КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

До уваги платників єдиного внеску!

До уваги платників єдиного внеску!

11:11:19, 10 Жовтень 2017

З 1 січня 2018 року набирають чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на [...]

Щоб і сліду не було

Щоб і сліду не було

08:02:37, 10 Жовтень 2017

В Івано-Франківську планують демонтувати 150 незаконно встановлених малих архітектурних форм. Про[...]

No thumbnail available

Прикарпатські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

06:51:27, 10 Жовтень 2017

Слово за Парламентом Впродовж останніх днів «гаряча лінія» Пенсійного фонду є дійсно «гарячою». Сту[...]

Резервістів кличуть на збори

Резервістів кличуть на збори

07:28:04, 8 Серпень 2017

Івано-Франківську необхідно направити 50 резервістів на 30-денні військові збори на Яворівський полі[...]

Перший дзвоник кличе

Перший дзвоник кличе

07:25:42, 8 Серпень 2017

Цього року за парти івано-франківських шкіл сядуть 3 тис. 108 першокласників. Про це повідомив ди[...]

«Срібло» Кубка Європи

«Срібло» Кубка Європи

06:11:27, 8 Серпень 2017

У румунському місті Арад завершився Кубок Європи з дзюдо серед спортсменів до 21 року. У ваговій [...]

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

В Івано-Франківську стане на одне проблемне перехрестя менше

07:40:34, 8 Серпень 2017

В Івано-Франківську продовжуються роботи на кільцевій розв’язці на Привокзальній площі. Минулого тиж[...]

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

Важкоатлети вибороли медалі на чемпіонаті України

07:19:55, 8 Серпень 2017

У Хмельницькому закінчився чемпіонат України серед молоді до 23 років з важкої атлетики. Вероніка[...]

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

Оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста Івано-Франківська

01:34:58, 8 Серпень 2017

Відповідно до статей 7, 43, 44, 45, 46 Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабін[...]

Розширення можливостей

Розширення можливостей

06:23:14, 7 Липень 2017

Міська влада продовжує працювати над збільшенням пільг і знижок, які надаватиме  «Картка іванофранкі[...]

Інвестиції у комунальне господарство

gospodarkaДепартамент комунального господарства, транспорту і зв’язку впродовж останніх років цілеспрямовано та продуктивно працює над залученням інвестицій для реформування і розвитку галузі житлово-комунального господарства Івано-Франківська, що дає змогу реалізовувати нові проекти у цій сфері.
Про це повідомив заступник директора департаменту – начальник управління економіки та реформування Ігор Сенчук. За його словами, основними джерелами інвестицій для реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста та комунальних підприємств є галузеві програми державного і обласного бюджетів, а також залучення зовнішніх запозичень – кредитів та грантів міжнародних фінансових організацій.

Зокрема, впродовж 2011-14 років певні заходи фінансувалися з обласного і державного фондів охорони навколишнього середовища. Комунальники сподіваються, що така практика продовжиться, адже на фінансування у 2015 році вони вже подали 11 запитів на понад 19 млн. грн. до обласного і два запити на 2,8 млн. грн. – до державного фонду охорони довкілля. Надходили кошти і з державного фонду сприяння розвитку місцевого самоврядування. Торік він фінансував впровадження у Івано-Франківську проекту з утилізації батарейок. Ще одним джерелом залучення коштів у комунальну галузь є кредити під державні гарантії. Івано-Франківськ підготував і подав на розгляд п’ять проектів, і всі вони пройшли урядові погодження. Однак через ситуацію в державі наразі їх не вдається реалізувати.
І.Сенчук наголосив, що завдяки зовнішнім запозиченням в Івано-Франківську реалізовуватимуть проекти з реконструкції та модернізації теплопостачання, мереж каналізації та каналізаційних очисних споруд. Зокрема, державне міське підприємство «Івано-Франківськтеплокомуненерго» уклало угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо залучення кредиту у розмірі 7,2 млн. євро та 3,6 млн. євро у вигляді гранту для впровадження проекту „Реконструкція та модернізація системи центрального теплопостачання міста  Івано-Франківська”. Він передбачає реконструкцію та модернізацію п’яти котелень і 28 кілометрів їхніх мереж, встановлення котлів, що працють на біопаливі, а також індивідуальних теплових пунктів у будинках. Реалізація цих заходів дасть змогу зменшити споживання газу на 6,7 млн. кубометрів на рік.
Ще один проект з реконструкції теплопостачання у тепловому районі вулиць Довгої-Карпатської, який дасть змогу економити 950 тис. кубометрів газу на рік, «Теплокомуненерго» реалізовуватиме за 400 тис. євро кредиту і 300 тис. євро гранту від організацій «Демо-Україна», північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО та Швецького агентства міжнародного розвитку СІДА.
А комунальне підприємство «Івано-Франківськводоектехпром» продовжуватиме співпрацю зі Світовим банком. У рамках проекту «Розвиток міської інфраструктури-2» він виділить 15 млн. доларів США кредиту для здійснення другої черги реконструкції каналізаційних очисних споруд та будівництва лінії обробки мулу (якого, за приблизними підрахунками, тут накопичилося понад 300 тисяч тонн) і отримання з нього біогазу, який використовуватимуть для виробництва електроенергії проектною кількістю 3 млн. кВт/год. на рік. Між іншим, установку для виробництва біогазу комунальники планують змонтувати і на міському сміттєзвалищі. За словами І.Сенчука, вже є техніко-економічне обґрунтування і експертний висновок щодо реалізації цього проекту.
Серед так званих неінвестиційних проектів, які теж мають велике значення для житлово-комунального господарства міста, І. Сенчук відзначив співпрацю з Міжнародною організацією «Чотири лапи», яка впродовж 2013—2014 року  проводила безкоштовну стерилізацію і вакцинацію безпритульних  тварин, та участь у проекті з розробки концепції стійкого транспортного планування міста, який співфінансується Німецьким товариством міжнародного співробітництва. Адже від німецьких консультантів департамент безкоштовно отримав програму моделювання транспортного руху вартістю 20 тис. євро.

Стах МІРЧУК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники