КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Галина БАРАНКЕВИЧ: «Усі підбирають колядки ретельно, а головне – маловідомі»

Galyna Barankevych13 січня усіх франківців запрошують поринути у дивний світ коляди та магію свята. На сцені драмтеатру відбудеться театралізована музична феєрія «Легенда святого Різдва. Пісок часу». Заслужена артистка України Галина Баранкевич разом із командою готують колядки і щедрівки, а святковий настрій створюватиме «жива шопка». Родзинкою цьогорічного різдвяного дійства стане пісочна анімація від Оксани Мергут. Завісу «Легенди свято Різдва» ми попросили відкрити автора ідеї Галину Баранкевич.

– Галино, цього року, вже за доброю традицією, збираєте свою колядницьку ватагу для святкування Різдва на сцені драмтеатру. Чим будете дивувати гостей свята?

– Це вже третій проект «Легенда святого Різдва. Пісок часу», котрий приготував чимало сюрпризів для своїх прихильників. Найперше варто зауважити, що наша «Легенда святого Різдва» потроху стає всеукраїнським дійством. Цього року співатимуть і колядуватимуть як відомі прикарпатські виконавці, так і гості з Києва, Львова, Чернівців. А ще готується пісочна анімація у виконанні художниці і педагога Оксани Мергут, котра приїде до нас із Хмельницького. Хочу зауважити, що ми щоразу шукаємо нові ходи сценарію та подачі матеріалу зі сцени. Дуже не хочеться наперед відкривати усі завіси концерту, щоби потім було цікаво побачити. Але, повірте, у мене підготовка до коляди почалася ще із серпня. Свято буде веселим, насиченим, а водночас душевним і щирим. Зрештою як і саме Різдво.
– Наскільки ретельно та прискіпливо вибираєте репертуар для концерту, адже так не хочеться чути зі сцени банальні і широко відомі колядки? Будуть сюрпризи?
– Щодо репертуару, хочу особливо відзначити креативність і старання артистів. Як у попередні роки, так і тепер, усі як правило підбирають колядки ретельно, а головне – маловідомі. Згадують і шукають старовинні, які колись наспівували дідусі і бабусі, або ж створюють сучасні. І в цьому, як на мене, полягає основна місія проекту.
– Звідки черпаєте той дух глибини віків і силу музики, котрі насправді несуть у собі магію свята?
– Мені здається, що я народилася уже із закладеною любов’ю до пісні, коляди, усього українського і красивого. Я люблю свою роботу. Тому те, що роблю, і вдячність моїх глядачів дають мені натхнення. Звідти і енергія – від любові, від підтримки і вдячності.
– Колядки – то особливий момент у житті кожної людини, особливо в період дитинства, коли за гарну колядку можна отримати винагороду. Пригадуєте свої перші колядки?
– Пригадую свої перші «заробітки» саме з колядою. Ще дитиною, звичайно. Бігали з подругами від хати до хати по снігу. Було весело… А ще як мала три рочки, то їхали поїздом з батьками святкувати Різдво до бабусі. Звичайно, я, як і всі діти, нудьгувала в поїзді. І раптом на повен голос і на весь вагон заколядувала: «Нова раГАГАдість стала…» Спершу люди у вагоні почали сміятися, а потім підтримали мою «ініціативу». І вже весь вагон щиро колядував зі мною. Мабуть, ще відтоді така місія в мене – підтримувати традиції.
– Нещодавно із шаленим успіхом відбувся ваш творчий вечір – драма-концерт лемківської пісні «Вигнані з раю». Що спонукає вас звертатися до таких глибоких народних пісенних скарбів? Чи завжди вам вдається відшукати справжні автентичні піснеспіви?
– Спонукає любов до того, що роблю, і до того, що залишили наші предки, які жили, мабуть, у важчих умовах, ніж ми зараз із вами. Я знаю пережиту долю лемків, бо через це пройшла моя родина, але не менш захоплююсь і шаную кожну етнічну гілку нашого українського роду, бо це безмежна, бездонна, багатогранна земля і культура. І саме в етносі наша сила і майбутнє. Хоч це мої особисті переконання, але відчуваю, що це таки правда.
– Яких ще експериментів можна чекати від вас на сцені?
– Стараюся далеко не планувати і з гідністю та професійністю приймати кожен даний мені шанс на творчість. Я готова до експериментів і навіть люблю їх. А далі побачимо…
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники