КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Галина ТАЛАЛАЙ: «Я була дуже вразливою дитиною»

Talalai-45Осінь 2016 року золотиться ювілярами. Серед когорти митців-ювілярів і  заслужена артистка України, солістка-вокалістка Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру  ім. І. Франка Галина Талалай. Працівники відділу мистецтва Івано-Франківської обласної універсальної бібліотеки  ім. І. Франка у дарунок ювілярці, активній читачці розгорнули виставку «Світлини розповідають»  із сімейного архіву  Галини Талалай.

Мрія пані Галини бути співачкою здійснилася, коли вона, випускниця студії Київського театру оперети, прийшла на роботу в Івано-Франківський обласний музично-драматичний театр ім. І. Франка. Дебютувала в ролі панночки в «Майській ночі» М. Гоголя, а в списку артистки ролі Наталки в «Наталці Полтавці», Божени в «Бравому солдаті Швейку», Аделі в «Летючій миші», Галини в «Чаклунці синього виру», Марічки в «Шлюбі з перешкодами», Ганни в «Наймичці», Чаклунки в «Запорізькій Січі», Чаніти в «Поцілунку Чаніти», Роз-Марі в однойменній опереті та багато-багато інших. Актриса і зараз блискуче виконує роль Матрьони у «Фатальних жінках Бальзамінова», Баби Палажки в «Кайдашевій сім’ї», Хазяйки в «Дуже простій історії» та інших. У кожній мізансцені Галина Олександрівна виявляє майстерність, почуття міри і художній смак, тому і гра її така природна. Її очі випромінюють то лагідність, то грозу, то тривогу, то щастя. За свою працю актриса була нагороджена званням «Заслужена артистка України».

Розглядаючи старі світлини разом із п. Галиною, ми поринули у спогади.
– Пригадую події зі свого життя. Моє дитинство було не легким, проте й дуже щасливим. Щасливим, бо виростала серед простих і талановитих людей. Батько часто спілкувався з сином Василя Стефаника. Я була дуже вразливою дитиною і саме завдяки пісні розкривався мій внутрішній світ. Серце підказувало: треба обирати хоч і тернисту, але під Божою опікою дорогу, що приведе у світ мрії.
– Кожен талант передається генетично та формується з дитинства під впливом сім’ї і близьких. Розкажіть, будь ласка, звідки ви родом, в якій сім’ї зростали?
– Народилася в Коломиї. Потім разом з батьками Олександром Кузьмичем та Євдокією Іллівною переїхала до Снятина. Навчаючись у середній школі, брала участь у шкільній художній самодіяльності, ходила до музичної школи і балетної студії. Але понад усе я любила співати. Любов до музики і пісні привела мене до Івано-Франківського музичного училища ім. Д. Січинського. Тут навчалася на відділі гри на народних інструментах (баян) у викладача Бородіна Віктора Семеновича, а вокалу вчилася у Проценко Наталії Іванівни, багато концертувала. Після закінчення училища працювала викладачем гри на баяні у тодішньому Снятинському культосвітньому училищі. Тоді мені було 19 літ. З приємністю пригадую спільні концерти, фестивалі з нині відомою цілому світові оперною співачкою, народною артисткою України Марією Стеф'юк, і нині покійним заслуженим артистом України Романом Лапко.
Працювала солісткою-вокалісткою Хабаровської та Владивостоцької філармоній, у Рівненському та Миколаївському театрах, але любов до рідного краю привела назад до Івано-Франківська. Я вибудувала не тільки своє життя, але й життя своїх персонажів. Була в когорті талановитих людей. Згадую акторів та режисерів, з якими доводилося працювати в театрі: Х. Фіцалович, Г. Шиманським, Т. Перетою, Л. Благушиною, С. Романюком, Ю. Суржою, Ж. Добряк-Готвянською, О. Шиманським, К. Сидорчук, О. Затварською, В. Мельником, В. Смоляком, І. Борисом. Я вдячна всім, з ким працювала і працюю.
– А що можете сказати про сучасний театр?  
– Старше покоління акторів – як лук, а молоде – як стріли, випущені в майбутнє нового театру. Ціную нинішнього директора Ростислава Держипільського як новатора, керівника з великою енергією та інтуїцією, який піднімає театральне життя Івано-Франківщини.
– Чи хвилює вас те, як сприймає публіка виконання вами ролей?
– Перед кожним виступом хвилююся як вперше. Звичайно, приємно, коли зала переповнена, люди цікавляться виставою, зал вибухає оплесками. Найвища радість для артиста – бачити зі сцени, як світяться очі вдячних глядачів. І  це додає сил, енергії, бажання жити.
Акторська чуйність, абсолютна правдивість і природність розкриття сценічних характерів  просто вражають. І що найцінніше, Галина Талалай не втратила цих якостей попри спокуси, успіх та акторську майстерність. Іванофранківці знають, люблять і цінують творчість Галини Талалай. Сподіваємось, що глядачі матимуть можливість бачити улюблену актрису у виставах нового театрального сезону.
Галина ПРИСТАЙ,  завідувач відділу літератури з мистецтва ОУНБ ім. І. Франка.
Марія ДЕМ’ЯНІВ,  головний бібліотекар відділу літератури з мистецтва ОУНБ  ім. І. Франка

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники