КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У міській раді новий депутат

У міській раді новий депутат

03:38:58, 12 Грудень 2018

Екс-мера Івано-Франківська у депутатському корпусі міської ради замінив його колишній заступник. [...]

Вакцини в дефіциті

Вакцини в дефіциті

09:16:26, 11 Листопад 2018

В Івано-Франківську закінчуються вакцини проти кору для дітей. Про це повідомила начальник міського [...]

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

Студентки ПНУ змагатимуться у Китаї

08:28:42, 11 Листопад 2018

Жіноча збірна України серед студентів вирушила на етап Всесвітньої університетської ліги з баскетбол[...]

Парк для індустрії

Парк для індустрії

08:58:58, 11 Листопад 2018

Івано-Франківськ планує викупити 14 га землі для створення у Хриплинській промисловій зоні індустріа[...]

Очікували більшого

Очікували більшого

08:04:56, 10 Жовтень 2018

З червня на сортувальній лінії міського сміттєзвалища відсортували дві тисячі тонн вторсировини. [...]

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

Ім’я успіху

logoЯк обрати назву для власного бізнесу?
Вибір імені для власної справи – це питання, з яким стикається практично кожен підприємець. На жаль, в Івано-Франківську дуже багато закладів з безграмотними й недолугими назвами. А так хотілося б, щоб вони не псували імідж нашого «європейського міста», а були оригінальними й милозвучними. Тож ми поцікавилися, як обрати ім’я для бізнесу так, щоб воно було не лише вдалим, а й відповідало вимогам чинного законодавства.

Не впадайте у крайнощі
На думку спеціалістів з неймінгу (наука про бізнесові назви), перше, що варто взяти до уваги, обираючи назву фірми чи закладу, – це наявна конкуренція. Назва може бути й простою, якщо конкурентів у вас небагато. Щоб вона не звучала надто примітивно, додайте до неї позитивну характеристику своїх послуг, наприклад: транспортна агенція «Швидкі перевезення». Якщо ж бажаєте виділитися, важливо не перегнути палицю. Не змушуйте потенційних клієнтів розгадувати ребус, наприклад, малюючи на вивісці трьох котів і букву «Ж» («Трикотаж»). Надто «закручена» назва – це однозначно невдалий варіант. Спеціалісти з компанії «Landor» – провідної світової агенції з розробки бізнесових назв – узагалі рекомендують обирати назви довжиною не більше десяти символів.


Імена: так чи ні?
Називати підприємство іменем чи прізвищем власника – одна з найдавніших і найпоширеніших у світі тенденцій. Проте спеціалісти вважають цей варіант не найкращим саме через те, що таких назв дуже багато. Лише в одному випадку фахівці обома руками «за» прізвище власника в назві бізнесу – коли воно співзвучне його діяльності. Наприклад, якщо підприємець із прізвищем Кицин чи Мурченко відкриває зоомагазин. Адже назву крамниці на кшталт «Зоотовари від Мурченка» запам’ятають навіть ті, у кого немає хвостатого улюбленця.

Обережніше  зі скороченнями
Ще один популярний спосіб назвати бізнес – утворити абревіатуру з імені та прізвища власника (чи кількох прізвищ засновників). Наприклад, назва бренду «Adidas» утворена зі скороченого імені засновника компанії Адольфа Даслера – Аді, як його називали друзі, –  і першого складу його ж прізвища. Головне в назвах-абревіатурах або злиттях слів – милозвучність і відсутність небажаних асоціацій. Наприклад, у середині назви «Насосексперт» читається слово «секс», утворюючи зовсім недоречний «пікантний» акцент.

Лише позитив!
Експерти з бізнесових назв нерідко розходяться у своїх думках і оцінках, але в одному вони єдині – назва компанії чи закладу повинна бути лише позитивною, без жодного натяку на негатив. Легкий епатаж можливий, але він повинен бути чітко продуманим, що буває складно для неспеціаліста. Наприклад, не варто називати перукарню «Відьмочка», а салон автомобілів – «Авто-бум». Адже охочих виглядати як відьмочка чи зробити «бум» на свіжопридбаному авто, ймовірно, виявиться небагато.

Орієнтири  для натхнення
Для вибору назви підприємства є й такі перевірені часом орієнтири: географія й місце розташування (кафе «Привокзальне», магазин «Околиця», піцерія «Неаполь»), міфологія й казки (перукарня «Попелюшка», магазин дитячого одягу «Маленька фея») й історія (ресторан «Corassini, бар «Potocki»). Бажано, щоб географічні назви чи імена персонажів були добре відомими широкому загалу, милозвучними й відповідали сфері діяльності закладу.
Звичайно, ці невеличкі підказки – лише відправна точка, а не обмеження для творчих пошуків. І, звісно, не слід забувати, що русизми й граматичні помилки у назві – це ознака непрофесійності. Якщо виникають сумніви у власній фантазії, краще звернутися до спеціалістів. Адже вдала назва бізнесу не лише суттєво зекономить кошти на рекламу, а й надихатиме вас на щоденну плідну працю.

БЛІЦОПИТУВАННЯ
Що надихало вас у виборі назви для бізнесу?
Леся ПОЛИВОДА, засновниця мувінгової компанії «Комфортний переїзд»:
– Для нас важливо, щоб назва і логотип були зрозумілими. Фактично авторами нашої теперішньої назви стали клієнти. Спочатку компанія називалася «АС», а словосполучення «комфортний переїзд» було частиною слогану. Проте люди, які до нас телефонували й цікавилися нашими послугами, завжди перепитували: «Це комфортний переїзд?» От ми й вирішили змінити назву, якщо вже людям ця фраза так запам’яталася. Цікаво, що й наш логотип теж «винайшли» клієнти. Спершу він мав вигляд галочки в колі. Але один наш клієнт запропонував: «А що, якби ви машинку домалювали?» Ось ми й «домалювали» машинку, й логотип набув такого вигляду, як зараз. Справді, ми дуже раді, що в нас такі творчі клієнти!

Юлія ХОДАК, співвласниця магазину модного одягу «Тірамісу»:
– На мою думку, назва магазину чи бізнесу обов’язково повинна запам’ятовуватися й бути особливою, щоб клієнти вирізняли ваш заклад з-поміж десятків інших.  Назва нашого бізнесу виникла якось дуже легко, без будь-якого напруження.  Її авторками стали ми, дві співвласниці магазину. Хотілося назвати магазин так, аби покупцям запам’яталось і, звичайно, щоб не повторюватись. Тірамісу – це смачне тістечко, яке викликає лише приємні емоції. Коли ми лише починали працювати, серед нашого товару був італійський одяг марки TIRAMISU, тож є певні асоціації і з товаром. Багато наших клієнток цікавляться, чому магазин так називається, і, безперечно, назва запам’ятовується.

Ірина ВАСИЛЮК, власниця салону краси «Антик»:
– Для мене важливо, щоб назва не була банальною й не повторювалась, тож я ретельно перевіряла в інтернеті, чи немає в Україні салонів краси під назвою «Антик». Антична культура славилася своїми ідеалами краси, а жителі античної Греції дуже дбайливо ставилися до своєї зовнішності. Саме ця ідея й відображена в назві нашого салону.

Олена БУЧИК

КОМЕНТАР
Василь СТРУТИНСЬКИЙ, начальник відділу державної реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Івано-Франківського міського управління юстиції:
– У назвах юридичних осіб забороняється використання повних чи скорочених найменувань органів державної влади, органів місцевого самоврядування або похідних від цих найменувань, історичних державних найменувань, перелік яких установлюється Кабінетом Міністрів України, а також термінів, абревіатур, похідних термінів, заборона використання яких передбачена законами України. Слово «національний» використовується у найменуванні закладів (установ) України гуманітарної сфери, які набувають статусу національного.
Слід виокремити особливості побудови найменувань окремих господарських товариств, а саме: найменування повного товариства має містити імена (найменування) всіх його учасників, слова «повне товариство» або містити ім'я (найменування) одного чи кількох учасників з доданням слів «і компанія», а також слова «повне товариство». Найменування командитного товариства має містити імена (найменування) всіх повних учасників, слова «командитне товариство» або містити ім'я (найменування) хоча б одного повного учасника з доданням слів «і компанія», а також слова «командитне товариство».
Слова «страховик», «страхова компанія», «страхова організація» та похідні від них дозволяється використовувати у назві лише тим юридичним особам, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності. Використання слів «державна», «національна» або похідних від них у назві страховика дозволяється лише за умови, що єдиним власником такого страховика є держава.
Власна назва громадського об’єднання не може містити слова «державний», «комунальний» та похідні від них. Власна назва громадського об’єднання має містити інформацію про статус громадського об’єднання («дитяче», «молодіжне», «всеукраїнське») та може містити інформацію про його вид («екологічне», «правозахисне» тощо).
Обласні, міські, районні організації, первинні осередки політичної партії та інші структурні утворення, передбачені статутом партії, використовують назву політичної партії з доповненнями, які визначають їх місце в організаційній структурі політичної партії.

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники