КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Палац – громаді

Палац – громаді

06:21:30, 7 Липень 2017

Міський голова Івано-Франківська переконаний, що палац Потоцьких має бути у власності громади і стат[...]

«Галичина»: дві позиції конфлікту

gazGalichinaГазета «Галичина» закликає ЗМІ до об’єктивного висвітлення конфлікту між виданням  та Ярославом Ткачівським.
«ЗК» вже повідомляв про акцію протесту працівників редакції газети «Галичина» проти судового позову колишнього заступника головного редактора газети «Галичина», а нині депутата обласної ради, головного редактора,  відновленого рішенням суду «Тижневика Галичини» Ярослава Ткачівського.
Маємо новий прецедент. Нещодавно фракція ВО «Свобода» в обласній раді висловила свою підтримку виданню, натомість Ярослав Ткачівський заявив про вихід із фракції ВО «Свобода». Цю інформацію поширив один із місцевих телеканалів. Зрештою сюжет став приводом для чергової прес-конференції у стінах «Галичини».

Головний редактор видання Петро Парипа закликав місцевих журналістів реально підходити до висвітлення скандальних матеріалів та брати до уваги позиції різних сторін. На жаль, у відеосюжеті цього не було. Саме це й обурило працівників «Галичини». «Сподіваюся, що у місцевій пресі не буде більше незбалансованої інформації», – наголосив редактор «Галичини».
Щодо «Тижневика Галичини», то Петро Парипа повідомив що його ліквідація відбулася згідно із рішенням обласної ради. Повертаючись до подій 14-річної давнини, редактор «Галичини» каже, що ніякого рейдерського захоплення майна «Тижневика Галичини» не було. Тим більше, зі слів Петра Парипи, це виходить абсурдним, бо тоді рейдером мала би бути обласна рада. «За цими гучними звинуваченнями криється суцільна неправда», – стверджує головний редактор «Галичини» Петро Парипа.
Також керівник друкованого видання зауважив, що газета впродовж 14 років не займалася обливанням брудом депутата Ткачівського, а перша публікація проти нього появилася тільки внаслідок судових позовів. Сума, котру вимагає компенсувати позивач, за словами редактора, може потопити їхню газету.

Дмитро ГУСАК

Минулого тижня до редакції «ЗК» з вимогою спростувати викладену  в газеті інформацію  за 23 жовтня 2014 року звернувся Ярослав Ткачівський. Подаємо його позицію.
– У тижневому виданні «Західний кур’єр», №43 (1460) за 23 жовтня 2014 року, було надруковано інформацію «Преса під пресом», у якій, як не прикро, зі слів керівника газети «Галичина» допущено неточності, котрі мушу спростувати відповідно до ст. 37 закону України про пресу.
Нема позову депутата обласної ради Ярослава Ткачівського до «Галичини», як було написано в газеті, в суді є позовна заява громадянки О.Ткачівської (моєї дружини) до редакції газети «Галичина» (це звичайний трудовий спір, ціна позову 50 тисяч гривень) і котра, звичайно, справедливо вимагає компенсації за своє багаторічне безробіття (до котрого її довів П. Парипа).
Справді, в міському суді є і позовна заява журналіста Ярослава Ткачівського до редакції газети «Галичина», яка відповідно до законодавства України несе відповідальність за протиправні вчинки своїх працівників. Змушений нагадати, що якраз П.Парипа очолював групу зацікавлених осіб, які в 2000 році ініціювали порушення кримінальної справи за фактом неіснуючих зловживань і протиправно за підробленими документами зняли з державної реєстрації тоді найпопулярніший в області часопис «Тижневик Галичини» та його редакцію як юридичну особу. Тож саме це змусило мене звернутися до суду. Щоправда, як наслідок у породженій «Галичиною» семирічній судовій одіссеї кримінальну справу проти мене було закрито за відсутністю в моїх діях будь-якого складу злочину (ст.6, п.2 КК України). Ще сім наступних років минуло в судах на відновлення «Тижневика Галичини». Зрозуміло, що тоді фаховою журналістикою не займався через штучно створені «Галичиною» перепони. За такі дії, як усім відомо, настає кримінальна відповідальність згідно зі ст. 171 КК України за незаконну протидію моїй журналістській діяльності. Тому надіюся на компенсацію завданої матеріальної, моральної шкоди та втраченої вигоди за всі 14 років.
Окремо наголошую, що про ніяке наше поновлення на роботі в «Галичині» не йдеться: О.Ткачівська з 1996 року не змінювала місця праці, а щодо мене – суд вже давно встановив той факт, що Ткачівський Я.В. є головний редактор газети «Тижневика Галичини». Крапка.
Головний редактор «Галичини», апелюючи до облради, закликав «втрутитися в судовий процес» і захистити комунальну газету від зазіхання на неї з боку депутата Ткачівського та від судового свавілля». Раджу йому разом з колективом уважніше перечитати позовну заяву. Там усе зрозуміло написано. Тож про яке «судове свавілля» говорите, коли ще навіть не розпочато розгляди справ, бо відповідачі вже тричі не з’являлися в судові засідання.
Уточню, нарешті, й те, що буцімто «звернення газетярів отримало статус депутатського запиту від усього депутатського корпусу», як написано в «Західному кур’єрі». Так, спочатку справді була така пропозиція… Та після виступу депутата обласної ради Ярослава Ткачівського вона відпала й ніхто на сесії з цього приводу не голосував. Отака, друзі, істина.

Ярослав ТКАЧІВСЬКИЙ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники