КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Гроші люблять тишу

foto MVFЧи можуть корупційні скандали стати причиною відмови МВФ у кредитах? Чи зможе прожити без цього Україна?
Паралельно з висвітленням скандалу довкола відставки Айвараса Абромавічуса у ЗМІ поширилась інформація про ймовірне зміщення термінів отримання Україною обіцяних кредитів МВФ. Гроші Фонду, які за попередньою інформацією мали б поповнити схудлі резерви нашого держбюджету вже у лютому, навряд чи опиняться на українському рахунку до кінця зими. Хоча сподівання на отримання траншу у найближчі два-три тижні висловлювали міністр фінансів Наталія Яресько, голова Нацбанку Валерія Гонтарєва та й сам Президент Петро Порошенко, рішення щодо цього в Міжнародному валютному фонді постійно відкладають, і причини незрозумілі.

Чи може чергова підозра української влади в корупції слугувати однією з них? Конфлікт з   Айварасом Абромавічусом на користь екс-міністра прокоментували  у Державному департаменті США, в представництві Європейського Союзу. «Занепокоєння» висловив і основний фінансовий донор нашої держави – МВФ.
«Його (Абромавічуса) рішення подати у відставку викликає занепокоєння, – заявила директор-розпорядник Фонду Крістін Лагард на прес-конференції у Вашингтоні. – Якщо підозри, які він висловив під час заяви про відхід з посади, є точними, то це явна ознака, що взяті урядом зобов'язання щодо боротьби з корупцією не виконуються».
Лагард зазначила, що уряд зробив чимало для фінансово-економічної стабілізації в Україні, для реформи енергетичного сектора. Однак у сфері боротьби з корупцією «належить зробити дуже багато».
Абромавічус – далеко не перший, хто змусив міжнародну спільноту засумніватися у прозорості роботи українських владоможців. Однак кредитування, всупереч корупційним скандалам, продовжувалось. Про подальшу долю співпраці між МВФ та Україною «ЗК» порозмовляв із політиками.

Чому, всупереч корупційним скандалам, МВФ продовжує кредитувати Україну? Та чи можуть подальші підозри владної верхівки у корупції стати причиною розірвання співпраці між Фондом та Україною?
Михайло Довбенко,  народний депутат України  від Блоку Петра Порошенка «Солідарність»:  
– Відтермінування кредитів МВФ свідчить про те, що Європа не задоволена тим, як ми реформуємо економіку і, зокрема сферу боротьби з корупцією. Це справді відтермінування «з виховною метою». Але усі західні  країни – це акціонери МВФ. Через цей канал Європа має найбільше можливостей впливати на процеси в нашій державі. Це один із головних факторів того, чому не лише нам потрібна співпраця з МВФ, а й МВФ – із нами.
Тому угоду з МВФ розірвано не буде в жодному випадку. Зараз Фонд очікує звіту уряду в парламенті наступного тижня і хоче поспостерігати кадрові зміни. Після цього, думаю, ми будемо мати точну інформацію щодо продовження співпраці.
Дмитро Шлемко, голова Івано-Франківської обласної організації  ВО «Батьківщина»:
– МВФ – це комерційна структура, яка заробляє гроші. Якщо хтось думає, що це благодійна організація, то він глибоко помиляється. Тому в багатьох випадках на сумнівні внутрішньополітичні процеси країн, попри різні декларації, у МВФ закривають очі. Їх цікавить одне: чи зможуть держави-боржники вчасно повернути те, що взяли.
Сьогодні МВФ по відношенню до України – це маленьке МММ. Вони дають одні кредити і розуміють, що у разі їх неповернення треба буде дати наступні. Чому МВФ цікавить боротьба з корупцією? Тому що у випадку банального розкрадання кредитів свої борги Фонду Україна ніколи не зможе віддати.
Нинішня ситуація з відтермінуванням кредитів якраз свідчить про те, що в МВФ захвилювалися з цього приводу. Але розривати співпрацю з Україною вони не будуть, бо це збитково в першу чергу для Фонду. Можуть дати менше, щоб мінімізувати ризики. Але наступний транш буде, сумнівів у мене нема.
Чи могла б Україна прожити без кредитів і де межа нашої кредитної «ями»?
Михайло Довбенко:
– Могла б. Але важливо зрозуміти інше. Значення співпраці з МВФ не стільки в обсягах кредитування, як у самому факті надання кредитів саме цією організацією. Кредитування МВФ тієї чи іншої країни – це сигнал для міжнародних фінансових інституцій, закордонних інвесторів, банкірів, промисловців, підприємців, що з цією країною і в цій країні можна працювати. Якщо співпраці з МВФ не буде, то всі суб’єкти, які впливають на інвестиційні справи країни, як правило, заморожують свою діяльність. Тому для України важлива саме іміджева сторона роботи з Міжнародним валютним фондом.
Дмитро Шлемко:
– Спокійно могла б. Сума кредитів, яку у цьому році Україна планує позичити в МВФ, Світового банку та ЄБРР, за словами Наталії Яресько, 10 мільярдів доларів. На руках в українців, за приблизними підрахунками, сьогодні 150 млрд. Суми не порівнянні.  Якщо б в людей був стимул для того, щоб вкласти ці гроші в економіку країни чи на депозит у банк, чи у свій бізнес, то ми отримали б в десятки разів більше, ніж те, що ми отримаємо від МВФ. І що потрібно буде віддавати.
Але є один нюанс – ці гроші не можна вкрасти. А от гроші від міжнародних фінансових інституцій, якщо постаратися, то можна. Тому перше, що потрібно Україні, щоб відмовитись від життя в кредит – чесні люди при владі.
Оксана ГЛУШКЕВИЧ

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники