КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Ігор СОРОКОПУД: «Носити мундир стало престижно»

Sorokopud-27Як варіант поповнення Збройних сил України та можлива альтернатива призову  – військова служба за контрактом. Про переваги та особливості такого виду військового зобов’язання  майже на порозі нової хвилі мобілізації ми поспілкувались з військовим комісаром Івано-Франківського військового комісаріату полковником Ігорем Сорокопудом.

– Для початку давайте вияснимо, які особи приймаються на військову службу за контрактом?
– Це передовсім громадяни призивного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту і не проходили строкову військову службу, військовозобов’язані, а також жінки (обов’язково письмова згода від командира частини), які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою та спеціальною підготовкою.

– Що маємо на увазі, згадуючи «призовний вік»?
– Вік від 18 до 40 років. Разом з тим, з огляду на особливий стан у державі, громадяни України, які не досягли граничного віку перебування в запасі, можуть бути прийняті на військову службу за контрактом. Для чоловіків — до 60 років, для жінок – до 50 років.
– Чи є якісь особливі вимоги до кандидата на військову службу?
– Якихось надзвичайних нема. Проте є загальноприйняті норми. Йдеться про стан здоров’я, фізичну підготовку та психологічну стійкість, загальний освітній рівень та мотивацію особи до військової служби.
– Розкажіть про строки військової служби.
– Для рядового складу – це контракт на 3 роки; для сержантського та старшинського – від 3 до 5 років, за згодою сторін. Однак тут є певні нюанси, що залежать від ситуації в країні. У разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, введення правового режиму воєнного стану службу продовжують до закінчення особливого стану або до оголошення демобілізації. Проте все не так зле, як звучить. Перед підписанням контракту усі сумнівні пункти особа може обговорити з комісаром та прояснити ситуацію для себе.
– Яка служба може чекати на контрактника у Збройних силах?
– Насправді робота дуже різноманітна. При підписанні контракту, зважаючи на навички та професійний рівень особи, ми враховуємо побажання щодо спеціальності. Таких спеціальностей є чимало у всіх видах військ: сухопутних, десантних, повітряних силах, військово-морських силах. Вибрати є з чого: від снайпера до оператора зенітних ракет, від кухаря до сапера. Звісно, потрібна відповідна підготовка і навички Але є й чимало спеціальностей, які не вимагають конкретного фаху. Враховуємо побажання не лише щодо спеціалізації, але й стосовно місця проходження служби.
– На які гарантії та пільги можуть розраховувати військовослужбовці?
– Перелік таких пільг є широким. Деякі з них – доступні щодня, інші – отримати складніше, проте законодавчою базою передбачене єдине охоплення пільгами для всіх військовослужбовців. Серед щоденних: речове забезпечення, використання щорічної оплачуваної відпустки розміром від 30 до 45 календарних днів і матеріальна допомога на оздоровлення. Це також безкоштовні обіди у робочі дні чи, на вибір, грошова компенсація за продукти. Регулярно наші військові користуються безкоштовним обслуговуванням у військово-медичних закладах та раз на рік правом на безоплатне санаторно-курортне лікування на базах та санаторіях Міністерства оборони України. Усі контрактники мають право здобувати вищу освіту у військових навчальних закладах без відриву від проходження служби.
– А як щодо грошового забезпечення? Чи є якісь зміни у цьому напрямку?
– Звісно. Зростає престиж військової служби, звідси й зростання грошового забезпечення. Хто не годує свою армію, той годує армію ворога. Зарплатня залежить від займаної посади, військового звання, кваліфікації, терміну проходження військової служби. Зараз особи рядового, сержантського та старшинського складу отримують щомісяця від 7000 до 8500 грн. Для контрактників, які проходять військову службу в зоні проведення АТО, встановлена додаткова грошова винагорода від 1200 до 4000 гривень.
Крім того, мешканцям Івано-Франківська, хто прийняв рішення вступити на військову службу за контрактом, виділяють одноразову грошову допомогу в розмірі 4000 грн. з міського бюджету.
Між іншим, раз на рік надається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі місячного окладу і, як вже звучало раніше, грошова допомога на оздоровлення до щорічної відпустки у розмірі місячного грошового забезпечення.
При переїзді до нового місця військової служби в інший населений пункт виплачується грошова допомога у розмірі 100% місячного грошового забезпечення на військовослужбовця та 50%  – на кожного члена сім’ї.
– Що хотіли б додати на завершення?
– Ми всі добре поінформовані про нинішній стан речей в Україні. Те, що відбувається на Сході, – це наслідок системного нівелювання Збройних сил. Шкода, що такі трагічні обставини змусили нас поглянути на військових іншими очима. Носити мундир стало престижно, відновлення армії стало одним з пріоритетних завдань влади.
Служба за контрактом – це практика цивілізованого світу, політика наддержав, які сьогодні можуть похизуватись найвищою обороноздатністю. Тому військова служба повинна стати свідомим вибором і для наших солдат. Не потрібно остерігатись невідомого. Усю інформацію про наявність вакансій у Збройних силах України можна дізнатись як в обласному, так і в міському військових комісаріатах. Перелік вакантних посад постійно оновлюється. Тому звертайтесь – і обов’язково знайдете себе не тільки як гідний захисник Батьківщини, але й реалізуєтесь у професії.
Чекаємо вас за адресою:
м. Івано-Франківськ, вул. Княгинин, 20,
міський військовий комісаріат. Телефони: 75-46-43, (067) 37 10 142.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники