КАТЕГОРІЇ ПУБЛІКАЦІЙ

Останні новини

У стилі «Етно»

У стилі «Етно»

04:02:20, 7 Липень 2018

Завтра в Івано-Франківську відбудеться третій фестиваль мистецтв «Купальська ніч».Через реконструкці[...]

No thumbnail available

«Дій сьогодні. Місяць жіночого здоров’я»

10:06:58, 6 Червень 2018

Під такою назвою в Івано-Франківську протягом місяця тривала медична програма, яку вперше започаткув[...]

No thumbnail available

Зарплату виводять з тіні

12:22:09, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську зростає кількість офіційно оформлених найманих працівників та зменшується кількі[...]

Пластиком і фарбою

Пластиком і фарбою

12:21:22, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську за понад п’ять мільйонів гривень нанесуть дорожню розмітку на 64 вулицях. Про ц[...]

Кольорово, музично, драйвово

Кольорово, музично, драйвово

12:18:14, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську запланували цікаву спортивно-музично-освітню програму до Дня молоді. Як повідом[...]

No thumbnail available

Автоматизовані системи зв’язку – для місцевих громад

12:17:33, 6 Червень 2018

Кожен з нас знає, наскільки потрібними у сучасному світі  є засоби комунікації та зв’язку. Особливо [...]

No thumbnail available

Перукарський регрес

09:38:14, 6 Червень 2018

За старої доброї Австрії у порядних перукарнях Станиславова кожному постійному клієнтові виділяли ок[...]

Сейфова «війна»

Сейфова «війна»

09:10:47, 6 Червень 2018

У 1914 р. станиславівська преса повідомила про незвичайне змагання, яке відбувалося в тодішній Австр[...]

No thumbnail available

Твереза думка

12:20:37, 6 Червень 2018

В Івано-Франківську необхідно створити кризовий центр для тимчасового перебування людей у стані алко[...]

No thumbnail available

Опікова травма у дітей

09:53:50, 6 Червень 2018

15-23 вересня 2018 року у медичному центрі «Medicover» (м. Львів) вже увосьме працюватимуть лікарі з[...]

Інвестиції у комунальне господарство

gospodarkaДепартамент комунального господарства, транспорту і зв’язку впродовж останніх років цілеспрямовано та продуктивно працює над залученням інвестицій для реформування і розвитку галузі житлово-комунального господарства Івано-Франківська, що дає змогу реалізовувати нові проекти у цій сфері.
Про це повідомив заступник директора департаменту – начальник управління економіки та реформування Ігор Сенчук. За його словами, основними джерелами інвестицій для реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста та комунальних підприємств є галузеві програми державного і обласного бюджетів, а також залучення зовнішніх запозичень – кредитів та грантів міжнародних фінансових організацій.

Зокрема, впродовж 2011-14 років певні заходи фінансувалися з обласного і державного фондів охорони навколишнього середовища. Комунальники сподіваються, що така практика продовжиться, адже на фінансування у 2015 році вони вже подали 11 запитів на понад 19 млн. грн. до обласного і два запити на 2,8 млн. грн. – до державного фонду охорони довкілля. Надходили кошти і з державного фонду сприяння розвитку місцевого самоврядування. Торік він фінансував впровадження у Івано-Франківську проекту з утилізації батарейок. Ще одним джерелом залучення коштів у комунальну галузь є кредити під державні гарантії. Івано-Франківськ підготував і подав на розгляд п’ять проектів, і всі вони пройшли урядові погодження. Однак через ситуацію в державі наразі їх не вдається реалізувати.
І.Сенчук наголосив, що завдяки зовнішнім запозиченням в Івано-Франківську реалізовуватимуть проекти з реконструкції та модернізації теплопостачання, мереж каналізації та каналізаційних очисних споруд. Зокрема, державне міське підприємство «Івано-Франківськтеплокомуненерго» уклало угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо залучення кредиту у розмірі 7,2 млн. євро та 3,6 млн. євро у вигляді гранту для впровадження проекту „Реконструкція та модернізація системи центрального теплопостачання міста  Івано-Франківська”. Він передбачає реконструкцію та модернізацію п’яти котелень і 28 кілометрів їхніх мереж, встановлення котлів, що працють на біопаливі, а також індивідуальних теплових пунктів у будинках. Реалізація цих заходів дасть змогу зменшити споживання газу на 6,7 млн. кубометрів на рік.
Ще один проект з реконструкції теплопостачання у тепловому районі вулиць Довгої-Карпатської, який дасть змогу економити 950 тис. кубометрів газу на рік, «Теплокомуненерго» реалізовуватиме за 400 тис. євро кредиту і 300 тис. євро гранту від організацій «Демо-Україна», північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО та Швецького агентства міжнародного розвитку СІДА.
А комунальне підприємство «Івано-Франківськводоектехпром» продовжуватиме співпрацю зі Світовим банком. У рамках проекту «Розвиток міської інфраструктури-2» він виділить 15 млн. доларів США кредиту для здійснення другої черги реконструкції каналізаційних очисних споруд та будівництва лінії обробки мулу (якого, за приблизними підрахунками, тут накопичилося понад 300 тисяч тонн) і отримання з нього біогазу, який використовуватимуть для виробництва електроенергії проектною кількістю 3 млн. кВт/год. на рік. Між іншим, установку для виробництва біогазу комунальники планують змонтувати і на міському сміттєзвалищі. За словами І.Сенчука, вже є техніко-економічне обґрунтування і експертний висновок щодо реалізації цього проекту.
Серед так званих неінвестиційних проектів, які теж мають велике значення для житлово-комунального господарства міста, І. Сенчук відзначив співпрацю з Міжнародною організацією «Чотири лапи», яка впродовж 2013—2014 року  проводила безкоштовну стерилізацію і вакцинацію безпритульних  тварин, та участь у проекті з розробки концепції стійкого транспортного планування міста, який співфінансується Німецьким товариством міжнародного співробітництва. Адже від німецьких консультантів департамент безкоштовно отримав програму моделювання транспортного руху вартістю 20 тис. євро.

Стах МІРЧУК

Поділитись:
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • В закладки Google
  • Одноклассники