КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Ігор СОРОКОПУД: «Носити мундир стало престижно»

Sorokopud-27Як варіант поповнення Збройних сил України та можлива альтернатива призову  – військова служба за контрактом. Про переваги та особливості такого виду військового зобов’язання  майже на порозі нової хвилі мобілізації ми поспілкувались з військовим комісаром Івано-Франківського військового комісаріату полковником Ігорем Сорокопудом.

– Для початку давайте вияснимо, які особи приймаються на військову службу за контрактом?
– Це передовсім громадяни призивного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту і не проходили строкову військову службу, військовозобов’язані, а також жінки (обов’язково письмова згода від командира частини), які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою та спеціальною підготовкою.

– Що маємо на увазі, згадуючи «призовний вік»?
– Вік від 18 до 40 років. Разом з тим, з огляду на особливий стан у державі, громадяни України, які не досягли граничного віку перебування в запасі, можуть бути прийняті на військову службу за контрактом. Для чоловіків — до 60 років, для жінок – до 50 років.
– Чи є якісь особливі вимоги до кандидата на військову службу?
– Якихось надзвичайних нема. Проте є загальноприйняті норми. Йдеться про стан здоров’я, фізичну підготовку та психологічну стійкість, загальний освітній рівень та мотивацію особи до військової служби.
– Розкажіть про строки військової служби.
– Для рядового складу – це контракт на 3 роки; для сержантського та старшинського – від 3 до 5 років, за згодою сторін. Однак тут є певні нюанси, що залежать від ситуації в країні. У разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, введення правового режиму воєнного стану службу продовжують до закінчення особливого стану або до оголошення демобілізації. Проте все не так зле, як звучить. Перед підписанням контракту усі сумнівні пункти особа може обговорити з комісаром та прояснити ситуацію для себе.
– Яка служба може чекати на контрактника у Збройних силах?
– Насправді робота дуже різноманітна. При підписанні контракту, зважаючи на навички та професійний рівень особи, ми враховуємо побажання щодо спеціальності. Таких спеціальностей є чимало у всіх видах військ: сухопутних, десантних, повітряних силах, військово-морських силах. Вибрати є з чого: від снайпера до оператора зенітних ракет, від кухаря до сапера. Звісно, потрібна відповідна підготовка і навички Але є й чимало спеціальностей, які не вимагають конкретного фаху. Враховуємо побажання не лише щодо спеціалізації, але й стосовно місця проходження служби.
– На які гарантії та пільги можуть розраховувати військовослужбовці?
– Перелік таких пільг є широким. Деякі з них – доступні щодня, інші – отримати складніше, проте законодавчою базою передбачене єдине охоплення пільгами для всіх військовослужбовців. Серед щоденних: речове забезпечення, використання щорічної оплачуваної відпустки розміром від 30 до 45 календарних днів і матеріальна допомога на оздоровлення. Це також безкоштовні обіди у робочі дні чи, на вибір, грошова компенсація за продукти. Регулярно наші військові користуються безкоштовним обслуговуванням у військово-медичних закладах та раз на рік правом на безоплатне санаторно-курортне лікування на базах та санаторіях Міністерства оборони України. Усі контрактники мають право здобувати вищу освіту у військових навчальних закладах без відриву від проходження служби.
– А як щодо грошового забезпечення? Чи є якісь зміни у цьому напрямку?
– Звісно. Зростає престиж військової служби, звідси й зростання грошового забезпечення. Хто не годує свою армію, той годує армію ворога. Зарплатня залежить від займаної посади, військового звання, кваліфікації, терміну проходження військової служби. Зараз особи рядового, сержантського та старшинського складу отримують щомісяця від 7000 до 8500 грн. Для контрактників, які проходять військову службу в зоні проведення АТО, встановлена додаткова грошова винагорода від 1200 до 4000 гривень.
Крім того, мешканцям Івано-Франківська, хто прийняв рішення вступити на військову службу за контрактом, виділяють одноразову грошову допомогу в розмірі 4000 грн. з міського бюджету.
Між іншим, раз на рік надається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі місячного окладу і, як вже звучало раніше, грошова допомога на оздоровлення до щорічної відпустки у розмірі місячного грошового забезпечення.
При переїзді до нового місця військової служби в інший населений пункт виплачується грошова допомога у розмірі 100% місячного грошового забезпечення на військовослужбовця та 50%  – на кожного члена сім’ї.
– Що хотіли б додати на завершення?
– Ми всі добре поінформовані про нинішній стан речей в Україні. Те, що відбувається на Сході, – це наслідок системного нівелювання Збройних сил. Шкода, що такі трагічні обставини змусили нас поглянути на військових іншими очима. Носити мундир стало престижно, відновлення армії стало одним з пріоритетних завдань влади.
Служба за контрактом – це практика цивілізованого світу, політика наддержав, які сьогодні можуть похизуватись найвищою обороноздатністю. Тому військова служба повинна стати свідомим вибором і для наших солдат. Не потрібно остерігатись невідомого. Усю інформацію про наявність вакансій у Збройних силах України можна дізнатись як в обласному, так і в міському військових комісаріатах. Перелік вакантних посад постійно оновлюється. Тому звертайтесь – і обов’язково знайдете себе не тільки як гідний захисник Батьківщини, але й реалізуєтесь у професії.
Чекаємо вас за адресою:
м. Івано-Франківськ, вул. Княгинин, 20,
міський військовий комісаріат. Телефони: 75-46-43, (067) 37 10 142.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники