КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Фіналіст FLEX 2014 Олександр Лукань: «Я знав, що поїду в Америку»

Lukan-26Future Leaders Exchange (FLEX) – програма обміну, яка здійснюється Державним департаментом США, що дає старшокласникам віком 15-17 років можливість безкоштовно провести рік в США, жити в американській сім'ї, відвідувати американську школу. Одним з фіналістів програми став десятикласник спеціалізованої школи №11 Олександр Лукань. Майже рік проживає він в штаті Техас, Хюстон, м. Манголія і скоро повернеться в Україну. Як живеться українському учневі у незнайомій Америці?
– Як проходив відбір майбутніх фіналістів?
– Флекс складається з 3-х турів. Перший тур – це тест на знання англійської мови, він не дуже сильно впливає. Думав, буде стрьомно, але було досить легко. Другий тур, який відбувається наступного дня, складається з 3-х есе. Пам’ятаю тільки дві теми: «Що би ти робив у незнайомій компанії?», «Як ти об’єднаєш людей до співпраці?». Тут головне думка, граматику не перевіряють. Потім іде довготривале напружене очікування, близько одного місяця.

– Яка найцікавіша частина відбору?
– Найцікавіший був третій тур, особливо співбесіда, тому що ти зустрічаєш море нових людей. Сама співбесіда складається з двох частин: слеп-тест з 80 питань і гра на лідерство, де головне – не перетнути межу, але і показати себе, та обговорення різних ситуацій українською мовою. Наприклад ситуація: тобі треба посидіти з дитиною, а друзі кличуть на дискотеку, твої дії.
– Які були емоції, коли тобі повідомили, що ти виграв флекс і їдеш в Америку?
– Було просто море емоцій. Коли після третього туру мені повідомили, що я фіналіст, казали щось там за документи, але я не слухав. Мама плакала, а тато казав, що ще не факт,чи вони мене відпустять, але я знав, що поїду в Америку.
– Перше враження про систему освіти в Америці?
– Пішов я у школу через тиждень після прибуття. Школа дуже велика, великі класи, одиночні парти, шафки для речей – все як у фільмах. Мене здивувало, що учні самі вибирають предмети. В молодшій школі вони набирають бали, від яких залежить вибір уроків. Оскільки я приїхав сюди по обміну, я міг обрати будь-які предмети. А обрав я веб-технології, алгебру, фотожурналізм, який є дуже цікавим, та іспанську мову. Історія США і англійська мова обов’язкові. Також я міг змінити уроки, що я згодом і зробив. Добираюсь на шкільному автобусі. Уроки починаються о 7.25 і тривають до 14.35, з перервою на ланч та підготовку після першого уроку. Навчання легше, ніж в Україні, не таке напружене, а вчителі класні і ставляться до тебе дуже добре. В класі багато іноземців, але легко знайти спільну мову.
– Як було з твоєю розмовною англійською мовою?
– Спочатку було погано, оскільки мій рівень був невисокий, але згодом покращився, десь через 2-3 місяці я вільно говорив по-англійськи. Взагалі, я швидко адаптувався до нового життя.
– Як прийняла тебе хост-сім’я? Що найдивніше в них?
– Я мав дві приймаючі сім’ї. Перша була тільки на один місяць через деякі особисті ситуації. Прийняли вони мене дуже класно, але було дивно, бо нові люди, нема рідних батьків. Друга сім’я, в якій я зараз живу, дуже крута, і ми гарно спілкуємось. Вдома я прибираю 2-й поверх, на якому є моя та ігрова кімнати. Вечеряємо  разом, часто за телевізором, готовить хост-сім’я, або йдемо в кафе. Їжа тут гостра.
– Знаю, що за умовами програми ти маєш попрацювати на потреби громади, розкажи більше?
– Програма дає тобі список того, що тобі треба зробити під час перебуття в Америці. Дехто робить проекти і презентації про свою країну. Я попрацював волонтером в церкві, де ми організували безплатний обід для бездомних, я виконав 20 волонтерських годин, тому я не заморочувався з цим.
– Твій вільний час та хобі?
– Мені дуже повезло з координаторкою, вона підігнала мені гітару, тому граю у вільний час, слухаю музику або дзвоню до друзів. Катаюсь на лонгборді, велосипеді, їздив на квадрациклі.
– В яких містах чи визначних центрах ти побував?
– Хюстон – одне з найкращих міст, в яких я був. В Далас я їздив з командою веб-дизайнерів, де зайняли 6 місце з 34. До речі, там зустрів перший сніг в Америці.  З хост-сім’єю їздив у Західну Вірджинію. Був у Вашингтоні, люди відрізняються від тих, що в Техасі, вони менше усміхаються і більше зайняті.  З координаторкою та студентами по обміну їздив в Остін і до Капітолія.
– Чи вистачає тобі стипендії? Яка вона?
– Стипендія у нас раз у два місяці по 250$ плюс батьки висилають гроші. В перший місяць я купив Ipod, я ж американець тепер, і зразу «дзень» мінус 215$, потім одяг – ще близько 200$. Багато витратив, але стипендії вистачає. Хост-сім’я оплачує їду, а якщо ти береш участь у шкільній музичній групі, то програма оплачує інструменти.
– Чи контролює тебе хост-сім’я?
– Хотілось, щоб ні, але тут піклуються про мене і відносяться як до рідної дитини. Я не можу десь просто пропасти, треба попередити, що і як.
– Що не можна робити флексеру?
– Нам дали деякі правила, основні з яких: не вживати спиртне, наркотики, нікотин, не займатись екстримальними видами спорту і не робити з собою нічого радикального в плані зовнішності. Також є три рівні покарання: попередження, 2 рази і надсилають лист додому; екстра – додаткові волонтерські години і виправний термін; останнє – це депортація. Навіть знаю декілька людей, яких відправили додому через порушення правил.
– Що ти найбільше любиш в Америці?
– Все! Легше сказати, що я не люблю. Відсутність власного транспорту в моїй ситуації. Щоб дістатись до магазину, треба здолати 2,5 км на велосипеді, а тут дорога має чотири полоси. Я дуже полюбив Америку, те, як на Хелловін та Різдво ми прикрашали подвір’я, як їздили по хатах і вигукували: «Цукерки або смерть». Я буду дуже сумувати за США. Хоча й додому вже хочеться.
– Які в тебе плани на майбутнє?
– Хотілось би взяти участь у Work and Travel і повернутись.
– У чому секрет успіху? Дай декілька порад майбутім учасникам Flex.
– У чому секрет? Неможливо відповісти, в кожного різний. Тримайтесь, будьте більш flexible (з анг. – гнучкими), навчіться знаходити вихід з різних ситуацій. Будьте лідером. Якщо ви берете участь з метою не тільки покращити рівень англійської мови, але й відчути справжній американський дух, обмінятись культурою, традиціями, тоді це точно для вас.

Розмовляла Настя Антонів, учениця СШ №11

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники