КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

«Галичина»: дві позиції конфлікту

gazGalichinaГазета «Галичина» закликає ЗМІ до об’єктивного висвітлення конфлікту між виданням  та Ярославом Ткачівським.
«ЗК» вже повідомляв про акцію протесту працівників редакції газети «Галичина» проти судового позову колишнього заступника головного редактора газети «Галичина», а нині депутата обласної ради, головного редактора,  відновленого рішенням суду «Тижневика Галичини» Ярослава Ткачівського.
Маємо новий прецедент. Нещодавно фракція ВО «Свобода» в обласній раді висловила свою підтримку виданню, натомість Ярослав Ткачівський заявив про вихід із фракції ВО «Свобода». Цю інформацію поширив один із місцевих телеканалів. Зрештою сюжет став приводом для чергової прес-конференції у стінах «Галичини».

Головний редактор видання Петро Парипа закликав місцевих журналістів реально підходити до висвітлення скандальних матеріалів та брати до уваги позиції різних сторін. На жаль, у відеосюжеті цього не було. Саме це й обурило працівників «Галичини». «Сподіваюся, що у місцевій пресі не буде більше незбалансованої інформації», – наголосив редактор «Галичини».
Щодо «Тижневика Галичини», то Петро Парипа повідомив що його ліквідація відбулася згідно із рішенням обласної ради. Повертаючись до подій 14-річної давнини, редактор «Галичини» каже, що ніякого рейдерського захоплення майна «Тижневика Галичини» не було. Тим більше, зі слів Петра Парипи, це виходить абсурдним, бо тоді рейдером мала би бути обласна рада. «За цими гучними звинуваченнями криється суцільна неправда», – стверджує головний редактор «Галичини» Петро Парипа.
Також керівник друкованого видання зауважив, що газета впродовж 14 років не займалася обливанням брудом депутата Ткачівського, а перша публікація проти нього появилася тільки внаслідок судових позовів. Сума, котру вимагає компенсувати позивач, за словами редактора, може потопити їхню газету.

Дмитро ГУСАК

Минулого тижня до редакції «ЗК» з вимогою спростувати викладену  в газеті інформацію  за 23 жовтня 2014 року звернувся Ярослав Ткачівський. Подаємо його позицію.
– У тижневому виданні «Західний кур’єр», №43 (1460) за 23 жовтня 2014 року, було надруковано інформацію «Преса під пресом», у якій, як не прикро, зі слів керівника газети «Галичина» допущено неточності, котрі мушу спростувати відповідно до ст. 37 закону України про пресу.
Нема позову депутата обласної ради Ярослава Ткачівського до «Галичини», як було написано в газеті, в суді є позовна заява громадянки О.Ткачівської (моєї дружини) до редакції газети «Галичина» (це звичайний трудовий спір, ціна позову 50 тисяч гривень) і котра, звичайно, справедливо вимагає компенсації за своє багаторічне безробіття (до котрого її довів П. Парипа).
Справді, в міському суді є і позовна заява журналіста Ярослава Ткачівського до редакції газети «Галичина», яка відповідно до законодавства України несе відповідальність за протиправні вчинки своїх працівників. Змушений нагадати, що якраз П.Парипа очолював групу зацікавлених осіб, які в 2000 році ініціювали порушення кримінальної справи за фактом неіснуючих зловживань і протиправно за підробленими документами зняли з державної реєстрації тоді найпопулярніший в області часопис «Тижневик Галичини» та його редакцію як юридичну особу. Тож саме це змусило мене звернутися до суду. Щоправда, як наслідок у породженій «Галичиною» семирічній судовій одіссеї кримінальну справу проти мене було закрито за відсутністю в моїх діях будь-якого складу злочину (ст.6, п.2 КК України). Ще сім наступних років минуло в судах на відновлення «Тижневика Галичини». Зрозуміло, що тоді фаховою журналістикою не займався через штучно створені «Галичиною» перепони. За такі дії, як усім відомо, настає кримінальна відповідальність згідно зі ст. 171 КК України за незаконну протидію моїй журналістській діяльності. Тому надіюся на компенсацію завданої матеріальної, моральної шкоди та втраченої вигоди за всі 14 років.
Окремо наголошую, що про ніяке наше поновлення на роботі в «Галичині» не йдеться: О.Ткачівська з 1996 року не змінювала місця праці, а щодо мене – суд вже давно встановив той факт, що Ткачівський Я.В. є головний редактор газети «Тижневика Галичини». Крапка.
Головний редактор «Галичини», апелюючи до облради, закликав «втрутитися в судовий процес» і захистити комунальну газету від зазіхання на неї з боку депутата Ткачівського та від судового свавілля». Раджу йому разом з колективом уважніше перечитати позовну заяву. Там усе зрозуміло написано. Тож про яке «судове свавілля» говорите, коли ще навіть не розпочато розгляди справ, бо відповідачі вже тричі не з’являлися в судові засідання.
Уточню, нарешті, й те, що буцімто «звернення газетярів отримало статус депутатського запиту від усього депутатського корпусу», як написано в «Західному кур’єрі». Так, спочатку справді була така пропозиція… Та після виступу депутата обласної ради Ярослава Ткачівського вона відпала й ніхто на сесії з цього приводу не голосував. Отака, друзі, істина.

Ярослав ТКАЧІВСЬКИЙ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники