КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Галина ТАЛАЛАЙ: «Я була дуже вразливою дитиною»

Talalai-45Осінь 2016 року золотиться ювілярами. Серед когорти митців-ювілярів і  заслужена артистка України, солістка-вокалістка Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру  ім. І. Франка Галина Талалай. Працівники відділу мистецтва Івано-Франківської обласної універсальної бібліотеки  ім. І. Франка у дарунок ювілярці, активній читачці розгорнули виставку «Світлини розповідають»  із сімейного архіву  Галини Талалай.

Мрія пані Галини бути співачкою здійснилася, коли вона, випускниця студії Київського театру оперети, прийшла на роботу в Івано-Франківський обласний музично-драматичний театр ім. І. Франка. Дебютувала в ролі панночки в «Майській ночі» М. Гоголя, а в списку артистки ролі Наталки в «Наталці Полтавці», Божени в «Бравому солдаті Швейку», Аделі в «Летючій миші», Галини в «Чаклунці синього виру», Марічки в «Шлюбі з перешкодами», Ганни в «Наймичці», Чаклунки в «Запорізькій Січі», Чаніти в «Поцілунку Чаніти», Роз-Марі в однойменній опереті та багато-багато інших. Актриса і зараз блискуче виконує роль Матрьони у «Фатальних жінках Бальзамінова», Баби Палажки в «Кайдашевій сім’ї», Хазяйки в «Дуже простій історії» та інших. У кожній мізансцені Галина Олександрівна виявляє майстерність, почуття міри і художній смак, тому і гра її така природна. Її очі випромінюють то лагідність, то грозу, то тривогу, то щастя. За свою працю актриса була нагороджена званням «Заслужена артистка України».

Розглядаючи старі світлини разом із п. Галиною, ми поринули у спогади.
– Пригадую події зі свого життя. Моє дитинство було не легким, проте й дуже щасливим. Щасливим, бо виростала серед простих і талановитих людей. Батько часто спілкувався з сином Василя Стефаника. Я була дуже вразливою дитиною і саме завдяки пісні розкривався мій внутрішній світ. Серце підказувало: треба обирати хоч і тернисту, але під Божою опікою дорогу, що приведе у світ мрії.
– Кожен талант передається генетично та формується з дитинства під впливом сім’ї і близьких. Розкажіть, будь ласка, звідки ви родом, в якій сім’ї зростали?
– Народилася в Коломиї. Потім разом з батьками Олександром Кузьмичем та Євдокією Іллівною переїхала до Снятина. Навчаючись у середній школі, брала участь у шкільній художній самодіяльності, ходила до музичної школи і балетної студії. Але понад усе я любила співати. Любов до музики і пісні привела мене до Івано-Франківського музичного училища ім. Д. Січинського. Тут навчалася на відділі гри на народних інструментах (баян) у викладача Бородіна Віктора Семеновича, а вокалу вчилася у Проценко Наталії Іванівни, багато концертувала. Після закінчення училища працювала викладачем гри на баяні у тодішньому Снятинському культосвітньому училищі. Тоді мені було 19 літ. З приємністю пригадую спільні концерти, фестивалі з нині відомою цілому світові оперною співачкою, народною артисткою України Марією Стеф'юк, і нині покійним заслуженим артистом України Романом Лапко.
Працювала солісткою-вокалісткою Хабаровської та Владивостоцької філармоній, у Рівненському та Миколаївському театрах, але любов до рідного краю привела назад до Івано-Франківська. Я вибудувала не тільки своє життя, але й життя своїх персонажів. Була в когорті талановитих людей. Згадую акторів та режисерів, з якими доводилося працювати в театрі: Х. Фіцалович, Г. Шиманським, Т. Перетою, Л. Благушиною, С. Романюком, Ю. Суржою, Ж. Добряк-Готвянською, О. Шиманським, К. Сидорчук, О. Затварською, В. Мельником, В. Смоляком, І. Борисом. Я вдячна всім, з ким працювала і працюю.
– А що можете сказати про сучасний театр?  
– Старше покоління акторів – як лук, а молоде – як стріли, випущені в майбутнє нового театру. Ціную нинішнього директора Ростислава Держипільського як новатора, керівника з великою енергією та інтуїцією, який піднімає театральне життя Івано-Франківщини.
– Чи хвилює вас те, як сприймає публіка виконання вами ролей?
– Перед кожним виступом хвилююся як вперше. Звичайно, приємно, коли зала переповнена, люди цікавляться виставою, зал вибухає оплесками. Найвища радість для артиста – бачити зі сцени, як світяться очі вдячних глядачів. І  це додає сил, енергії, бажання жити.
Акторська чуйність, абсолютна правдивість і природність розкриття сценічних характерів  просто вражають. І що найцінніше, Галина Талалай не втратила цих якостей попри спокуси, успіх та акторську майстерність. Іванофранківці знають, люблять і цінують творчість Галини Талалай. Сподіваємось, що глядачі матимуть можливість бачити улюблену актрису у виставах нового театрального сезону.
Галина ПРИСТАЙ,  завідувач відділу літератури з мистецтва ОУНБ ім. І. Франка.
Марія ДЕМ’ЯНІВ,  головний бібліотекар відділу літератури з мистецтва ОУНБ  ім. І. Франка

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники