КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Галина БАРАНКЕВИЧ: «Усі підбирають колядки ретельно, а головне – маловідомі»

Galyna Barankevych13 січня усіх франківців запрошують поринути у дивний світ коляди та магію свята. На сцені драмтеатру відбудеться театралізована музична феєрія «Легенда святого Різдва. Пісок часу». Заслужена артистка України Галина Баранкевич разом із командою готують колядки і щедрівки, а святковий настрій створюватиме «жива шопка». Родзинкою цьогорічного різдвяного дійства стане пісочна анімація від Оксани Мергут. Завісу «Легенди свято Різдва» ми попросили відкрити автора ідеї Галину Баранкевич.

– Галино, цього року, вже за доброю традицією, збираєте свою колядницьку ватагу для святкування Різдва на сцені драмтеатру. Чим будете дивувати гостей свята?

– Це вже третій проект «Легенда святого Різдва. Пісок часу», котрий приготував чимало сюрпризів для своїх прихильників. Найперше варто зауважити, що наша «Легенда святого Різдва» потроху стає всеукраїнським дійством. Цього року співатимуть і колядуватимуть як відомі прикарпатські виконавці, так і гості з Києва, Львова, Чернівців. А ще готується пісочна анімація у виконанні художниці і педагога Оксани Мергут, котра приїде до нас із Хмельницького. Хочу зауважити, що ми щоразу шукаємо нові ходи сценарію та подачі матеріалу зі сцени. Дуже не хочеться наперед відкривати усі завіси концерту, щоби потім було цікаво побачити. Але, повірте, у мене підготовка до коляди почалася ще із серпня. Свято буде веселим, насиченим, а водночас душевним і щирим. Зрештою як і саме Різдво.
– Наскільки ретельно та прискіпливо вибираєте репертуар для концерту, адже так не хочеться чути зі сцени банальні і широко відомі колядки? Будуть сюрпризи?
– Щодо репертуару, хочу особливо відзначити креативність і старання артистів. Як у попередні роки, так і тепер, усі як правило підбирають колядки ретельно, а головне – маловідомі. Згадують і шукають старовинні, які колись наспівували дідусі і бабусі, або ж створюють сучасні. І в цьому, як на мене, полягає основна місія проекту.
– Звідки черпаєте той дух глибини віків і силу музики, котрі насправді несуть у собі магію свята?
– Мені здається, що я народилася уже із закладеною любов’ю до пісні, коляди, усього українського і красивого. Я люблю свою роботу. Тому те, що роблю, і вдячність моїх глядачів дають мені натхнення. Звідти і енергія – від любові, від підтримки і вдячності.
– Колядки – то особливий момент у житті кожної людини, особливо в період дитинства, коли за гарну колядку можна отримати винагороду. Пригадуєте свої перші колядки?
– Пригадую свої перші «заробітки» саме з колядою. Ще дитиною, звичайно. Бігали з подругами від хати до хати по снігу. Було весело… А ще як мала три рочки, то їхали поїздом з батьками святкувати Різдво до бабусі. Звичайно, я, як і всі діти, нудьгувала в поїзді. І раптом на повен голос і на весь вагон заколядувала: «Нова раГАГАдість стала…» Спершу люди у вагоні почали сміятися, а потім підтримали мою «ініціативу». І вже весь вагон щиро колядував зі мною. Мабуть, ще відтоді така місія в мене – підтримувати традиції.
– Нещодавно із шаленим успіхом відбувся ваш творчий вечір – драма-концерт лемківської пісні «Вигнані з раю». Що спонукає вас звертатися до таких глибоких народних пісенних скарбів? Чи завжди вам вдається відшукати справжні автентичні піснеспіви?
– Спонукає любов до того, що роблю, і до того, що залишили наші предки, які жили, мабуть, у важчих умовах, ніж ми зараз із вами. Я знаю пережиту долю лемків, бо через це пройшла моя родина, але не менш захоплююсь і шаную кожну етнічну гілку нашого українського роду, бо це безмежна, бездонна, багатогранна земля і культура. І саме в етносі наша сила і майбутнє. Хоч це мої особисті переконання, але відчуваю, що це таки правда.
– Яких ще експериментів можна чекати від вас на сцені?
– Стараюся далеко не планувати і з гідністю та професійністю приймати кожен даний мені шанс на творчість. Я готова до експериментів і навіть люблю їх. А далі побачимо…
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники