КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Гарантували – переробляйте!

GarantuvalyНеякісно виконані капітальні ремонти підрядники виправляють за власний кошт
Івано-Франківськ оновлюється на очах. Нові асфальт і бруківка, вуличні меблі, зелені насадження. Більшість із цих робіт відібрані на тендерних засадах підрядники виконують на замовлення департаменту житлової, комунальної політики і благоустрою за бюджетні кошти. Однак не всі з них відповідально ставляться до своєї роботи. Десь на дорозі асфальт не достелили, чи він уже потріскав, десь люки не підняли до рівня нового покриття, або вони вже провалилися, а на недавно відремонтованих пішохідних частинах просідає бруківка… Це чи не найпоширеніші ганджі відремонтованих об’єктів, які впадають в око іванофранківцям і гостям нашого міста. Втім, комунальники запевняють, що за всіма капітальними  роботами з благоустрою ведуть технічний нагляд. Неякісну роботу не приймають, а недоліки, які проявилися  в процесі експлуатації уже зданих об’єктів під час гарантійного терміну, підрядники виправляють за власний кошт.

Обсяги благоустрою в місті в останні роки і справді вражають. Як повідомив директор галузевого департаменту Михайло Смушак, торік на виконання тих чи інших робіт комунальники уклали з підрядниками 1171 угоду. Капітальні роботи виконувалися на 355 об’єктах. З початку цього року на 18 об’єктах роботи уже завершені і ще на 54 наразі тривають. Незабаром їх кількість значно збільшиться, адже цьогоріч теж заплановано чимало ремонтів вулиць, тротуарів, міжбудинкових проїздів і прибудинкових територій, фасадів і мереж, благоустрій парків і скверів, влаштування об’єктів транспортної інфраструктури, встановлення світлофорів, освітлення пішохідних переходів тощо. І треба, щоб всі вони виконувалися якісно та у визначені терміни. За це відповідає відділ, який здійснює технічний нагляд.
«Технічний нагляд – це комплекс дій, який забезпечує замовник протягом усього періоду будівництва об’єкта з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, а також за якістю та обсягами робіт», – пояснює М. Смушак. За його словами, у департаменті житлової, комунальної політики та благоустрою сформований чи не найпотужніший відділ технагляду з фахівцями високого рівня, які у цій сфері працюють не один десяток років. П’ять досвідчених інженерів відділу мають відповідні кваліфікаційні сертифікати і ще троє молодих фахівців проходять навчання, щоб їх отримати. Крім цього, в департаменті запровадили і внутрішній контроль на етапі виконання й звершення робіт, адже в ході реалізації проектів часто виникає необхідність у проведенні додаткових робіт і корегуванні проектів.
Директор комунального департаменту запевняє, що підрядникам зараз вигідніше виконувати роботи якісно і у визначений термін, бо в іншому випадку чинним законодавством тепер передбачені суттєві фінансові санкції, застосування яких може призвести навіть до банкрутства їхніх фірм. А після здачі об’єкта в експлуатацію відділ технагляду щопівроку проводить контроль гарантійних зобов’язань. Залежно від об’єкта і видів робіт, гарантійний термін складає від трьох до п’яти років, впродовж яких виявленні недоліки підрядник повинен усунути за власний кошт. Скажімо, нещодавно «Івано-ФранківськАвтоДор» уже вдруге виконував гарантійний ремонт вулиці Січових Стрільців, яку капітально відремонтував ще у 2012 році, а торік гарантійний ремонт проводили на частині вулиці Новгородської, яку відремонтували у 2013-му (щоправда, зараз гарантійний ремонт їй теж би не завадив). Загалом, цього року департамент житлової, комунальної політики і благоустрою претензії щодо необхідності виконання гарантійних ремонтів на зданих у попередні роки об’єктах направив уже дев’яти підрядникам.
Стах МІРЧУК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники