалістів, бо є достатньо своїх. Провідний кардіохірург Сергій Руденко наголошує, що наші кардіохірурги вже можуть самостійно оперувати на відкритому серці», – наголошує Тарас Масляк.
Звичайно, охопити ремонтами і новим обладнанням усю лікарню зразу не можливо, тому тут все роблять поступово. Місяць тому в ЦМКЛ відкривали оновлене кардіологічне відділення. Тепер у планах – офтальмологія і терапія.
«Чи не 70 відсотків населення потрапляють саме у терапевтичні відділення. А це дуже широкий спектр захворювань. Зараз  потрапити у лікарню за направленням і планово пролікуватися, досить проблематично. Терапевтичні відділення можна вже сприймати як реабілітаційно-діагностичні. Але я хочу, щоби вони були ще кращими», – говорить головний лікар.
За планами, вже найближчим часом у кожному відділенні лікарні буде по дві реабілітаційні палати. Тепер реабілітологи працюватимуть за різними напрямками. ЦМКЛ виграла проект і реалізовуватиме такі плани за кошти ПРООН. «У нас були потужні керівники, котрі працюють по світу, ми стали пілотною лікарнею. То не надто велика сума – 180 тисяч гривень. Нас не так цікавлять гроші, як супровід ПРООН у новітніх технологіях і напрямках», – зазначив Тарас Масляк.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники