КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

Приїдуть за пасажирами

Приїдуть за пасажирами

04:29:43, 4 Квітень 2018

Перші два нові автобуси великого класу прибудуть до Івано-Франківська до кінця тижня, а перші 15 нов[...]

No thumbnail available

Право на пенсію за віком з січня 2018 року

01:34:21, 2 Лютий 2018

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхов[...]

До уваги пенсіонерів

До уваги пенсіонерів

01:12:08, 1 Січень 2018

Управління Пенсійного фонду України в м..Івано-Франківську звертає увагу пенсіонерів, які отримують [...]

Багато насмітили

Багато насмітили

08:57:44, 1 Січень 2018

Міський голова Івано-Франківська відзначив роботу з прибирання міста після зустрічі Нового року «Мун[...]

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

Ветерани» виграли турнір Степана Бандери

08:21:12, 1 Січень 2018

30 грудня у спортивному залі КП «Муніципальний фізкультурно-оздоровчий центр» відбувся турнір з футз[...]

No thumbnail available

День пенсійного фонду відбувся в Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника.

09:38:39, 12 Грудень 2017

На заході були присутніми представники управління ПФУ в м. Івано-Франківську, а саме заступник начал[...]

No thumbnail available

Звіт про виконання заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України на 2017 рік в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську

09:37:14, 12 Грудень 2017

Виконання положень антикорупційної політики в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Фран[...]

No thumbnail available

Небезпека наближається до України!

12:06:20, 12 Грудень 2017

Управління  Держпродспоживслужби в м. Івано-Франківську  інформує про загрозу занесення  збудника за[...]

Новації в пенсійному законодавстві

Новації в пенсійному законодавстві

09:29:09, 12 Грудень 2017

11 жовтня поточного року набув чинності Закон України № 2148-VIII «Про внесення змін до Закону Украї[...]

No thumbnail available

До уваги платників!

08:05:52, 11 Листопад 2017

Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську повідомляє, що 15.11.2017 року в Головном[...]

Інвестиції у комунальне господарство

gospodarkaДепартамент комунального господарства, транспорту і зв’язку впродовж останніх років цілеспрямовано та продуктивно працює над залученням інвестицій для реформування і розвитку галузі житлово-комунального господарства Івано-Франківська, що дає змогу реалізовувати нові проекти у цій сфері.
Про це повідомив заступник директора департаменту – начальник управління економіки та реформування Ігор Сенчук. За його словами, основними джерелами інвестицій для реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста та комунальних підприємств є галузеві програми державного і обласного бюджетів, а також залучення зовнішніх запозичень – кредитів та грантів міжнародних фінансових організацій.

Зокрема, впродовж 2011-14 років певні заходи фінансувалися з обласного і державного фондів охорони навколишнього середовища. Комунальники сподіваються, що така практика продовжиться, адже на фінансування у 2015 році вони вже подали 11 запитів на понад 19 млн. грн. до обласного і два запити на 2,8 млн. грн. – до державного фонду охорони довкілля. Надходили кошти і з державного фонду сприяння розвитку місцевого самоврядування. Торік він фінансував впровадження у Івано-Франківську проекту з утилізації батарейок. Ще одним джерелом залучення коштів у комунальну галузь є кредити під державні гарантії. Івано-Франківськ підготував і подав на розгляд п’ять проектів, і всі вони пройшли урядові погодження. Однак через ситуацію в державі наразі їх не вдається реалізувати.
І.Сенчук наголосив, що завдяки зовнішнім запозиченням в Івано-Франківську реалізовуватимуть проекти з реконструкції та модернізації теплопостачання, мереж каналізації та каналізаційних очисних споруд. Зокрема, державне міське підприємство «Івано-Франківськтеплокомуненерго» уклало угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо залучення кредиту у розмірі 7,2 млн. євро та 3,6 млн. євро у вигляді гранту для впровадження проекту „Реконструкція та модернізація системи центрального теплопостачання міста  Івано-Франківська”. Він передбачає реконструкцію та модернізацію п’яти котелень і 28 кілометрів їхніх мереж, встановлення котлів, що працють на біопаливі, а також індивідуальних теплових пунктів у будинках. Реалізація цих заходів дасть змогу зменшити споживання газу на 6,7 млн. кубометрів на рік.
Ще один проект з реконструкції теплопостачання у тепловому районі вулиць Довгої-Карпатської, який дасть змогу економити 950 тис. кубометрів газу на рік, «Теплокомуненерго» реалізовуватиме за 400 тис. євро кредиту і 300 тис. євро гранту від організацій «Демо-Україна», північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО та Швецького агентства міжнародного розвитку СІДА.
А комунальне підприємство «Івано-Франківськводоектехпром» продовжуватиме співпрацю зі Світовим банком. У рамках проекту «Розвиток міської інфраструктури-2» він виділить 15 млн. доларів США кредиту для здійснення другої черги реконструкції каналізаційних очисних споруд та будівництва лінії обробки мулу (якого, за приблизними підрахунками, тут накопичилося понад 300 тисяч тонн) і отримання з нього біогазу, який використовуватимуть для виробництва електроенергії проектною кількістю 3 млн. кВт/год. на рік. Між іншим, установку для виробництва біогазу комунальники планують змонтувати і на міському сміттєзвалищі. За словами І.Сенчука, вже є техніко-економічне обґрунтування і експертний висновок щодо реалізації цього проекту.
Серед так званих неінвестиційних проектів, які теж мають велике значення для житлово-комунального господарства міста, І. Сенчук відзначив співпрацю з Міжнародною організацією «Чотири лапи», яка впродовж 2013—2014 року  проводила безкоштовну стерилізацію і вакцинацію безпритульних  тварин, та участь у проекті з розробки концепції стійкого транспортного планування міста, який співфінансується Німецьким товариством міжнародного співробітництва. Адже від німецьких консультантів департамент безкоштовно отримав програму моделювання транспортного руху вартістю 20 тис. євро.

Стах МІРЧУК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники