КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Гарантували – переробляйте!

GarantuvalyНеякісно виконані капітальні ремонти підрядники виправляють за власний кошт
Івано-Франківськ оновлюється на очах. Нові асфальт і бруківка, вуличні меблі, зелені насадження. Більшість із цих робіт відібрані на тендерних засадах підрядники виконують на замовлення департаменту житлової, комунальної політики і благоустрою за бюджетні кошти. Однак не всі з них відповідально ставляться до своєї роботи. Десь на дорозі асфальт не достелили, чи він уже потріскав, десь люки не підняли до рівня нового покриття, або вони вже провалилися, а на недавно відремонтованих пішохідних частинах просідає бруківка… Це чи не найпоширеніші ганджі відремонтованих об’єктів, які впадають в око іванофранківцям і гостям нашого міста. Втім, комунальники запевняють, що за всіма капітальними  роботами з благоустрою ведуть технічний нагляд. Неякісну роботу не приймають, а недоліки, які проявилися  в процесі експлуатації уже зданих об’єктів під час гарантійного терміну, підрядники виправляють за власний кошт.

Обсяги благоустрою в місті в останні роки і справді вражають. Як повідомив директор галузевого департаменту Михайло Смушак, торік на виконання тих чи інших робіт комунальники уклали з підрядниками 1171 угоду. Капітальні роботи виконувалися на 355 об’єктах. З початку цього року на 18 об’єктах роботи уже завершені і ще на 54 наразі тривають. Незабаром їх кількість значно збільшиться, адже цьогоріч теж заплановано чимало ремонтів вулиць, тротуарів, міжбудинкових проїздів і прибудинкових територій, фасадів і мереж, благоустрій парків і скверів, влаштування об’єктів транспортної інфраструктури, встановлення світлофорів, освітлення пішохідних переходів тощо. І треба, щоб всі вони виконувалися якісно та у визначені терміни. За це відповідає відділ, який здійснює технічний нагляд.
«Технічний нагляд – це комплекс дій, який забезпечує замовник протягом усього періоду будівництва об’єкта з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, а також за якістю та обсягами робіт», – пояснює М. Смушак. За його словами, у департаменті житлової, комунальної політики та благоустрою сформований чи не найпотужніший відділ технагляду з фахівцями високого рівня, які у цій сфері працюють не один десяток років. П’ять досвідчених інженерів відділу мають відповідні кваліфікаційні сертифікати і ще троє молодих фахівців проходять навчання, щоб їх отримати. Крім цього, в департаменті запровадили і внутрішній контроль на етапі виконання й звершення робіт, адже в ході реалізації проектів часто виникає необхідність у проведенні додаткових робіт і корегуванні проектів.
Директор комунального департаменту запевняє, що підрядникам зараз вигідніше виконувати роботи якісно і у визначений термін, бо в іншому випадку чинним законодавством тепер передбачені суттєві фінансові санкції, застосування яких може призвести навіть до банкрутства їхніх фірм. А після здачі об’єкта в експлуатацію відділ технагляду щопівроку проводить контроль гарантійних зобов’язань. Залежно від об’єкта і видів робіт, гарантійний термін складає від трьох до п’яти років, впродовж яких виявленні недоліки підрядник повинен усунути за власний кошт. Скажімо, нещодавно «Івано-ФранківськАвтоДор» уже вдруге виконував гарантійний ремонт вулиці Січових Стрільців, яку капітально відремонтував ще у 2012 році, а торік гарантійний ремонт проводили на частині вулиці Новгородської, яку відремонтували у 2013-му (щоправда, зараз гарантійний ремонт їй теж би не завадив). Загалом, цього року департамент житлової, комунальної політики і благоустрою претензії щодо необхідності виконання гарантійних ремонтів на зданих у попередні роки об’єктах направив уже дев’яти підрядникам.
Стах МІРЧУК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники