КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Громадам дали план

«Об’єднання територіальних громад – це воля, а не примус». Із таким гаслом і відбулося четверте засідання позачергової сесії Івано-Франківської обласної ради. Народні обранці нарешті спромоглися почути волю мешканців краю і дали їм можливість формувати територіальні громади.
Увага мешканців Прикарпаття впродовж двох місяців була прикута до роботи обранців. Депутати ніяк не могли вирішити питання затвердження перспективного плану об’єднаних територіальних громад області. Три попередні засідання позитивного результату так і не дали, тому обранцям від народу доводилося знову і знову повертатися до цього питання, проводячи навіть по два засідання на тиждень.

Аж до самого моменту голосування у п’ятницю, 24 липня, ніхто не знав, чого очікувати від не надто активних цього ранку депутатів. Ті мляво заходили у сесійну залу і тут же виходили у своїх справах. «Давайте будемо мати повагу до всіх. А то прийшов, сів, встав і пішов», – звертався до депутатів заступник голови ради Остап Дзеса, намагаючись хоч якось утримати останніх у сесійній залі. Зрештою, майже півгодинне очікування на депутатів у сесійній залі виявилося доленосним, адже зібравши необхідну кількість голосів, вони все ж спромоглися дати зелене світло очікуваним реформам.
Депутати наперед домовилися не вказувати один одному, чому той чи інший обранець голосує саме так, а не інакше. Хоча після поіменного голосування «свободівець» Василь Попович не втримався і таки висловив «своє невдоволення». «Спрацювала нова більшість, і цьому підсобили колишні члени Партії регіонів», – зауважив Попович. Головуючий Остап Дзеса натомість заперечив і сказав, що «нічого більше в обласній раді, окрім голосування, не відбулося». Тим часом Василь Попович все одно з місця вигукнув: «Була зрада». До речі, фракція «Свобода» в обласній раді «утрималася» від прийняття такого рішення.
60 голосів «за» стали вирішальними для подальшого шляху реформ місцевого самоврядування. У результаті 63 громади Прикарпаття отримали перспективний план. Тим часом, як повідомив заступник голови обласної ради Остап Дзеса, позачергова сесія не закінчує свою роботу, а буде готова при потребі розглядати питання щодо утворення нових територіальних громад, адже ще 199 населених пунктів області не виявили такого бажання станом на 23 липня.
Під час прес-конференції голова обласної ради Василь Скрипничук питання об’єднання територіальних громад торкнувся дуже делікатно, мовляв, це рішення приймалося без його участі. Але наголосив: «Об’єднуватися треба там, де люди готові об’єднуватися».
Після рішення обласної ради на Прикарпатті всерйоз заговорили про невідворотний процес реформування. Кажуть, що не збираються зупинятися на самому плані, бо це лише схема. Для цього, як переконують у Офісі реформ, потрібно продовжувати роботу. Увесь шлях утворення об’єднаної територіальної громади від його початку і до остаточного формування із виборами та можливим фінансуванням вже на початку 2016 року можна буде побачити на першопрохідцях цього багатостраждального процесу – громаді селища Печеніжин Коломийського району. Це перша громада в Україні, котра вже чекає свого юридичного затвердження на рівні вищих органів влади.
У новоутвореній об’єднаній територіальній громаді бачать перспективу, сподіваються на позитив. Скажімо, як запевняють у Офісі реформ, як мінімум 19 адміністративних функцій районної влади перейдуть в управління територіальних громад. «Тепер, аби отримати якусь довідку, не треба буде їхати до Коломиї за 17 кілометрів, бо до Печеніжина всього 4 кілометри», – переконаний нинішній сільський голова села Марківка Коломийського району Михайло Стефанюк. Крім того, керівництво (представник об’єднаної територіальної громади чи староста) у малих селах все одно залишиться на місцях.
Щодо тривалості об’єднавчого процесу, то керівник Офісу реформ Дмитро Дзвінчук припускає, що він може затягнутися навіть на декілька років.
Окрема ситуація із утворенням громади із центром у Бурштині. Потрібно, щоби Верховна Рада погодила подання від області про таке утворення, адже мова йде про приєднання населених пунктів із Рогатинського району. Крім того, саме у найбільшому за площею, але найменшому за кількістю населення Рогатинському районі, за словами керівника апарату облдержадміністрації Руслана Панасюка, і виникає багато проблем. Там найбільша кількість населених пунктів, котрі не виявили бажання об’єднуватися у територіальні громади. Тим часом, згідно із затвердженим перспективним планом, Рогатинська об’єднана територіальна громада нараховуватиме найбільшу кількість населених пунктів – аж 72. Нагадаємо, що до Івано-Франківська погодилися приєднатися 11 сіл Тисменицького району.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники