КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

І смачно, і якісно

schol-37До роботи шкільних їдалень у місті поки що зауважень немає
11 гривень за сніданок та 13,70 за гарячий обід стільки сьогодні платять іванофранківці за харчування школярів. Така ціна протримається як мінімум до кінця цього календарного року. Принаймні у цьому запевняють приватні підприємці, котрі обслуговують навчальні заклади міста.

Збалансоване меню та різноманітність страв – це чи не основні показники при харчуванні школярів. Зауважень до підприємців ані у батьків, ані у чиновників від освіти наразі немає. Принаймні під час спеціальної наради таких не прозвучало. Натомість можна було почути схвальні відгуки. Що стосується підприємців, то саме вони були зацікавлені у проведенні такого зібрання, бо від них вимагають не тільки подачі страв на столи шкільних їдалень, але і відповідної звітності.

У всіх 43 шкільних їдальнях міста та приміських сіл гаряче харчування забезпечують 25 підприємців. Насправді, як переконують в департаменті освіти, це нормальна практика і немає жодних проблем з таким напливом охочих годувати школярів. Головне, аби діти поїли якісні та смачні страви. З початку цього навчального року появилося два нові підприємці, котрі годують учнів у 18-й та 13-й школах. Вже є перші відгуки про ці їдальні, оскільки навіть деякі вчителі почали там харчуватися.
Проблем як таких поки що не виникає, але освітяни вимагають від керівників навчальних закладів пояснити батькам, які категорії підпадають під безкоштовне харчування. Уся справа в тому, що батьки постійно оббивають пороги департаменту, шукаючи правди у кабінетах.
У місті задоволені організацією харчування у школі протягом минулого навчального року. Попри постійні перевірки та прискіпливий контроль особливих зауважень не було. «Жодного звернення про розлади шлунку чи інфекційні захворювання до нас не надійшло. І це найвищий результат. Сподіваюся, що і цього навчального року буде все гаразд», – зауважує головний спеціаліст департаменту освіти і науки Світлана Бойчук.
На жаль, минулорічні перевірки шкільних їдалень відбулися із зауваженнями відповідної комісії. В одному навчальному закладі було зафіксовано неправильне зберігання готових котлет.
До питання якості їди для учнів у місті повернуться вже через місяць. Вдруге відбудеться тиждень культури здорового харчування. Тепер це дійство вийде за межі навчальних закладів. Відбудуться майстер-класи для приватних підприємців. Із можливим залученням інших міст обласного значення. Крім того, шкільні їдальні матимуть шанс показати себе і у конкурсі, котрий буде відновлено з наступного року.
Щодо якості харчування школярів, то і працівники Держпродспоживслужби, і медики наголошують, що діє заборона на певні види продуктів. Чипси, сухарики, шоколадні вироби, газовані напої, продукти харчування, що містять штучні консерванти, барвники, ароматизатори, підсолоджувачі не можуть бути в раціоні школяра. Зсилаючись на санітарні норми і правила облаштування шкільних їдалень та буфетів, чиновники з департаменту освіти вкотре наголошують підприємцям про недопустимість реалізації на території навчальних закладів заборонених продуктів. На жаль, діти самі наражають себе на небезпеки, оскільки під час перерви вони часто вибігають на вулицю і за кишенькові гроші купують такі спокуси у найближчих продуктових крамницях.
Зважають під час харчування школярів і на думку батьків. Голова асоціації піклувальних рад Петро Хмельовський запропонував укласти тристоронню угоду про співпрацю батьків, навчальних закладів і влади міста.
Про якість страв у шкільних їдальнях говорять самі школярі. Минулого року під час тижня здорового харчування діти визначили найкращі шкільні їдальні. Кому ж як не їм стати справжніми експертами у цьому питанні. Отож, за версією школярів, найкраще минулого навчального року годували у 23-й, 3-й, 5-й, 26-й, 7-й, 18-й, 24-й та 26-й школах.

БЛІЦ-ІНТЕРВ`Ю
Mikula-37Ексклюзивно для «Західного кур’єра» про організацію харчування у навчальних закладах міста розповіла заступник директора департаменту освіти та науки з організаційних питань, змісту освіти та інновацій Наталя Микула.
— Багато громадських спостерігачів останнім часом кинулися контролювати процес харчування дітей у школах. Із чим це пов’язано?
— Я працюю в управлінні освіти з 2001 року. Дійсно в останні роки ми відчули активність батьківської громади. І це не тільки у питаннях дитячого харчування, а й матеріально-технічного забезпечення, співфінансування тощо. Це свідчить про те, що в Івано-Франківську розвивається державно-громадське управління закладом освіти. У законі записано, що батьки також є учасниками навчального процесу. Громада стала більш активною.
Учні 1-4 класів, відповідно до урядових документів, харчувалися усі безкоштовно, а тепер ця норма закону з минулого року знята. Зараз це стосується найменш забезпечених категорій. Якщо мама змушена дати кошти на гарячий обід чи сніданок, то вона вже ставить вимоги, аби харчування було якісним, привабливим. Впродовж усіх років ми вимагали контролю за якістю харчування.
Підприємцям було спокійніше працювати, бо вони знали, що з бюджету їм надійдуть кошти. Тепер підприємець трохи чухає чуба і думає над різноманітним меню. Він отримує більше навантаження, бо мусить зацікавити ринок.
— Чи не забагато для нашого міста 25 підприємців, котрі сьогодні обслуговують 43 шкільні їдальні?
— Немає обмежень. Закон про тендерні закупівлі дає доступ у рівних умовах. На кожен заклад виставляється окремий лот. Тому є підприємець, який став переможцем у трьох школах, а є такі, що харчують дітей тільки в одній школі.
— Як виглядає Івано-Франківськ на рівні інших обласних центрів України?
— Я мала можливість відвідувати наших сусідів і в Україні, і за кордоном. Скажімо, у Фінляндії ланч коштує 1 євро і 17 євроцентів. Але там все вирішує батьківська громада. Тому директор у ці питання не вникає. У них є окреме управління, яке займається організацією харчування. Тому головне завдання – надавати якісні освітні послуги та показувати результати на ЗНО та ДПА. Івано-Франківськ на теренах України виглядає не гірше. Дякуємо Богу, що за останні роки в нас не було харчових отруєнь. Вважаю, що це цілком добре, що громада бере участь в управлінні закладами освіти.
Володимир БОДАК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники