КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Громадам дали план

«Об’єднання територіальних громад – це воля, а не примус». Із таким гаслом і відбулося четверте засідання позачергової сесії Івано-Франківської обласної ради. Народні обранці нарешті спромоглися почути волю мешканців краю і дали їм можливість формувати територіальні громади.
Увага мешканців Прикарпаття впродовж двох місяців була прикута до роботи обранців. Депутати ніяк не могли вирішити питання затвердження перспективного плану об’єднаних територіальних громад області. Три попередні засідання позитивного результату так і не дали, тому обранцям від народу доводилося знову і знову повертатися до цього питання, проводячи навіть по два засідання на тиждень.

Аж до самого моменту голосування у п’ятницю, 24 липня, ніхто не знав, чого очікувати від не надто активних цього ранку депутатів. Ті мляво заходили у сесійну залу і тут же виходили у своїх справах. «Давайте будемо мати повагу до всіх. А то прийшов, сів, встав і пішов», – звертався до депутатів заступник голови ради Остап Дзеса, намагаючись хоч якось утримати останніх у сесійній залі. Зрештою, майже півгодинне очікування на депутатів у сесійній залі виявилося доленосним, адже зібравши необхідну кількість голосів, вони все ж спромоглися дати зелене світло очікуваним реформам.
Депутати наперед домовилися не вказувати один одному, чому той чи інший обранець голосує саме так, а не інакше. Хоча після поіменного голосування «свободівець» Василь Попович не втримався і таки висловив «своє невдоволення». «Спрацювала нова більшість, і цьому підсобили колишні члени Партії регіонів», – зауважив Попович. Головуючий Остап Дзеса натомість заперечив і сказав, що «нічого більше в обласній раді, окрім голосування, не відбулося». Тим часом Василь Попович все одно з місця вигукнув: «Була зрада». До речі, фракція «Свобода» в обласній раді «утрималася» від прийняття такого рішення.
60 голосів «за» стали вирішальними для подальшого шляху реформ місцевого самоврядування. У результаті 63 громади Прикарпаття отримали перспективний план. Тим часом, як повідомив заступник голови обласної ради Остап Дзеса, позачергова сесія не закінчує свою роботу, а буде готова при потребі розглядати питання щодо утворення нових територіальних громад, адже ще 199 населених пунктів області не виявили такого бажання станом на 23 липня.
Під час прес-конференції голова обласної ради Василь Скрипничук питання об’єднання територіальних громад торкнувся дуже делікатно, мовляв, це рішення приймалося без його участі. Але наголосив: «Об’єднуватися треба там, де люди готові об’єднуватися».
Після рішення обласної ради на Прикарпатті всерйоз заговорили про невідворотний процес реформування. Кажуть, що не збираються зупинятися на самому плані, бо це лише схема. Для цього, як переконують у Офісі реформ, потрібно продовжувати роботу. Увесь шлях утворення об’єднаної територіальної громади від його початку і до остаточного формування із виборами та можливим фінансуванням вже на початку 2016 року можна буде побачити на першопрохідцях цього багатостраждального процесу – громаді селища Печеніжин Коломийського району. Це перша громада в Україні, котра вже чекає свого юридичного затвердження на рівні вищих органів влади.
У новоутвореній об’єднаній територіальній громаді бачать перспективу, сподіваються на позитив. Скажімо, як запевняють у Офісі реформ, як мінімум 19 адміністративних функцій районної влади перейдуть в управління територіальних громад. «Тепер, аби отримати якусь довідку, не треба буде їхати до Коломиї за 17 кілометрів, бо до Печеніжина всього 4 кілометри», – переконаний нинішній сільський голова села Марківка Коломийського району Михайло Стефанюк. Крім того, керівництво (представник об’єднаної територіальної громади чи староста) у малих селах все одно залишиться на місцях.
Щодо тривалості об’єднавчого процесу, то керівник Офісу реформ Дмитро Дзвінчук припускає, що він може затягнутися навіть на декілька років.
Окрема ситуація із утворенням громади із центром у Бурштині. Потрібно, щоби Верховна Рада погодила подання від області про таке утворення, адже мова йде про приєднання населених пунктів із Рогатинського району. Крім того, саме у найбільшому за площею, але найменшому за кількістю населення Рогатинському районі, за словами керівника апарату облдержадміністрації Руслана Панасюка, і виникає багато проблем. Там найбільша кількість населених пунктів, котрі не виявили бажання об’єднуватися у територіальні громади. Тим часом, згідно із затвердженим перспективним планом, Рогатинська об’єднана територіальна громада нараховуватиме найбільшу кількість населених пунктів – аж 72. Нагадаємо, що до Івано-Франківська погодилися приєднатися 11 сіл Тисменицького району.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники